• barcelonada, valenciada, brüksel ve antwerpte plağını aradiğim fakat sonunda akmarda zihnide bulduğum doga ustu album, hem de sifir. sonunda sansurlu kapagı masamın üstünde yatıyor, vinili de fıldır fıldır dönüyor "welcome to the jungle"......
  • mp3 formatına indirgenmiş halde dinlenmesini asla önermeyeceğim albüm. aslında rock albümlerinin çoğu mp3 formatına sokuşturulduğunda tadını kaybeder. bozulmamış bir kasetten dinlemek bile daha iyidir çoğu zaman.

çünkü gitar sesi digital ortama zaten zor sokuşturulan bir enstrüman. bunun üzerine distortion dahil bir dünya efekt ekleniyor ve hiçbir zaman tek gitar olmuyor. kısaca bol enstrüman ve yüksek volümlü ya da doygun seslerin hakim olduğu albümleri adam gibi dinlemek için adam gibi formatları tercih edilmesi naçizane öneri. flac falan bulun, edinin, dinleyin.
  • mobile fidelity baskısı tadından yenmeyen albüm audiophile bir mantıkla remaster edilmiştir. olmuşmu olmuş.
  • çook seneler önce bir arkadaşımın çook uzaklardan doğum günüm için bana yolladığı posteri durur hala odamda. bakıp bakıp severim, zaten çok severdim.
  • hissettirdiğinin aksine gitar ritm figürleri, fill in'ler detaylıdır. max cavalera'ya ver çalamaz mesela.
  • bir rock dergisine göre hair band'ler döneminde heavy metal'in demir tırnaklarıdır. ki ben hard rock olarak nitelendirmeyi tercih ederim.
  • gelmiş geçmiş en baba albümlerden biri ama anlamadığım olay sweet child o mine single olarak çıkana kadar bu albüm nasıl patlama yapamadı arkadaş ? 6 ay gibi bir süre sıradan bir satış gerçekleştirmiş. sanki albümdeki tek iyi şarkı sweet child lan ! welcome to the jungle ile başlıyor albüm bir kere. o şarkıyı ilk kez dinleyen bütün sülalesine aldırır albümü.

ayrıca elimde piyasadan toplatılan sansürsüz kapaklı plağı mevcut, 200 dolara satarım. hıyarın biri eskiciye vermiş ondan almıştım, amına koyim nimet lan o plak !
  • kapagindaki hac ustundeki kurukafalari slash cizmistir. axl rose cok begenip dovme yaptirmistir. orjinal kapak yasaklaninca da kapak bu dovme olmustur.
  • axl'ın that metal show'da anlattığına göre, sansürlenen kapak da aslında en başta istedikleri kapak değilmiş.

appetite için ilk akıllarına gelen kapak, challenger uzay mekiğinin patlama sahnesiymiş! (ve tabii ki firma yetkilileri tarafından engellenmiş)

vay hayvanlar demek istiyorum.*
  • aynı zamanda dawson's creek beşinci sezon onuncu bölümünün adı.
hesabın var mı? giriş yap