• şuan bulunduğum şehirde tayyip gelecek diye son ses hoparlör açan ve kendi düşüncelerimi bile zar zor duymama sebep olan, gidip "yaptığınız ayıp" desem, "ama bu kuran ama bu arapça" diyerek beni hor görecek vasat ve saygısız insanların kurduğu dernek.
  • sokaktadir, degildir bilemem ama halktir, halkin yanindadir. helal olsun.

http://www.haberdem.com/…aciklamasi-haberi-99913.aw
  • telefon numaramı nereden buldular bilmiyorum fakat bir süredir mesajlarıyla beni taciz eden dernektir. ara ara mesajlar atıyorlardı, ben de çok önemsemiyordum bunları. hala önemsemiyorum gerçi ama az önce bir dakika içinde 2 farklı numaradan tam 9 tane mesaj attılar. mesajların hepsi aynı ve yaz okullarını anlatıyor. hayır 27 yaşında bir adamım ben, benim ne işim olur sizin yaz okulunuzda. en sonunda dayanamayıp gideceğim; geldim kardeş buyur diye, o olacak.
  • yurdun dört bir yanında liseli öğrencilere yönelik çadır kampları düzenleyerek yeni neslin doğayla barışık olmasını sağlayan dernek. tebrik ediyoruz.
  • üniversite kayıt gününde, stand açan oluşumlardan biri. kaydın ilk günü istanbul üniversitesi'ndeydim. saat 9 buçuk gibi kartal marka araba ile hem standları bıraktılar hem de hediye edecekleri malzemeleri. 2 farklı stand vardı. biri erkekler için diğeri kızlar için. standlarda not defteri ve kuran-ı kerim hediye ediyorlardı. ben de dini bütün biri olarak kuran almak istedim ancak yapacakları etkinlikler için öğrencinin katılımını şart koştular. kuzenimi tanıdığımdan bundan vazgeçtim.
    standlarında agd ve 4fakülteetiketleri vardı.

agd'nin eski adı mgv idi açtıkları bürolarında masa tenisi ile gençleri aralarına katmaya çalışırlardı. nur cemaati bunu yemek ikramı ile yaparken mgv sportif etkinkinliklerle yapardı.
    ben ikisine de mensup değilim şu anda. ancak buralarda görev yapan arkadaşlarımın olması mevcut hükümet ile düşündüğümüzde bana bir faydası olacağını görmekteyim.
  • kapitalizmin çarklarına elini kolunu kaptırmış türk-müslüman kesimi kendi anlayışına göre uyarmaya çalışmakta. küçükken ben de sorardım niye bizim gibi noel ağacı kuruyorlar üstelik bunu yılbaşı için yapıyorlar, bunda bir sıkıntı var diye. ama insan sonra anlıyor niye böyle geliştiğini, aslında herşeyin para odaklı olduğunu.

bir de unutmadan belirtmek gerekir ki müslüman komşusu ile oruç açan iftar sofrasına oturan hristiyanları bilir bu toprak.
  • noel babayı sünnet edip bıçaklayan "anadolu örümcek beyinlileri".

http://www.gercekgundem.com/…nnet-edip-bicakladilar
  • 21 aralık 2013 tarihinde bursa merinos atatürk kongre ve kültür merkezi'nde gerçekleştirdikleri toplantıyı tekbir ile sonlandıran, aralarında ki ilişkinin sıradan bir sivil toplum kuruluşundan farklı olduğunu düşündüğüm dernek.
  • no'elden hayır gelmez diyen, birkaç iyi adam ya da bir avuç göklere sığmayan.
    tabi bunu der demez her şeyi çok bilen, üzerine araştırmalar yapan bir zevat karşımıza aydın ve batılılaşmanın ilk öğretim ürünü olarak çıkıyor.

efendiler hicri, rumi, miladi takvimden hesaplama yapmaya çalışıp, yılları çarpıp, fetih gününü bulmaya çalışmayın hele noel başka, kırismıs, isa o zaman doğmadı lan! saçmalığına hiç girmeyin, programın yapılma amacı kafir ve oyunlarına muhalefettir zira islam tarihi ve peygamber dönemi bunun örnekleriyle doludur.

ümmetin geleceği bu gençler peygamberi metottan hiç ayrılmasın, irtibatı koparmayın.
  • şu şekilde bir protesto düzenleyerek, müslüman kardeşler ve mursi propagandasına siyasi malzeme olmaktan geri duramayan bir olaya girmişlerdir. bu demokrasiye adeta ajdarın müziğe gönül vermiş olduğu gibi kendini adamış olan gençlerin derdi keşke sadece insan hayatı olsaydı. net ve yalın bir biçimde -illa ki dinden islamdan kopuk, çılgınca izmirli laik soslu olsun demiyorum ama- sadece devlet eliyle katledilecek olan canlara olsaydı üzüntüleri. o zaman bir hayli subjektif ilerleyen çarpık adalet ve hukuk anlayışları, insan hayatının yüceliğiyle abdest alıp arınabilirdi belki ve hatta o zaman bütün bu içinde yaşadığımız yapay kutuplar eriyebilirdi, penguenlere birlikte ağlayabilirdik.
    bu göreceli insan hakları/hayatı kutsamalar içimi bulandırıyor.
hesabın var mı? giriş yap