20 entry daha
  • ilk filmden çok daha iyi olmuş,conjuring yanındaysa tabii ki biraz sönük kalmış ama..

--- spoiler ---

the nun göndermesi efsaneydi
    --- spoiler ---
  • koca salonda 6 kişiydik. benim bir üst sıramda, çaprazımda oturan çift gayet keyfili ve konsantre filmi izliyordu. iki alt sıradaki çift ise filmden çok birbirini izliyordu, arada küçük öpücükler, elleşmeler felan. konu bu çiftler değil, rahatsız da olmadım. konu hemen alt sıramda, sağ çaprazımda oturan yavşak:

filmin ilk yarısı sessiz, sakin geçti. bu yavşak da dikkatimi çekmedi bu yarıda. film arasından sonra elinde kova boy patlamış mısır, kola ve bir çikulatayla geldi. film başlar başlamaz çikulatayı açmaya uğraştı. çikulatanın ambalajını her açma girişiminde, çikulatanın ambalajının çıkardığı hışırtı kulağıma çarptı. bir türlü açamadı. en son dişlerinin yardımıyla başardı. ama çikulata çikulata değilmiş mk; gofretmiş. kıtır kıtır yedi gofreti, gofretle birlikte beynimi de kıtır kıtır çiğnedi dişlerinin arasında. film koptu bende. o kadar güçlü ses efekti kulaklarıma dokunmadı, duymaz oldum. kulağımdaki tek ses herifin yediği patlamış mısırların haşır haşır çıkardığı sesti. filmi ne izleyebildim ne de duyabildim o dakikadan itibaren. hiç durmaksızın teker teker, sonra avuç avuç yedi mısırları. yerken çıkardığı haşır haşır, hışır hışır mısır sesine adamın ağzının şapırtısı eşlik ediyordu. bitmedi mk kovası. adamın kafasını o kovaya sokmamak için zor tuttum kendimi. mına koduğumun sığırını küspesiyle ve bütün hışırtılarıyla birlikte orda bırakıp, elimde tecavüze uğramış beynimle dışarı çıktım.

--- spoiler ---

hışır hışır bir film.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

beni filmde en çok geren olay bebeğin hareket etmemesi.ulan tam yakın çekime geçiyor yüzüne doğru aha diyorum kafayı çevirecek , şimdi zıplayacak kızın üzerine ama yok.valla o sahnelerde gerildim en çok bi hareket etse rahatlaycaktım.

bir de tek beğenmediğim nokta korku öğesinin kanlı canlı görünmesi oluyor bu tarz filmlerde.bebek ya da korkuluk tamam ama iblis ya da her neyse onu direkt görünce kopuyorum filmden.conjuring 1 de bunu sadece bir kez yapmışlardı ama bu filmde daha çok.

--- spoiler ---
  • çok başarılı bir şekilde ilk filme (hatta the conjuring'e) bağlanmış korku filmi. epey beğendim. ilkinden çok daha güzel. malum, ilk filmin öncesini anlatıyor. ilk filmi izlemeniz şart değil ama eğer izlemezseniz bu filmin son 5 dakikasını anlayamazsınız. hatta ilk filmin o malum sahnesi sırf bu film için çekilmiş.

8/10

***spoiler***

filmin ilk yarısı yavaş geçiyor. bebek ilk kez burda yapılıyor. sonra 6 yetim kız bir eve taşınıyor. ben de merak ettim acaba nasıl ilk filme bağlayacaklar diye.

filmin ikinci yarısı ise nefes aldırmıyor. full atraksiyon full karanlık full gerilim. topal esas kızımızın şaşkın kankası bu sefer başrole geçiyor. bu kızın tırsaklığı ve şaşkın bakışları bizi de geriyor. derken süper bir şekilde ilk filme geçiş yapılıyor. biri daha bahsetmiş: o sempatik kumral kız nasıl oldu da kapkara saçlı çirkin bir kadına dönüştü? cast seçimi kötü olmuş bana göre..neyse.. ilk filmde orta yaşlı çiftimizin kızlarının kaybolduğunu biliyorduk. meğerse kızımız (topal kızımız) tarikata girmiş. ardından sakallı arkadaşıyla evi basmış. bu 2. filmde o baskını izliyoruz. peki bebeğin orda olmamasına rağmen neden o evi bastılar anlamadım.

ilk filmde kadın ile arkadaşı sonra bizim çifte saldırıyor ve bebeği almak istiyorlardı. sonra bebeğe kan damlıyor ve lanet bizim çifte geçiyordu.

şimdi burda kafamı karıştıran bir şey var. annabelle bebeğimizin o çiftin satın alması tesadüf mü? eğer öyleyse çok zorlama olmuş. oyuncak bebek o evde ve rastlantıya bak ki komşularının da şeytani bir kızı var.

neticede gayet güzel bir film olmuş ve the conjuring evreni biraz daha genişliyor. ama hala the boy adlı filmin daha güzel olduğunu düşünüyorum.

***spoiler***
  • bana vasat gelen film. seriyi bağlamak adına güzel bir senaryo var fakat korkutma işini pek beceremedi. nerede ne olacağını tahmin ettiğim için sanırım annabella klasmanında iyi conjuring klasmanında vasat film.

yönetmen koltuğunda james wan olsa daha farklı olurdu.
47 entry daha
hesabın var mı? giriş yap