şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: fenerbahce)
 • şarkılarını 7 sene onceden beri biliyorsanız ve bigun bi yerlerde duymaktan kacınmak cunku icinizi acıtan herşeyi cagrıştıracagını farkına varıyorsanız ııı olmazdır.
 • ankara' da 1995-1996 yıllarında çıkartılan bir kültür sanat edebiyat dergisinin adı. cevreci, anarsist, solcu, rockcı, mistik, kıl tuy yazılar yayınlanırdı. 5-6 sayı ciktiktan sonra http://arkabahce.ada.net.tr/ adresine kendini gömdü. hala anımsayanlar vardır o dergiyi.
  2. sayısındaki giriş yazısı aynen söyleydi:

  biz...hoş sözcük.. biz.. “hetorojen” bireylerin homojen birlikteliği... biz... bilimum soru işareti.
  bunca köşebaşlarının, şunca kişi tarafından zaptedildiği, yapış yapış yapışıldığı bir ülkede, söyleyeceği, soracağı, susacağı olan, bir avuç “ötekini” bilir, kendini bilmeziz.

  vizyonun hızla yayıldığı bir dünyada, kaç sayı çıkabileceğini, kaç atışlık “kurşunu” bulunduğunu bile bilmeyen, bir avuç densiziz.

  yakın..yalın..itiraf...kendi..doğru bildiği...mutlak hiçbirşeye inanmayan...kafası karışık...yazmayı seven... (yazı devam edebilir, söylendikçe söylenebilir...) gibi özellikler, vasıflar, sıfatlar, yükümlülükler yüklenebilir “biz”e.

  iyi de...biz kimiz? neyin nesi, neyin fesi, neyin sesiyiz? desem ki, biz kim, ben bilmiyorum. desem ki, biz, benim kim olduğumu biliyor mu? desem ki, ben ben’i, sen sen’i, ben sen’i, sen ben’i biliyor mu?

  ağır başlı, oturaklı, ‘taş yerinde ağırdır’ değiliz. ağırlıkla proplemliyiz. heee!...dünyanın yükünü, kendi yükünü taşımakta zorlanan’ız.

  ben’leri değişen, dönüşen’iz. net değiliz. netlikten korktuğumuzdan değil, karışıklığımızdan, dönüştüğümüzden, değiştiğimizden...

  “acı çekmek ruhun fiyakasıdır” demeyen, “acı çekmek ruhun fiyaskosudur” diyen’iz.
  öööyle büyük işler yapacağımızı, yapabileceğimizi sanmıyoruz. ağırlıkla, büyüklükle proplemliyiz.

  biraz söylüycez.
  biraz sorucaz.
  biraz susucaz.

  sağır kulaklarda birey ve bir “ey!”iz.
  sen de bir ‘ey’ olsan biz’e, o zaman biz kimiz, biz de sen de daha iyi göreceğiz.
  çünkü aramızda siz var, sis var.

  göremiyoruz.
  yüreğimize, itiraflarımıza, aptallıklarımıza, yanlışlıklarımıza, deliliklerimize ve çocukluklarımıza ne kadar yakınlaşırsak, siz’i ve sis’i o kadar kaldırabileceğiz.
  şimdi, siz ve sis var, göremiyoruz.
  görmek istiyoruz.
  sahi, sis kim, siz kim?
 • az önce kral tv'de gözlemlediğim üzere "her vuruşa bir hece düşsün" diyerek şarkılarına "silgözyaşlarınıartıkevindesininan" sözlerini uygun gören bir grupmuş. bir de arkaya fiks bir yaylı riff'i koduk mu, oooh. ben grup kurmaya gidiyorum, çok kolaymış.
 • (bkz: evindesin)
 • albümleri yarın çıkıyor. şimdilik sadece bir şarkılarını dinledim ama farklı olduklarını düşünüyorum. umut vaad eden bi gruba benziyolar.

  edit: klipleri 2 ay evvel ekranlarda yer bulmasına ragmen, malesef albumleri raflarda veya kamyon kasalarında yer bulamadı....
 • geçtiğimiz hafta elime düşen albümlerini dinleyip "hep aynı terane" diye pek sallamadığım grup. yıllar önce stüdyo çalışmalarını dinlediğimde ise "vay bee" demiş(t)im. iki grubun aynı grup olduğunu öğrenmemle, demekki neymiş yıllarla beğeniler değişiyormuş sonucunu çıkaracağımı sanıyorsanız yanılıyorsanız. neyse parça listesi şöyle;

  1- evindesin
  2- istersen gitme
  3- unutmalı
  4- nerde
  5- elektrik mavi
  6- kal
  7- ihtiyacım var
  8- kıştı bunu yazdığımda
  9- ölmek biraz zaman alıyor
  10- unut ve uyu
  11- sermin ve ben büyükadadayız
 • bu akşam 22:00'da fenerbahçe tv'deki fenerbahçeli ünlüler programına katılacak grup. "hepsi birden mi fenerli bunların" dedirtecek cinsten.
 • (bkz: arka bahçe)