• şuan bulunduğum şehirde tayyip gelecek diye son ses hoparlör açan ve kendi düşüncelerimi bile zar zor duymama sebep olan, gidip "yaptığınız ayıp" desem, "ama bu kuran ama bu arapça" diyerek beni hor görecek vasat ve saygısız insanların kurduğu dernek.
 • sokaktadir, degildir bilemem ama halktir, halkin yanindadir. helal olsun.

  http://www.haberdem.com/…aciklamasi-haberi-99913.aw
 • telefon numaramı nereden buldular bilmiyorum fakat bir süredir mesajlarıyla beni taciz eden dernektir. ara ara mesajlar atıyorlardı, ben de çok önemsemiyordum bunları. hala önemsemiyorum gerçi ama az önce bir dakika içinde 2 farklı numaradan tam 9 tane mesaj attılar. mesajların hepsi aynı ve yaz okullarını anlatıyor. hayır 27 yaşında bir adamım ben, benim ne işim olur sizin yaz okulunuzda. en sonunda dayanamayıp gideceğim; geldim kardeş buyur diye, o olacak.
 • yurdun dört bir yanında liseli öğrencilere yönelik çadır kampları düzenleyerek yeni neslin doğayla barışık olmasını sağlayan dernek. tebrik ediyoruz.
 • üniversite kayıt gününde, stand açan oluşumlardan biri. kaydın ilk günü istanbul üniversitesi'ndeydim. saat 9 buçuk gibi kartal marka araba ile hem standları bıraktılar hem de hediye edecekleri malzemeleri. 2 farklı stand vardı. biri erkekler için diğeri kızlar için. standlarda not defteri ve kuran-ı kerim hediye ediyorlardı. ben de dini bütün biri olarak kuran almak istedim ancak yapacakları etkinlikler için öğrencinin katılımını şart koştular. kuzenimi tanıdığımdan bundan vazgeçtim.
  standlarında agd ve 4fakülteetiketleri vardı.

  agd'nin eski adı mgv idi açtıkları bürolarında masa tenisi ile gençleri aralarına katmaya çalışırlardı. nur cemaati bunu yemek ikramı ile yaparken mgv sportif etkinkinliklerle yapardı.
  ben ikisine de mensup değilim şu anda. ancak buralarda görev yapan arkadaşlarımın olması mevcut hükümet ile düşündüğümüzde bana bir faydası olacağını görmekteyim.
 • ıyi bir sey. lisedeyken biraz takilmistim. ders calistirmislardi. babam demir ustasi olacak dediginde, yok abi kafa iyi bu cocuk okusun. diye ikna cabalari olmustu. o yuzden her zaman saygi duydum. ama bu adamlar o zaman fakirdi. bildigin anadolu cocgu tipler. zorla bir seyler okutmazlardi, elimde carl sagan goren abi, su kitabi da iyidir deyip yine sagan vermisti. simdi bu duzeyde adamlari var mi bilmiyorum. baktim sitelerine, yine fakirler. yine tipler kavruk anadolu cocugu. ellerinde yok ama bir seyler yapmaya calisiyorlar. gezi olaylarindaki tavirlarini da takdir ettim. halktan olmayi bilmisler. hos anadolu cocugu dedikse oyle olmalilar da zaten.

  birle 10 yapmaya calisiyorlar. guzel seyler de yapiyorlar. sakirt de degiller. bence iyi bir sey bu anadolu genclik. allah yardimcilari olsun. ama parti marti karistirmasinlar. yoksa puanlari "0"a iner.

  ben takdir ediyorum. gidip takilmam falan ama soran olursa, iyi bir sey derim.
 • ''evlenin! zina haramdır.'' mottosuyla bize aslında şunla sübliminal bir mesaj vermekte: tuvalette seks caizdir! :(
 • kapitalizmin çarklarına elini kolunu kaptırmış türk-müslüman kesimi kendi anlayışına göre uyarmaya çalışmakta. küçükken ben de sorardım niye bizim gibi noel ağacı kuruyorlar üstelik bunu yılbaşı için yapıyorlar, bunda bir sıkıntı var diye. ama insan sonra anlıyor niye böyle geliştiğini, aslında herşeyin para odaklı olduğunu.

  bir de unutmadan belirtmek gerekir ki müslüman komşusu ile oruç açan iftar sofrasına oturan hristiyanları bilir bu toprak.
 • her sene yılbaşı ile noeli karıştıran ve öğrenmeye niyeti olmayan muhafazakar oluşum.

  2013 yılına kadar hala aradaki farkı anlayamamış gerizekalılar için özet geçersek.

  noel isanın doğumunu kutlama amaçlıdır katolik ve protestan kiliseleri için 25 aralıktır. ortodoks kilisesi ise 7 ocakta kutlar. aradaki farkın sebebi ortodoks kilisesi hala jülyen takvimi kullanırken katolik kilisesi gregoryen takvime geçmiştir.

  yılbaşı adı üzerinde yıl başıdır 1 ocak günü kutlanır şu anda dünyanın hiçbir yerinde dini bir önemi yoktur.

  yılbaşı ve noel'in iç içe geçmesinin sebebi ise kapitalizmin yılın son 2 ayını alışverişe adamasıdır. kasım ayından itibaren sokaklarda noel süsleri görürsünüz.

  yani özetle türkiyede hristiyan cemaat dahil olmak üzere kimse 31 aralık gecesi bir hristiyan bayramını kutlamamaktadır. ayrıca isa da islamın peygamberi diyen zübükler neden isanın doğumunun kutlanmasından rahatsız olur orası da bir muamma.
 • saçmalıyorlar. noel ile ilgili çıkışları elle tutulur gibi değil...