• tanımı içinde barındıran başlıktır. iş bu başlık altında, aşık olmak üzere olan kişilere yönelik olan tavsiyelerin yer alması öngörülmektedir.

--------

aşık olun elbet.. olun..

ama içinizin temiz olduğuna emin olduğunuzda aşık olun. geçmişinizi süpürüp olun.

aşık olduğunuzu düşündüğünüz insanla yaşadığınız en ufak bir sarsıntıda bakmayın dönüp geriye.. ben aslında "ona" takılı kalmışım şeklindeki düşünceleriniz, ilk önce kendinize sonra da aşkınızı ilan ettiğiniz kişiye saygısızlık, hüzün.

yapmayın..

yaşadığınız yıkıntının temelini temizlemeden, temelden sorunlu ve yıkılmaya mahkum yeni bir bina dikmeye çalışmayın..

yapmayın be
  • olmayın
    olmayın
    olmayın
    olmayın
    olmayın
    ayrıca (bkz: aşık olmayınız)

demedi demeyin.sevmeyin demiyorum ama ben galiba aşık oluyorum deyip hem kendi hem karşınızdaki insanın hayatını sıkıp atmayın. ayağınız yere bassın, çılgınca şeyler yapın, çılgınca eğlenin ama asla aşık olmayın.

sonra canınız coooook yanar.
  • karşındaki en ufak bir dengesizlik yaparsa aman diyim uzaklaş sonra çok çekersin, kaç kurtar kendini baştan.
  • tadını çıkart sonuna kadar, çok da sık karşılaşılan bir olay değil
    bir yandan da bütün bunların kimyasal reaksiyon olduğunu ve birgün biteceğini bil, çok şey etme yani
  • olmayın.

-erkek için aşk ejakülasyona kadardır.
    -kadın için ise daha zengin bulana kadardır.
  • hiçbir zaman “her şeyiniz” olduğunu ona belli etmeyin. bilakis ilgili kişi hiçbir zaman her şeyiniz de olmasın. zira kimseyi kendinizden çok sevmemeniz gerekir.
  • aşık olmadan arkanıza bakmadan kaçın. yoksa bir süre sonra götünüze baka baka kaçacaksınız
  • kaldıramayacağın ağırlığın altına girmeden önce bir daha düşün.
  • elinizde hayali bir terazi olsun. bu terazinin bir kefesinde duygularınız, diğerinde ise mantığınız olsun ve bu teraziyi de hiç mi hiç elinizden eksik etmeyin. terazinin herhangi bir tarafı fazla ağır basmazsa mutluluk garanti.
  • kafa rahatlığınızın, kafanızı yastığa koyar koymaz uyumanın, huzurun,kaygısızlığın son kez tadını çıkarın. bundan sonra ne kafanız özgür olacak ne uyku uyayabileceksiniz ne de huzurunuz kalacak.kaygılar, endişeler, korkular...
hesabın var mı? giriş yap