• ön yargılarıma yenik düşecek olan program. o ne biçim eşleşmedir kardeşim dedirtti şahsen bana. kulak zevkimin içine edilmemesi için çocuklar duymasın ya da geniş aile izlemeyi bile düşündüm.

reyting kaygısı olmasa bile, "biz izlenmeliyiz!" diyerek yapıldığı apaçık belli.

(bkz: olmamış)
  • gripin'in solistinin, söylediği sarkıyı bilmediğini düşündüğüm yılbaşı programı.
  • müslüm baba'nın parçaladığıdır, yardırdığıdır. deniz seki'nin de kilo aldığıdır.
  • mehmet barlas ve emre kongar'ı sürpriz olarak sona saklayan program.
  • zerrin özer'in pazardan aldığı basma elbisesiyle katıldığı program
  • an itibariyle duman - kibariye olmadı yar'ı yorumluyor. kaan'la kibariye'yi yan yana görünce bir garip oluyor lan insan.
    edit: aha kibariye kaan'a " afferimm sana " diye bağırdı. şarkı bitince de yine kibariye kaan'ın "çileeee" naralarından gaza gelmiş olacak ki " ne çileymiş arkadaş " gibisinden birşeyler geveledi.
  • duman-kibariye düetinde kaan'in cile bülbülüm parcasinda 20 saniyelik bir cile cekisi var ki, bitki olsam yetisirdim.
  • gün itibari ile raflarda yerini alan erol evgin albümü. şarkılar ve eşlik edenler şöyle;

1. sevdan olmasa / erol evgin & hande yener
    2. ateşle oynama / erol evgin & sıla
    3. işte öyle bir şey / erol evgin & emel sayın
    4. ben imkansız aşklar için yaratılmışım / erol evgin & sezen aksu
    5. aldım başımı gidiyorum / erol evgin & candan erçetin
    6. söyle canım / erol evgin & aşkın nur yengi
    7. bir de bana sor / erol evgin & nükhet duru
    8. hep böyle kal / erol evgin & zuhal olcay
    9. neydi o yıllar / erol evgin & şevval sam
    10. rüya / erol evgin & göksel

genel anlamda yorumlar ve düzenlemeler güzel olmuş. dikkatimi çeken bir iki şeyi ekleyip gideceğim. hande yener'e burun kıvırıp hakir görerek albümü sıla'dan dinlemeye başlamıştım lakin ikinci tekrarı baştan alınca utandım önyargımdan; evrim yolculuğunda ilerlemeye devam eden hande, sesini almış iki binli yılların başına götürmüş. temiz bir yorum olmuş, sevdim.

"sen sezen aksu'sun, kendine gel" demek isiyorum. albümle karşılaşınca beni heyecanlandıran isimlerin başında gelmişti halbuki. arabesk söylemiş sezen aksu, feci olmuş; başka yorum yapamıyorum.
  • albümde üç çok güzel düet var, şarkıların hemen hepsi zaten zamanın filtresinden geçmiş her biri birbirinden güzel klasik şarkılar. ama üçü kendi tarzlarını içine güzel sindirmiş sanatçılar elinde farklılaşmış.

ateşle oynama- sıla
    bir de bana sor- nükhet duru
    ve hep böyle kal- zuhal olcay (bence en güzeli)

bir de plase, emel sayın- işte öyle bir şey.

diğerleri ehh kıvamında. daha önce çok daha güzeli yonca lodi tarafından söylenmiş en sevdiğim erol evgin şarkısı aldım başımı gidiyorum candan erçetin'de biraz sönük kalmış, yoksa kötü değil aslında.

rüya göksel'e iki sıklet hafif gelmiş, sezen çok arabesk kalmış, şevval sam'ı zaten çok şarkıcıdan saymadığım için yorum yapamıyorum, hande yener beklediğimden iyi ama o kadar. aşkın'ı severim ama onda da şarkıyı sevmem ordan kaybediyor.

bir de bu albümde neden içimdeki fırtına yok, sorarım size?!
hesabın var mı? giriş yap