• bu kadar kaliteli kadın oyuncuların yanına jön olarak behzat uygur'u çok mu aramışlar diye merak uyandıran dizi.

edit: neyse ki konuk oyuncuymuş. ucuz atlattık!
  • iyisini kotusunu gectim * ama tek bir yerde cok eglendim ki o da fatma girikle hulya kocyigit arasindaki *diyalogtur:

--- spoiler ---

h.k.:nasil buldun evi?
    f.g.:rabbime sordum
    h.k.:ne dedi?
    f.g.:etiler dedi

--- spoiler ---
    *
  • çok yakında real madrid sendromu nedeniyle yayından kaldırılacak olan dizidir..

kim dedi size o kadar efsaneyi, yıldızı bir araya getirip gudik bir uyarlama çekin diye..
  • boktan, çakma, oradan buradan araklanmış bir senaryosu olsa bile; durumu rahatlıkla kurtarabilecek oyuncuları olan;
    hapishane veya abuk polisiye dizilerine nazaran çok daha iyi iş yapacağına inandığım atv dizisi..
    an itibarıyla ilk bölümü yarım saatini doldurdu..

türkan şoray'ı, fatma girik'i ve hülya koçyiğit'i tekrardan görmek;
    nevra serezli'nin de abuk büyücülük dizilerinden kurtulduğunu görmek çok güzel..

aslında gönlümün diplerinde bir haluk bilginer yatıyor ki, sussam gönül razı değil..
  • bu kadro ve o amerikan konsept ile ömrü hiç de uzun olamayacak dizi. ahali artık üç boyutlu gözlüğünü takıp dizi izliyor ve işin güzel tarafı da neye güleceğini çok iyi biliyor.
    yaptığımız tüm bu eleştiriler önyargı mı öngörü mü izleyip göreceğiz.
  • tahminlerimin tam tersine fatma girik in gayet iyi götürdüğü, nevra serezli nin neredeyse hiç rahatsız eden bir şeyinin olmadığı, ve fakat türkan şoray ile hülya koçyiğit in ancak lise musameresine çıkmış öğrenci seviyesinde olabildiği dizi. yine de izlettirdi kendini 1 saat.
  • madem benzetmeye çalışılmış sofia'yi yaşlandırılmış bir fatma girik yerine gerçekten daha yaşlı bir oyuncu (yıldız kenter mesela), rose'u türkan şoray yerine oya aydoğan, dorothy'i hülya koçyiğit yerine şenay düdek, blanche'ı da şenay gürler (avrupa yakasının fatoş'u) oynasaydı çok daha inandırıcı olurdu. diğer taraftan oyunculuklar sitcom için son derece zayıf (nevra serezliyi tenzih ederek söylüyorum), senaryo zorlama ve orjinaliyle kıyasladığımız için çok yapay kalmakta. diziyi izlerken golden girls'in taklidini yapmaya çalışan öğrencilerin musameresini izliyormuş hissiyatı uyanıyor. üzülerek söylüyorum yeşil çamın devlerini bir arada görmenin verdiği mutluluktan başka hiç bir şey sunmuyor dizi ve büyük ihtimalle bir kaç bölüm sonra kaldırılır.
  • başrollerde tek rol yapabilen kişi nevra serezli'dir. türkan şoray ve hülya koçyiğit yine heyecandan gözlerini belertip duvarlara yapışıyorlar, seke seke yürüyorlar. 30 sene filmlerde oyna hala oyunculuk öğreneme, olacak iş değil. fatma girik ehh işte, o da kıdemden.
  • iptal edildigini ogrenmek icime su serpmi$tir.

tum the golden girls hayranlari adina bu faciayi bitirme kararinda emegi gecen herkese te$ekkuru borc bilir, sevgili bea arthur ve estelle getty'nin mezarlarinda daha rahat uyuyacaklarini du$unerek mutlu oldugumu soylemek isterim.
  • geç kalınmış bir proje ve yanlış cast ve dahi hiç komik değil. kadroda sitkom enerjisine sahip tek oyuncu nevra serezli. fatma girik anne rolünde ama diğerlerinin hepsinden dinç ve diri duruyor. türkan şoray durum komedisi yapacaksa karşısında iyi bir partner (herkes haluk bilginer mi?) ve on numara defo gizleyen bir yönetmen ( kulakların çınlasın bora tekay) ister. ve son olarak, hiç değilse uyarlamayı", "komedi" bilen birilerine yazdırsalarmış.
hesabın var mı? giriş yap