1. üyelerinin, okul baskını için geldikleri kocaeli güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinin basın açıklaması için hazırlamış olduğu taslak;

değerli basın emekçileri,
    9 mayıs perşembe günü, “ayasofya ibadete açılsın” diyen anadolu gençlik derneği adındaki grup kocaeli üniversitesi anıtpark kampüsünün kapısında imza toplamaya gelmiş.
    düşünce özgürlüğü sınırları dâhilinde isteyen istediği yerde etkinlik yapma hakkına sahiptir. ancak “anadolu gençlik” adındaki grubun amacı imza kampanyası değil güzel sanatlar fakültesi’ndeki öğrencileri tahrik etmekti. arkadaşlarımız bu grup tarafından tahrik edilmiş bunun üzerine anıtpark öğrencileri meşru müdafaa sınırları içerisinde kampüslerini ve yaşam alanlarını korumak için direnmişlerdir.
    10 mayıs cuma günü aynı grup cuma namazı çıkışı “cihat” mantığıyla kampüsün kapısına gelmiş ve bizleri tahrik etmişlerdir. “ağabeylerini” getiren bu grubun amacı sizce “masum” olabilir mi? “hazırlıklı” gelen “cihatçıların” amacı düşünce özgürlüğü değildir.
    biz, başkasının değerlerine hakaret etmediği ve karşındakini hedef almadığı sürece her türlü görüşün açıklanması ve örgütlenmesinden yanayız.
    düşünce özgürlüğü adı altında diğer değer ve inançlara hakaret etmek ve saldırmak kabul edilemez. biliyoruz ki bu grubun amacı düşüncelerini yaymak ve örgütlenmek değil karşılarındaki her düşünceyi ezmektir. kampüs kapısında “cenk, cihat, şahadet” diye slogan atan grubun amacı oldukça açık değil midir?
    anadolu’da her inançtan insan var: müslümanlar, aleviler, hıristiyanlar, yahudiler, yezidiler, dini inancı olmayanlar. diğer inancı yok etmeye girişmediği sürece her inancın düşüncesini yayma ve örgütlenme hakkını savunmaktan yanayız.
    anadolu gençlik denilen grubun amacı kendi inançları dışındaki tüm inançları “cihat” mantığıyla yok etmektir. bu faşizan düşünce ve eylem karşısında meşru müdafaa hakkımızı kullandık.
    yaşam alanımıza, hayata bakış açımıza karşı yapılan her türlü eylem ve saldırı karşısında insan onurumuzun gereği olarak kendimizi ve yaşam tarzımı koruyacağız.
    güzel sanatlar fakültesi, özgürlüğün, bilimin ve sanatın yeridir. ve öyle olmaya devam edecektir.
  2. nasıl bir oluşumdurlar, neyin kafasını yaşıyorlar bilmiyorum açıkçası. galiba bu videoyu da kimse paylaşmamış
  3. şuan bulunduğum şehirde tayyip gelecek diye son ses hoparlör açan ve kendi düşüncelerimi bile zar zor duymama sebep olan, gidip "yaptığınız ayıp" desem, "ama bu kuran ama bu arapça" diyerek beni hor görecek vasat ve saygısız insanların kurduğu dernek.
  4. telefon numaramı nereden buldular bilmiyorum fakat bir süredir mesajlarıyla beni taciz eden dernektir. ara ara mesajlar atıyorlardı, ben de çok önemsemiyordum bunları. hala önemsemiyorum gerçi ama az önce bir dakika içinde 2 farklı numaradan tam 9 tane mesaj attılar. mesajların hepsi aynı ve yaz okullarını anlatıyor. hayır 27 yaşında bir adamım ben, benim ne işim olur sizin yaz okulunuzda. en sonunda dayanamayıp gideceğim; geldim kardeş buyur diye, o olacak.
  5. üniversitelerde oldukça etkili olan milli görüş ile bağlantılı gençlik derneği.

gülen hareketine sıcak bakmazlar, ak parti ile alakaları yoktur. özellikle selçuk, erciyes gibi üniversitelerde ülkücülerle kapışma halindedirler. en azından 3 yıl öncesine kadar öyleydiler şimdi ne haldeler bilmiyoruz. ayrıca militan ruhlu komünistleri dövmek gibi hobileri vardır.
  6. yurdun dört bir yanında liseli öğrencilere yönelik çadır kampları düzenleyerek yeni neslin doğayla barışık olmasını sağlayan dernek. tebrik ediyoruz.
  7. üniversite kayıt gününde, stand açan oluşumlardan biri. kaydın ilk günü istanbul üniversitesi'ndeydim. saat 9 buçuk gibi kartal marka araba ile hem standları bıraktılar hem de hediye edecekleri malzemeleri. 2 farklı stand vardı. biri erkekler için diğeri kızlar için. standlarda not defteri ve kuran-ı kerim hediye ediyorlardı. ben de dini bütün biri olarak kuran almak istedim ancak yapacakları etkinlikler için öğrencinin katılımını şart koştular. kuzenimi tanıdığımdan bundan vazgeçtim.
    standlarında agd ve 4fakülteetiketleri vardı.

agd'nin eski adı mgv idi açtıkları bürolarında masa tenisi ile gençleri aralarına katmaya çalışırlardı. nur cemaati bunu yemek ikramı ile yaparken mgv sportif etkinkinliklerle yapardı.
    ben ikisine de mensup değilim şu anda. ancak buralarda görev yapan arkadaşlarımın olması mevcut hükümet ile düşündüğümüzde bana bir faydası olacağını görmekteyim.
  8. ıyi bir sey. lisedeyken biraz takilmistim. ders calistirmislardi. babam demir ustasi olacak dediginde, yok abi kafa iyi bu cocuk okusun. diye ikna cabalari olmustu. o yuzden her zaman saygi duydum. ama bu adamlar o zaman fakirdi. bildigin anadolu cocgu tipler. zorla bir seyler okutmazlardi, elimde carl sagan goren abi, su kitabi da iyidir deyip yine sagan vermisti. simdi bu duzeyde adamlari var mi bilmiyorum. baktim sitelerine, yine fakirler. yine tipler kavruk anadolu cocugu. ellerinde yok ama bir seyler yapmaya calisiyorlar. gezi olaylarindaki tavirlarini da takdir ettim. halktan olmayi bilmisler. hos anadolu cocugu dedikse oyle olmalilar da zaten.

birle 10 yapmaya calisiyorlar. guzel seyler de yapiyorlar. sakirt de degiller. bence iyi bir sey bu anadolu genclik. allah yardimcilari olsun. ama parti marti karistirmasinlar. yoksa puanlari "0"a iner.

ben takdir ediyorum. gidip takilmam falan ama soran olursa, iyi bir sey derim.

anadolu gençlik derneği hakkında bilgi verin