• izmirden güzel olduğu kesin ama ankaraya aşık olan biri olarak istanbuldan daha güzel değil üzgünüm ankara
  • türkiyenin en büyük köyü.
  • iklimi;yazları sıcak ve ter korkulu, kışları soğuk ve yalnız geçiyor .
  • türkiye'de sadece istanbul, izmir ve biraz da antalya'da yaşayanların hakkında kötü sözler söyleyebileceği, eleştirebileceği ve türkiye cumhuriyeti'nin en iyi ilçesi olan çankaya'dan küçük illlerde yaşayanlar tarafından eleştirilen şehir. bir bursalı bile "ya soğuk ve gri şehir .d." diyince komik oluyor.
  • mecburiyetler şehri.
  • kışları kuru ve baş ağrıtan soğuğu ile ünlü olan, çok sevdiğim ülkemizin başkenti. fazla gezip görülecek bir yeri olmasada anıtkabir herşeye bedel.

19 yıldır ankara'da yaşıyorum. her zaman kurtulma hayalleri kurarsınız yaşarken. uzaklaştığınız ve başka bir şehre gittiğinizde bu sefer özlemeye başlarsınız. tekrar geri döndüğünüzde mutlu olursunuz. ama zaman geçtikçe tekrar kurtulma hayalleri kurarsınız. sonsuz bir döngü gibidir. ne bırakabilirsiniz, ne de sürekli onu sevebilirsiniz. ortası yoktur. sokaklarında yürüyüşe çıktığınız zaman şehrin ne kadar yalnız olduğunu, sanki içinde bir sıkıntısı olduğunu, ama bunu asla söyleyemediğini hissedersiniz. en kalabalık caddelerinde yürürken sizde tadarsınız o yalnızlığı. yürürken bir sürü insan geçer yanınızdan. ama iliklerinize kadar hissettiğiniz yalnızlık bırakmaz yakanızı.

ankara kalbi buruk bir şehirdir.
  • hayatımın 20 senesini geçirdiğim şehir olmasına rağmen 4 sene verdiğim istanbul arasından sonra geri dönüşüm tamamen depresyon süreci oluyor benim için. 6 ay oldu döneli zamanla eski ortam ve çevremle yine eskisi gibi olurum diyordum. çevre yine eskisi tamam da ben çok bunalıyorum. kalkıp gidesim geliyor. ne iş yeri ne sosyal hayatımda yeniliğe açık kimse yok. istanbul manyak dolu olabilirdi ama her gün bir şeyler öğrendiğim bir yerdi. 6 aydır yeni öğrendiğim hiçbir şey yok.
  • ankara emek verdikçe sevilen bir şehirdir, evlat gibidir.

emek dediysem onunla yaşadıkça, ona eşlik ettikçe, hem onda hem de sende anılar biriktirdikçe varolur, vareder. garip bir tutku oluşturur, kapılıp gidersin. yeni bir şey
    aramazsın, mutlu olduğuna inanırsın, mutlusundur da.

kalbin kırıksa ankara seni daha çok incitmez, kendi haline bırakır.
  • eğer bir aksilik olmazsa, zamanı tam belli olmasa da bir film projem için kısa süreli bulunacağım şehir.

her ne kadar sevmiyor da olsam senaryomun bir kısmı bu şehirde geçmek zorunda.
hesabın var mı? giriş yap