• i: ben murat usta .. 5 kisilik ailemin diregi , tek gecim kaynagı .. ama yetmiyor be müdürüm . arkadaslarım gururlu soyleyemiyorlar , aralarında en iyi benim durumum varın siz dusunun gerisini .
    p: hmm .. tamam zaten bu gun işçi zamları hakkında bir toplantı yapacaktık .
    i: sen kirada oturmuyosun tabi . işe belediye otobusuyle gelmiyorsun . evinde hizmetcilerin usakların var ..
    p: tamam murat usta bugun gorusecegiz bu konuyu biz de isteriz hepinizin cok daha iyi kosullarda yasamalarını ..
    i: cocukların ozel okullarda okuyorlar . haftalık harclıkları bizim aylık masrafımız kadar .
    p: murat usta zam yapılacak diyorum . baska ne yapabilirim su anda .
    i: istemiyorum sizin zamınızı . kalsın . zam yapacaksın da ne olacak . siz misiniz zengin olan ? hayır !! biziz .. bizim icimiz zengin . istifa ediyorum ulan .
    p: ama murat usta 30 yıldır burda calısıyorsun .. bir anda .. bak zam yapılacak diyoyum ayrıca senin gibi uzun suredir isletmeye hizmet veren işçilerin sıkıntılarını bize rahatca soylemesi gerekir . bunca zamandır zorda oldugunda keske gelseydin yanıma yardımcı olmaya calısırdık . sizler bu sirketin bas tacısınız .
    i: murat usta nın sözü bi kere cıkar agızdan . ayrılıyorum . goreceksin sen mi buyuksun ben mi ?
    p: ama murat usta .
    i: hay agzıma edeyim ..
hesabın var mı? giriş yap