• çoğunlukla dincilerin pek hoşuna giden planlardır. zaten telefonla helikopter düşürenler de bunlar değil miydi? monoton hayatlarına biraz renk katarlar böylece. geçmişte asla yapılmamış olması gereken darbeleri referans alıp darbe olacak diye ortalıkta dolaşırlar. ardından "alsjdhaljksdha bugün de şeriat gelmedi" derler.

akp zayıfladıkça daha çok göreceğimiz darbe planlarıdır.
  • 12 eylül'ü darbe sanan gerzeklerin uydurduğu planlardır.
  • sanırım eski genelkurmay başkanı hilmi özkök 'ün dahi kafasını karıştırmış bu "asılsızlık". adam "var da diyemem yok da diyemem" dedi. gerçi "ulusalcılar" bir genelkurmay başkanından tsk'nın içinde olup bitenleri daha iyi bilirler. eğer "ulusalcılar" "darbe planı yok" diyorsa yoktur.
    zaten armağan kuloğlu paşazade hazretleri de "12 eylül darbe değildir" dediğinde anlamıştım ben onun bir darbe olmadığını.

muhtıra çeşitlemelerinden darbe çeşitlemelerine kadar her çeşit gayri demokratik vakamız var ve "ulusalcı" kafası "yok" diyebiliyor. "kim yalancı, kim inandırıcı" muammasına en beyinsiz iklimlerde, en geri medeniyetlerde dahi cevap nettir.

"ulusalcılar"ın bu planların asılsız olduğuna dair sunduğu bir delile bakalım: "en kanlı dönemlerde bile tsk halkına bu tür eylemlerde bulunmamıştır. " işte belge destekli iddia . dalga geçebiliyor musunuz bu ciddi iddia karşısında? ben tutuldum kaldım.
  • akp hükümeti ne zaman bir halt yese ortaya çıkan planlardır.

her şeye zam mı yapıldı?
    vergiler mi yükseltildi?
    büyük bir yolsuzluk mu ortaya çıktı?
    pek duyulması istenmeyen bir kanun gece yarısı meclisten mi geçirildi?
    işçiler sokağa mı çıktı?
    şehit cenazelerinde akp protesto mu edildi?

hemen ama hemen arkasından bir darbe planı gündeme düşüyor... darbeeee tehlike...

ulan ne darbesi ne tehlikesi. millet aç, iş yok güç yok... asıl polis darbesi var. hukuka aykırı bir dolu uygulama...

bilmiyorum bu kadar basit bir gerçeği bile görememek için ne kadar salak olmak lazım?

bu arada darbe diye manşet atan gazetelerde fahiş vergiler, gelen zamlar, yolsuzluklar veya gece yarısı kanunları hakkında tek kelime göremezsiniz. neden acaba?
  • son iki sene içinde asılsız ölümleri de beraberinde getirmiş planlardır.

emekli albay birol atakan*
    tabip yarbay nursal gedik*
    yüzbaşı olgun vural*
    hakim yarbay tanju ünal*
    emekli albay belgütay varımlı*
    yarbay ali tatar*

ayrıca,

emekli yüzbaşı muzaffer tekin*
    emekli orgeneral hurşit tolon*

edit: imla
  • (bkz: #17895983)
  • bazı öküzlerin hala doğru olduklarına inandığı planlar. bakın allahın malları daha öncede yazdım gene yazayım. bu ülkede darbeler amerika'dan icazet alınarak yapılır. amerika desteklemezse bizim sizin o çok bağımsız sandığınız askerlerimiz bir bakkalı bile ele geçiremezler.

şu adamı biraz araştırın sevgili allahın malı arkadaşlar: talat aydemir

işte bu adam amerika'dan icazet almadan bağımsızlıkçı bir ihtilal yapmak istedi özellikle sonuna bakın ne oldu.

peki bir de bakın darbeler hep kimleri ezdi. dinci şerefsizlere dokunan bir tek darbe yapmış mı o çok laik, aşırı kemalist sandığınız askerler.

peki bu planlar nedir? cevabı çok basitte bu cevabı verebilmek için biraz beyin lazım hani öyle çok ta değil çok az beyin yeterli.

türkiye'de ulusal bir strateji yoktur. yönetici kliklerin gözü kulağı washington'da ve brüksel'dedir. dolayısıyla oralardan destek alan buralarda iktidara gelir.
    hah işte şimdi akp ve fettullahçılar, tabii ki konjonktürün de yardımı ile, amerika'nın desteğini aldılar ve iktidara oturdular. şimdi bu adamların dünyaya bakışı belli e devlette hemen her kurumda kadrolaşmayı da tamamladılar. ekonominin ve medyanın büyük kısmını da ele geçirdiler. şimdi yapmaları gereken şey ülkede bunlara karşı durabilecek tek kurum olan orduyu yıpratmak, halkın gözünden düşürmek. amerika da tetikte bekliyor. şimdilik destek veriyor bunlara. yarın konjonktür dönerse amerika orduyu da destekleyebilir. işin içinde çok oyun var. türkiye'nin tamamen teslim alınması için askerin gücünün zayıflatılması lazım bizim gerizekalı dincilerle beyinsiz liberaller bunu anlamak istemiyorlar ama ordu da teslim olursa bittiğimizin resmidir. şimdi bunu derken sakın orduyu bağımsızlıkçı saydığım anlaşılmasın. ordu da amerikancı sayılır, günahları çoktur ve çoğu da affedilmezdir ama ordu gene de bizim ordumuzdur.

taraf tamamen orduya yönelik olarak psikolojik harekat yapmak için kurulmuştur. çıktığından beri hemen hemen yaptığı tek şey ordu hakkında bu tarz asılsız haberler üretmektir. şimdi burda kesin ceylan'ı falan örnek verirler. ceylan işin basit kısmıdır. soldaki gazeteler bunları yıllardır söylüyor kulak verdiniz mi hiç onlara?

tarafın ve onu destekleyenlerin niyeti bellidir. demokrasi işin hikaye kısmıdır.

ülke akpliler ve fettullahçılar eliyle ortaçağa döndürülürken bu tarafçılar hep susarlar nedense.

tarafı ekonomik olarak destekleyenlere değinmedim bile. çok kesin bir kuraldır: parayı takip et gerçeği bulursun.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap