şükela:  tümü | bugün
 • 1969'da, o aralar ibadete kapalı olan dolmabahçe cami'de, günün sonradan kanlı pazar olarak anılmasının nedeni olacak saldırıları gerçekleştirmek için toplanmış, emperyalizmin çıkarları adına halktan devşirilmiş islamcı ve türk-islamcı güruh tarafından gerçekleştirilmiş muhteşem olay.

  namaz kılındıktan sonra gerici-faşist güruh taksim'e çıkarak, işçilere ve öğrencilere saldırmak için kullanacakları silah, satır, bıçak ve sopaları beklemişlerdir
 • islamcılık referanslı ya da sentezli akımların dini görüş prototipinin özeti.
 • komünizmle mücadele derneği üyeleri ve bugünün zaman, akit,vakit gazetesi yazarlarından oluşan, fethullah gülen de dahil olmak üzere pek çok nurcunun huşu içinde katıldğı namaz kılma eylemidir...

  hazret-i fettoş'un "amerika dünya gemisinin kaptanıdır" ayetinin kaynağı işte bu hayırlı olaydır...

  ayrıca (bkz: kafa siken dinci zırvaları)
 • şurada fotoğraflanmıştır:

  http://tinyurl.com/c9sdlah
 • "16 şubat 1969 günü ilk haber dolmabahçe camii'nden geldi. kalabalık bir grup cami çevresinde toplanmış namaz kılıyordu. saat 10.00 sularında durumu bizzat görmeye gittim. topluluğun çoğunluğu sakallı bereli kimselerdi. bize saldıracak olan bunlardı. şehrin yabancısıydı. garip bir sessizlik içinde ve merakla çevrelerini seyrediyolardı. o an düşündüklerimi anlatmadan geçemeyeceğim.

  bunlar, bizim insanlarımız ve sömürülenlerimiz. yani 6. filo ve müttefiklerinin sömürdüğü fakir ve dindar insanlar. bu insanlar kandırılıp bir araya toplanmış ve bize saldıracak zamanı bekliyorlar. samimiler inanmışlar sonuna kadar ve ölümü göze alarak kalkıp gelmişler buraya. dini ve vatanı kurtaracaklar, can pahasına da olsa yapacaklar bu işi. onlara böyle söylenmiş, başkaca bildikleri yok. sömürü ne demek duymamışlar, yapacakları işin kime yarayacağını kestiremiyorlar. dünyada olup bitenleri ve 6. filo'nun gerçek yüzünü göremiyorlar. 6. filo'yu o kadar göremiyolar ki, dolmabahçe camii'sinin kabataş tarafındaki filonun gemilerini bile göremiyolardı. bu hazin bir manzaraydı benim için. çok değişik şeyler düşündüm o an, bizim bunca zamandır halka anlatmaya çalıştığımız filoya karşı namaz kılmamalıydı hiç kimse. 6. filo bir put ve bunca insan o puta tapınanlar olamazdı. ah şu insanlar filonun gerçek yüzünü bir görebilseler, o zaman seyreyle gümbürtüyü. diyorum ya hazin bir manzaraydı gördüklerim. esas sömürücüler ve onların yardakçıları, bıyık altından güleceklerdi birkaç saat sonraki halimize. evet birkaç saat sonra bu insanlar bize saldıracaklar ve kardeş kanı akacaktı.

  sözün kısası esas düşmanla savaşmayacaktık. düşmanın kandırdığı cahil bir kalabalık çıkacaktı karşımıza ve bizim emperyalizme ve sömürüye karşı işçi yürüyüşü arada kaynayıp gidecek ve 16 şubat'ın adı kanlı pazar olarak kalacaktı."

  harun karadeniz - olaylı yıllar ve gençlik
 • islamcılığın, dünya emperyalist sistemine yerel piyonluk yapmak özelliğinin, bugünlerde, abd'yi ve emperyalist sistemi suriye'yi işgale davet etmesinden çok daha öncesine dair bir hal olduğunu anlatan, olay!
 • ufkumu iki katına çıkartan başlık oldu. biliyordum ama unutmuştum bu olayı. vay be.