• şebeke suyu ile araç yıkamak zaten yasak olmalı.

ayrıca tazyikli ve tasarruflu makinalar olmadan araç yıkamak yine yasak olmalı.

normal hortum ile 50-100 litre su gider bir araç yıkamaya, ancak basınçlı makinalar durumu değiştiriyor, hem basınç sayesinde kir-leke daha kolay çıktığı için zamandan kazandırıyor hemde dakikada 8 litre su harcıyor. bir araba en kirli şekilde bile maksimum 4 dakika su tüketimi yani 32 litre ile tertemiz yapılabiliyor.

taşra bölgelerde zabıtalar gezsin işleri ne? gördüklerine yazsınlar cezayı.
  • yılda en fazla üç kez yıkatarak büyük bir katkıda bulunmadığımı düşündüğüm israftır. onu da yapmazsam üstüm başım kirleniyor. *
  • katıldığım önerme.

arabamın içi temiz olsun, dışı çok da mesele değil. içini süpürür, bir kova suyla silersin; bitti. ama dışını yıkamak için harcanan litrelerce suya çok üzülüyorum.

bir de bununla birlikte, dinlenme tesislerinde otobüs yıkamak için harcanan suya içim yanıyor.
  • aracın temizlenmesi için yağmur yağmasını bekleyen bile var...
    ben...
  • bence bu başlığın daha çok ilgi görmesi lazım.genelde büyükşehirlerde çok imkan yok ama taşrada bu şekilde inanılmaz derecede su israfı oluyor.hatta büyükşehirlerdeki yıkamacılara da birtakım sınırlamalar getirilmeli.gelecekte kesin olarak karşılaşacağımız su sıkıntısını hükümler ne kadar daha gözardı edecekler merak ediyorum.
  • yarım kova su ile o iş tamam
hesabın var mı? giriş yap