• arseniğin etkileri gerçekten çok geniş çaplı oldu. arsenikle ilgili keşif duyurulduktan sonra sözlükteki üç ateistin tövbe edip kelime i şehadet getirdiklerini gözlerimle gördüm.
  • yosun dna'sının %80, maymun dna'sının %98 ölçüde insanla aynı olmasını söyleyip, bakın yosunda bile bu dna yapısı mükemmel bir şekilde var ve evrime uymuyor diyen bir köşe yazısının başlığı.

ben mi çok malım, yoksa zaten bu evrimin söylediği şey değil mi? bütün canlılar birbirlerinden mutasyonlarla türedilerse dna'ların az ya da çok kısmının birbirinin aynı olması evrime uygun değil mi? ben bilemedim, boynum bükük...
  • bakteriyle konuşan nevzat tarhandan iyi haberler var:
    "bu bir mutasyon değildir!"
  • gayet katıldığım düşünce idi. dna'ya sorduk sonra:

- sayın dna, hangi gerekçe ile arseniği yapı taşı yaptınız, ha???
    - fosfor yok amınakoyim, fosfor.. ne yapim, ölem mi?
    - e, şimdi çok materyalist oldu bu yaw.. bu mu yani, başka bişey yok mu?
  • nevzat tarhan'a "abi arsenikli biseyler bulmuslar biz anlamadik, biseyler yazsan abim o mevzuda, gastede yayinlasak?" demisler, o da napsin, ilim bilim yazisi yazan her mumin gibi keywordleri almis, arsenik, materyalist, kapitalist, ezberini bozdu, eline verdi, yaradan rab falan dizmis dizmis yazmis.

(bkz: bir ibret vesikasi: arsenik ve bakteri) *
  • yorum yapan kişi, hazır bilginin üstüne, kendi bildiğini onaylatacak, çelişki dolu yorumlar yapmaya alışmış dogmatik bir anlayıştan geldiği için bu söz yadırganmamalı.
  • "şüphesiz ki arseniği materyalizme darbe vursun diye yarattık." arsenik 8/16.

yahu bu organizma bilime de, dine de darbe vurdu. bunu kim öngörebilirdi ki. ayrıca hangi materyalizm? bu hala evrimi darwinizm olarak ele almaya benziyor. adamlar belki yeni bir çağın kapılarını açacak buluşa imza atıyor, bizimkiler hala "aha benimki koydu" derdinde.
  • kendisi ingiliz dili ve edebiyatı profesörü sanırım. bu ne lan.
hesabın var mı? giriş yap