• bazen sadece geçmişe bakılarak, haklı olduğu noktalar görülebilendir.
    sadece yazmak için iki bira alıp gittiğim evde, bana sorduğu tek bir soru vardı:
    "alkol olmadan yazamıyor musun?"
    cevap verememiştim.
    eski yazdıklarıma, roaccutane tedavisindeyken (ilk iki üç ay) yazdıklarıma bakıyorum da, gayet yazabiliyormuşum.

nereye mi yazıyorsun? aha buraya yazıyorum: www.bosmideyeikidubleviski.blogspot.com
    ha blogger veya twitter fenomeni değiliz, 50 60 kişi izliyor blogu da, bi garip oldum şimdi eski postlara bakınca lan.
  • kimisi de enerji emer böyle.
  • şişmanladığınızda size ''ne güzel görünüyorsun'' diyen sevimli şeydir.
  • takacak bir şey illa bulur. saçınıza, başınıza takar. hiçbir şey bulamazsa ocağa koyduğunuz çaydanlığa takar. suyu bitmiş diye bağırıp, evde yangın çıkmış imajı yaratır.
  • ağustos'un ortasında bile gece siz uyurken üşüdüğünüzü farkedip üstünüze ince bir yorgan örtebilen melek. sabaha doğru yatmıştım üzerimde ince bir şeyle. sıkı sıkı sarılmışım ona soğuktan ki; öğleye doğru uyandığımda üzerimde ince bir yorgan buldum. haa yaşımı sorarsanız eğer eşek kadar herif olduk artık.
  • ....sanırım bedenim ve kafamdaki düşünceler benim. ama hücrelerim onun hücrelerinden yapılma, o yüzden ben bir çeşit ona aidim. ayrıca ne düşündüğümü söylediğim zamanlar o da bana ne düşündüğünü söylüyor, birimizin fikirleri öbürünün kafasına sıçrıyor, tıpkı sarının üstüne mavi pastel sürüp yeşil yapmak gibi...

(bkz: oda)-(bkz: emma donoghue)
  • eve temizliğe gelecek yardımcıya rezil olmamak için, bir gün önceden ev temizleyen kadın.
  • bir not kağıdı, tükenmez kalem ve yeterli miktarda inançla dünyayı saran tüm sorunlardan evladını koruyabileceğinden zerre şüphe etmeyen canım.

kağıda en itinalı el yazısıyla, tane tane "bütün kötülüklerden koruyan dua" yı yazarak evin uygun bir yerine asınca içi tam da şimdi rahatlamış ve gönlü ferah, içi serin güzel uykulara dalmıştır.
  • gözleriyle hem şevkat gösterip aynı zamanda tehtit edebilen kişi.
  • adayan, adanan kutsal kadın.

kirli bir dünyadan ajite etmeden sana seslenmek istedim anne;
    "anne ben geldim!"
    http://hayrunnisatunc.blogspot.com/…ben-geldim.html
hesabın var mı? giriş yap