• slav işgalinin önünü alamadığımız ilimizdir tek bir kürtçe tabela görünce bağımsızlığımızın tehlikeye girdiğini düşünüp buna karşı tepki veren insanlar sokaklarımızın mahallelerimizin ruslaşmasına ceplerine üç beş giriyor belki de partilerine zeval geliyor diye sessiz kalıyorlar ...
  • gerçek sarışınlar geldiğine göre, çakmaları olan hemcinslerimin gözlerimi kanatmaktan artık vazgeçmelerinin idrak edilmesi gereken şehir.
  • sadece konyaaltı'ndan ibaret olmayan güzel şehirlerimizden biri
  • dun kendini gosteren az bi gunes sayesinde kendini hatirlatan sehir. denize girdim soguk muydu? biraz evet ama insanin kemiklerine isleyen o soguk su insani daha da dinc hala getiriyor bunu gordum. yillardir merak ederdim; ruslar, kuzeyliler o soguk suya nasil giriyor diye. merakimi da gidermis oldum boylece.
  • bugünki aşırı güzel havasıyla içimi açan, bu karanlık kış günlerinde resmen ilaç gibi gelmiş şehir. şöyle keyifle, güzel bir yerde dışarıda oturmayı nasıl özlemişim...
  • an itibariyle kültür caddesini terörle mücadele ekipleri doldurmuş şehirdir neler dönüyor çözemedim
  • şu an kültür ulusoy caddesinde afrika büyüsü yapan bir adet deli gezmekte. 20 dakikadır sokağımın etrafında eee-la, ne-ya lala-leya diye bağırıyor. ülkece akıl hastanesi gibiyiz.
  • başka bir şehirde üniversite okurken "nerelisin?" sorusuna verdiğim "antalyalıyım" yanıtının insanlarda uyandırdığı şaşkınlık ve hayranlığı dün gibi hatırlıyorum.

herkes sanıyordu ki, antalya inanılmaz modern, insanların relax ve medeni olduğu, sürekli eğlendiğimiz, durmadan denize girdiğimiz bir yer.

onlara durumun böyle olmadığını, bahsettikleri yaşam tarzının antalya'nın sadece belli başlı birkaç semtinde geçerli olduğunu, geri kalan büyük bir kısmının iç anadolu kültüründen pek de farklı olmayan bir şekilde yaşamını sürdüren kalabalıklarla dolup taştığını anlatıyor ama yine de ikna edemiyordum.

son yıllarda sosyal medya ve kamera kullanımının artmasıyla insanların kafasındaki o antalya imajı tamamen yıkıldı, yobazlığın kol gezdiği bir yer artık herkes için. antalya hala cennet, hala bu ülkeye fazla, hala çok seviyorum şehrimi ama maalesef durum bu. bu cennetin içinde bugün gündem olan bim'e yapılan saldırı konulu videoda gördüğünüz türden canlılar yaşıyor ve berbat ediyorlar burayı.

kötü belediyecilik, yobaz ve cahil halk, çok medeni sanılan rusların işgali, çıldıran emlak piyasası, kafayı yemiş bir trafik yoğunluğu derken el birliğiyle içine edildi memleketimin. ama o her şeye rağmen muhteşem gün batımlarıyla, harika koylarıyla, oksijeni bol havasıyla, tarihi güzellikleriyle ve doğa harikası yerleriyle insanları mıknatıs gibi çekmeye devam ediyor. en çok da buna üzülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap