13473 entry daha
  • dondurucu soğuğunda sırf sevdiğimiz insanları görmek için dışarı çıkabildiğimiz şehir. bir şehir daha ne anlatabilir? daha ne olsun ya? muhteşem.
  • en kötü ve en güzel günlerimi yaşatmış şehir. daha yaşayacak çok günüm var belki ama unutmanın mümkün olmadığı canlılıkta, huzurda ve gençlikte müthiş şehirdir.
  • bugün 39 dereceyle çılgın atmakta olan kışına aşık olduğum şehir.
  • feci sıcaktır şu an. evde oturulmuyor. dışarısı da iyi sayılmaz.
  • uzak kaldığım memleketimdir.
  • şu anda ankara’da geçirdiğim 25 yılın en manyak sıcak havasını yaşatıyor olabilecek şehir. on gün bıraktık ne yaptınız lan şehre?
  • bu şehirde doğdum, bu şehirde askerlik yaptım. defalarca işim düştü gittim ama yok bilader sevemiyorum bu şehri. sevilecek gibi değil ki zaten. ankara için şunu derim önce askeriyeyi yerleştirmişler sonra devlet dairelerini dikmişler kalan yerlere de insanları serpiştirmişler alın yaşayın buralarda demişler. sevenleri falan var hayreti mucip.
  • içinde yaşayanların özel bir deneye tabi tutulduğunu düşündüğüm şehir.

düşünsenize her türlü hava durumu var bu şehirde. ekstrem sıcaklar, deli gibi esen rüzgarlar, aşırı kuru soğuklar, kırkikindi yağmur fırtınaları ve doluları, son yıllarda azalsa da diz boyu kar bırakan tipiler, meşhur 2007 su kesintisi.

30 senedir buradayım her şeyi gördüm lan. sıradaki ne tornado falan mı? volkan patlaması mı? uzaylı istilası mı? uzaylılar bahçeye inse mahallenin veledleri diye kovarım hepsini.

nükleer bir patlamadan kurtulacak iki tür vardır: hamam böcekleri ve biz ankaralılar.
  • ilk defa acik cam kapidan eve sicak hava üflediğine şahit olduğum şehir. inanilmaz...
  • canım şehir.

burada yaşamayan, anılar biriktirmeyen, dostlar edinmeyen kimse sevemez ankara'yı. ahh senden ayrı düşmek ne zor. buram buram hasret içim.
12499 entry daha
hesabın var mı? giriş yap