• her konuda bilgin olması olmasa bile bilen birini tanıman, memleketin her yerinde başı sıkışan birine yardım edebilecek çevreye sahip olman, rakı romantiklerine karşı olan topyekün savaşın, 2 haftada bowlingin semih saygıner'i olman, birşey anlatırken önemli noktaya parmak basacağın yerde gözlüklerini düzeltmen, evine yakın vasat altı çorbacının şemsi'den iyi olduğuna inandırmanla alakasız zamanlarda sadece hal hatır sormak için aramalarınla hatırlayacağım seni.

hafta sonu gruba yeni gelen bir çocukla ilgili ara ara konuştular, kabullenemedim kimdir ya necidir falan demedim. benim için gruba yeni gelen son yeni çocuk sensin her zaman. ilk görüştüğümüzdeki didişmemiz, kafamız güzelleşince benzerliklerimiz üzerinden şaşırmalarımız, sonra neden bu kadar geç tanıştık diye millete çıkışmamız her zaman içimde bir tebessüm oluşturacak.

çok suçlamıştım, kızmıştım ben sana. zar zor oturttuğum düzenimi bozmaya ikna etmiştin, planların hepsi patlamıştı, çekip gitmiştin. sen gittikten sonra kendime dönmem yıllar aldı. şimdi berrak bir kafayla bakınca kırmam gereken kabukları kırmak, sığmadığım kabı değiştirmek, kendimle tanışmak ve barışmak için hayatıma girmen gerekliymiş. böyle çıkman çok üzücü olsa da olanı kabullenerek devam edeceğim, mezarına gelmeyeceğim, toprağınla vedalaşmayacağım.

girdiğin rüyalarımda lucid yapıp yönlendirmezdim, seninle olan rüya kavgalarımız bir nevi iç hesaplaşmaydı benim için. geçen haftaya kadar. en son gördüğüm rüyaya geldiğinde falezlerde oturup tartışmak yerine vedalaşmayı seçtim. seninle vedalaşamamanın, son zamanlarında aramızın bozuk olmasının yükü kalacak içimde ama artık onunla yaşamayı kabulleneceğim. cumartesi anılarımızın çoğunun geçtiği yerde de son bir el salladım sana. teşekkür ederim kattıklarına, götürdüklerin helali hoş olsun.
  • sözlükte değil mekanın da tanımak şerefine nail olduğum nadide biri. hani bazıları vardır keşke daha önce tanısaydım dersiniz, hah işte bu @anayurtoteli bu tanımı karşılıyor. sert bakışlarının altında ki güzel yüreği ve sevgisiyle tüm antalya'yı kucaklayacak bir potansiyel var.
    bowling konusunda söylenenleri teyit etmek için bir maç ayarlayalim teklifimi, bu nickimle yazdığım ilk nickaltı yorumumla yapıyorum.

not: gözlüklerinin üstünden bakışıyla yakan reis.
  • sert bakışlarının ardındaki güzel yüreğinin sıcaklığı bugün bir sürü çocuğu ısıttı. fun clubı kurulsa dernek başkan yardımcısı olacağıma dair söz veriyorum.
  • gün gelirde gerçekten iddialı bir oyunda beni vede arkadaşlarımı veyahut takımımı yenerse, öğlen sıcağında sampi kavşağında "beni rezil etti, heder etti, affetsin beni, geri döğnnn" yazılı afişle bir saat bekleyeceğimi buraya yazıyorum. bugünde tarihe not olsun.
  • demin canım rakı çekti. peynir, kavun olsa şöyle 3 duble rakı bir de açık çay lüpletsem dedim. sonra bunun sıfatı geldi aklıma. ben içerken bana bir pislikmişçesine bakıp, gözlüğünü tek parmağı ile burnunun üzerinden düzeltmesini ve dişlerini sıkmasını anımsadım. sanki sahnede romantik prense dönmüş rockçı ezikliği yaşadım...
  • günün birinde beni rezil edeceğini biliyordum ancak bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek seviyede bir bowling oyuncusu olacağını tahmin edemedim. topu öyle bir atıyor ki; sanki rakı romantiği o gariban labutların hepsi. her ne kadar takım olarak kazanmış olsalar da takım kaptanı olarak galibiyetin kaymağı kendisine nickaltı olarak dönmüş oldu.
  • eğer çok heyecanlı bir şey anlatıyorsa kollarını pazularına kadar kademe kademe sıvayabilir. gözlüklerini tam orta yerinden alnına doğru ittirip, karizmatik bakışlar da fırlatıyorsa değmeyin keyfine. tam bir bowling neferidir. geç tanıştık, daha doğrusu geç kaynaştık ama böylesi çok daha güzel oldu. burnumda sümük kalmış mı sorusunu sorabileceğim insanlar kategorisine girdi.
    tanım: can.
  • mekan sahibi...
  • döviz kuru noluyor böyle, devalüasyon ne demek, hayatımızı nasıl etkiliyor, cb adaylarının performansı nasıl, seçim sonucu olası senaryolar ne, aklımızın ermediği her şeyi ama her şeyi sana sormak istiyorum..
  • game of thrones takipçisi bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
hesabın var mı? giriş yap