1. doğan taşdelen'in oğlu.
    ancak babasının oğlu diye tanınmaktan çok daha fazlasını hak ediyor. sosyalist enternasyonelde en genç üye olarak türkiye'yi temsil etmiş, başbakan danışmanlığı yapmış kültürlü ve siyaset uzmanı kişilik. izlemeye devam edeceğim.
  2. 2014 yerel seçimleri için ankara çankaya'dan adaylığı konuşulmaktadır. aday olur ve de seçilirse yıllardır çankaya'da chp'ye oy vermiş, ve belediyecilik hizmeti anlamında mağdur olmuş ilçe sakinlerine hak ettikleri hizmeti götürmesini dilediğim kişidir.
  3. kendisi ne kadar donanımlı bir insan olursa olsun (onu da bilmiyorum ama diyelim ki öyle), babasının, zamanında yaptığı basiretsizlik arkasında kötü bir miras olarak durmaktadır. benim fikrime göre chp, çankaya için iyi bir seçim yapamamıştır. seçimi kazanır şüphesiz, yine de yirmi yıl önce belediyenin melih gökçek'e ucuzuna teslim edilişinin acısını bu yirmi yılın her anında yaşayan sosyal demokrat çankaya tabanının kalbini kanırtıp çizecek bir isim olarak görüyorum kendisini. herkesin hissiyatını bilemem. ben ve çevremdeki insanların hissiyatı bu şekildedir.

    edit: entrim, adaylığı ile ilgili olduğu ve bu hissiyatım değişmediği için silmiyorum. ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, seçimden bu yana başarılı ve çalışkan bir görüntü veriyor.