şükela:  tümü | bugün
 • bir rent-a-car broker sitesi, son almanya seyahatimde kendileri aracılığıyla bir hafta araç kiraladım, bir haftalık mercedes a series için 211 euro ödedim, araç avis'ten 3000 km de ve ford kuga suv olarak verildi, döneli iki gün oldu, ek hiç bir ödeme " en azından şimdilik" talep edilmedi, çok memnun kaldım, bir yamuk olursa gene yazacağım, ama şimdilik çok iyi, önerilir.

  edit: frankfurt alış münih teslimdi ayrıca, yazmayı unutmuşum.
 • ...
 • kesinlikle kullanılmaması gereken araba kiralama rezervasyon sitesi.
  2 ay önceden avis almanya'dan kiralamak için rezervasyon yaptırmıştım. parasını ödediğim aracın rezervasyonunu alış tarihinden 2 gün önce iptal etmişler, sebep yok, bilgilendirme yok. avis'e gidiyorum rezervasyonunuz iptal diyor orda öylece kaldım.
  kesinlikle ucuz diye bu siteye güvenmeyin.
  ben çok uğraştım ve avis'deki çalışan kişinin yardımı ile aracı aldım ancak tekrar kesinlikle kullanmam, az kalsın 800 euro civarı param ( 1 aylık) gidiyordu.
  çünkü bu tarz dolandırıcılar bu şekilde rezervasyon iptali ile sanki biz aracı almamışız ve iptal etmişiz gibi gösterip paranın üstüne yatıyorlar.
  üsteki entrye katılıyorum. aman aman, ucuz diye güvenlir olmayan firmalar ile rezervasyon yapmayın.
 • şimdiye kadar üç kez kullandığım araç kiralama sitesi. ön uyarı: kullanmayın, kullandırtmayın!!!

  ilk rezervasyonumu paris'te budget'tan yapmıştım. ikincisini ankara'da enterprise'dan yaptım. bunları argus'dan yapma sebebim firmaların kendi sitelerine göre daha uygun fiyat vermesi elbette. bu ilk iki rezervasyonumda problem yaşamadım, çünkü budget ve enterprise insancıl koşullarla kiralama yapabileceğiniz firmalar.

  gelelim üçüncü ve beni sinir küpü eden rezervasyonuma. ankara'da hertz üzerinden bir rezervasyon yaptım. koşullara baktığımda başta alınan provizyon için yüksek bir meblağ yazıyordu, firmayı arayıp sorduğumda provizyonun 400 tl olduğunu, yani orada yazdığı kadar yüksek olmadığını öğrenip tüm koşulları sağladığımı teyit ederek rezervasyonumu ön ödemeli olarak gerçekleştirdim.

  tüm planımı buna göre yapmışım, ankara'ya inip aracımı alıp işlerimi göreceğim. ancak o da ne, hertz ofisinde kredi notuma bakılırken adam demesin mi toplam kredi kartı limitleriniz 4000 tl olmalı diye. kredi notum tutuyor, kartımdaki limit provizyon ve kiralama ücretine de yetiyor, tüm kredi kartlarımın toplam limiti 4000 tl'yi bulmuyor diye bana araç vermiyorlar. ve bu koşul kiralarken bana bildirilmiyor, sonra defalarca kontrol ettim ben mi gözümden kaçırdım diye ama yok, asla böyle bir koşul yok argus'un sisteminde. açıkçası bir çok uluslararası firmadan kiralama yapmış olmama rağmen ilk defa karşılaşıyorum böyle bir koşulla.

  neyse sadece araç alamadım diye sinirlenerek diğer tüm firmaları gezdim, iki katı fiyatla başka bir firmadan kiralama yapıp işimi gördüm. sonra argus'a durumu ingilizce olarak detaylı anlatan bir mail yazdım ki paramı iade etsinler diye. fakat o da nesi, koşulları sağlamamanız bizden kaynaklanmıyor diye para iadesi yapmıyorlar. diyorum ki yanlış anladınız, böyle bir koşul belirtmediniz ki bana neyin sorumluluğunu bana yüklüyorsunuz??? gelen cevap yine negatif.

  tabi yurtdışı merkezli bir firma olduğu için şikayet edecek bir merci de yok, en azından ben bilmiyorum. tutar çok değildi, 150 tl idi. ama o gün bana yaşatılan mağduriyet ve sonrasında iki kat fazla para vererek başka firmadan kiralamam ciddi anlamda beni sinir etti. tek yapabildiğim bu sinirimi buraya yazarak en azından bu siteden rezervasyon yapma hatasını başkalarının da yapmasını engellemek...