şükela:  tümü | bugün
 • birçok piyanistin eline verip, kulaklarını uçan fil jumbo misali oynatacak kadar iyi piyano çalan trompetçi. sadece daşşaklarının 3 kilo civarında olduğu söyleniyor.
 • trumpet evolution'da jazz duayenlerine atifta bulunan insan. her daim rafael mendez'le kiyaslanmistir.
 • 6 kasım 1949 doğumlu müzik aşığı. caz tromptetçisi olarak değil de müzik aşığı olarak anılmak isteyen bir kişidir. müthiş piyano çalıp, beste yapması nedeniyle de sonuna kadar haklıdır bu isteği. ayrıca trompet ile 12 yaşında tanışmış olup oldukça girişken biridir.
 • my passion for the piano diye süper bir piano jazz albümü yapmış aşmış müzisyen, büyük insan. sanki yıllarını saatlerini üflemeli çalarak geçirmemiş gibi. leziz, aziz, bariz deha. saygıyla dinliyoruz.
 • yıllardır sevgi ve hayranlıkla takip ettiğim caz trompetçisi..
  iş sanat sahnesindeki konserini izleyip dünya gözüyle kendisini görmüş ve dinlemiş bulunuyorum..
  fakat konser boyunca aksilikler yakasını bırakmadı: adam çalarken sürekli pıt pıt diye gelen bir ses.. parça arasında dahi bunu çözmeye çalıştı o ve birileri! bu da çok fazla çalmamasına yol açtı. çaldıklarında da parçaya giremedi desem abartı olmaz çünkü ses sisteminden, ışıklandırmasına iş sanat sahnesi berbattı! üçüncü veya dördüncü parçadan sonra ışıklar tamamen açıldı, hadii bitiyor sanırken iki veya üç parça da bu şekilde devam etti ışık! bu arada tam önümüzde ayağa kalkıp şarkı söyleyen arturo'yu videoya çeken dudak silikonlu ablayı pas geçemiyeceğim! çekim yasak normalde ve hiçbir görevli uyarmadı!
  kuliste kendisine hayranlığımızı sunup fotoğraf çektirdik ama adamcağız hala çok gergindi..

  yine de yine de ankara'dan yedi arkadaş minibüs kiralayıp istanbul'a geldik,
  yaşayan caz efsanesini gördük ve dinledik ya;
  herşeye yetti..
 • bu akşam aassm deki konsere 1 fazla biletim bulunmakta olup, isteyenler yeşillendirebilir.
 • uzun yillar fidel castro'a olan inancina ragmen castro'nun muzige hayir demesi sonucu amerikaya kacan, ama amerikanin castro yanlisi diye sinir disi ettigi ve sonunda unlu muzisyenin yasamini amerikan tarzi soap opera cevirip sonra geri aldigi kubali unlu grammy almis jazz trompetcisi.
 • dizzy gillespie nin orkestrasinda taninan solo performaslariyla tüm dünyayi kendisine hayran birakan kübali trompet virtiozu.g r p all star big banddeki tiz notalari nereden cikartiyor merak konusudur.
 • 19 yaşında dizzy gillespie ile tanışması ile hayatı değişir.olay şöyle olur o zamanlar kübalı olmayan bir müzisyenin belli bölgelere girmesi yada oralarda müzik yapması yasakmış.dizzy nin kuba ziyaretinde bu yasaktan muzdarip olduğu zaman arturo ağabeyimiz büyük cesaret gösterisi yaparak arabasıyla dizzy i istediği yere güvenle götürebileceğini söyler.ve o yolculukla başlar herşey.sandoval hala trompette ilerliyormuş.yaş adam için sorun değil sanırım.ölene kadar devam diyor.ona da bu yakışır. tiz manyağı..
 • o kadar tiz sesi çıkarabilmesinden mütevellit, kıç kaslarının oldukça gelişmiş olduğunu tahmin ettiğim büyük caz trompetçisi..
  (bkz: helal)