• bana göre yaşayan en iyi oyuncudur, tek kötü yanı birçok da vasat senaryolu filmde oynamayı kabul etmiştir. o vasat filmlerde bile oyunculuğuyla farkını gösterir ama biraz daha seçici olabilirdi. bu arada müzisyenliği de oyunculuğu kadar iyidir, tamamen kendi bestesi icin
    http://www.youtube.com/watch?v=m57fi19vcsı
  • (bkz: #44590460)
  • hannibal serisinin tamamıyla hayranlık uyandıran aktör. başka filmlerde de görülüp sevilmiştir ama hannibal serisinin ikinci filmi "hannibal" da julian moore ile karşılıklı sahneleri ekstra büyüleyicidir.

yeni hannibal madds mikkelsen de ayrı bir arzu nesnesidir ama yine de kimse hopkins baba kadar ürkütücü bakamaz.
  • ilkokulda okul arkadaşları tarafından zorbalığa maruz kalan, alay edilen anthony hopkins; "günün birinde çok meşhur olacağım ve siz de gününüzü göreceksiniz." inadıyla tiyatroya yönelir. bir nevi buna çocukca bir intikam hırsı da diyebiliriz. "ı was lousy in school. real screwed up. a moron. ı was antisocial and didn't bother with the other kids. a really bad student. ı didn't have any brains. ı didn't know what ı was doing there. that's why ı became an actor." diyor okul yıllarıyla ilgili olarak hopkins. bu da bize nasıl bir çocukluk geçirdiğiyle ilgili bir fikir veriyor. belli ki kendinden memnun olmayan çocuk anthony, o yaşta başka kimliklere girerek kendini başka karakterlerde oyunculuk mesleğini kullanarak var edebilmeyi iyi bir seçenek olarak görüyor. bu nedenle çocukluğundan itibaren hollywood aracılığıyla tüm dünyada aktörlüğüyle nam salabilme düşüncesi hayallerini süslüyor. daha sonraları rada mezunu hopkins, ingiltere'de tiyatroda önemli başarılar elde etse de hollywood hayalinin peşini hiç bırakmıyor. bu hırsı uğruna alkolle mücadele veriyor, ilk eşinden ve ilk eşinden olan kızından bile ayrı düşüyor. 1938 doğumlu aktör arzu ettiği büyük çıkışı ve başarıyı -yani dünyaca ünlü bir aktör olmayı- 1991 yılında the silence of the lambs ile elde ediyor. ve arkasından sir unvanı, çok tartışılan amerikan vatandaşlığı ve son zamanlarda bestelediği vals ile öğrendiğimiz besteci kişiliğiyle daha çok konuşuluyor. "legends of the fall", "the remains of the day", "the human stain", "nixon" gibi hannibal filmlerinden ayrıca oynadığı filmlerde de ustalığını gösteriyor. son yıllarda oynadığı filmlerle istediği çıkışı yakalayamasa anthony hopkins dünyaca ünlü aktörler arasında en iyiler sıralamasında zirveyi zorlamaya devam ediyor...
  • yazdığı valsi az önce dinlediğim komple sanatçı. adam oyuncu olmasa efsane bir müzisyen olurmuş. yani her türlü efsane olurmuş. saygılar sunuyorum efendim. ve evet kemana başlama kararı verdirmiştir.
  • her ne kadar yazılmış da olsa: bestelediği eseri ayakta önümü ilikleyerek dinledim saygımdan, hakikaten mükemmel.

http://www.youtube.com/watch?v=m57fi19vcsi
  • lan daha bugün zorro'ya tv'de denk gelip, "ulan anthony hopkins'de ne oyuncu arkadaş" diye iç geçirmiştim.

umarım yalan haberdir.

tanım:büyük aktör.
  • (bkz: doctor lecter,) yine neyin peşindesin?
  • şöyle de bir yönü vardır kendisinin.
  • ortalıkta ölüm haberi dolaşıyor ama umarım sonu shaggy gibi olmaz.
hesabın var mı? giriş yap