• tuvalete giren başçavuşu elinde peçete ve kolonya ile beklemek istemeyen vatan hainleridir.
  • yük olarak görülen durum askerlik değildir
    yük olarak görülen şey askerlik adı altında garsonluktur ,hizmetçiliktir ,temizlikçilitir ,hamallıktır.
    orduların askere ihtiyaçları vardır ,subayların savaşçılara ihtiyaçları vardır.
    ordular işlerinde uzmanlaşmış ve bunun için eğitilmiş kimselerle başarı kazanırlar.
    korkulan şey vatan için ölmek kesinlikle değildir.
    korkulan şey vatan uğruna ölüme koşa koşa gitmeye hazır insanların bazı kişi ve kurumların ihmalkarlıkları ve bencillikleri yüzünden,
    ne idüğü belli olmaya bir kaosa yollanmasıdır ve kelle hesabıyla telef edilmesidir.
    canlar sokaktan toplanmıyor veya insanlar bahçede yetişmiyor.
    korkulan,insanların üzüldüğü ,şikayet ettiği ve eleştirdiği durum budur.
    nice hayatını vatan için ölmeye adamış ve buna yemin etmiş şerefli muvazzaf subayımız ve astsubayımızdan bu durumda cidden şikayetçidirler.
    asker ocağı insanların egolarını tatmin etmeye yarayan veya insanların hayatlarıyla gururlarıyla ekmekleriyle zamanlarıyla küçük çıkarlar uğruna oynanmasına müsaade edilebilecek yer değildir.
    şikayet edilen konu da esasen budur.
    ama bu şikayetleri bir siyasi veya şahsi çekişmeye çekmeye çalışmak.
    orduyu eleştirerek veya yersiz yere överek nemalanmaya çalışmak ise benim açımdan onursuzluktur.

vatana ihanet denen kavram ise böyle herkes tarafından en ufak durumda dile pelesenk edilecek kadar ucuz bir kavram olmamalıdır.

kendi kıt bilgisiyle daha doğrusu bilgisizliğiyle her konuda en ağır ithamları yapmayı kendine hak gören insanların bence ilk etapta durup bir kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini düşünüyorum.
    türkiye cumhuriyeti dün kurulmuş bir devletçik değildir.

yüzlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir ülkenin evlatlarına her kafaye estiğinde bu hainliktir bu şerefsizliktir demek ,
    insanları sadece ve sadece kendi kıt ve kulaktan dolma bilgileriyle yargılamak ve hatta gönlünce infaz etmek,
    yüzlerce yıllık devlet geleneğini ve türkiye cumhuriyetinin temeli olan adalet kurumunu hiçe saymak anlamına gelir ki
    benim şahsi düşüncem bu durum vatana ihanet olmasa da vatanı ve milleti sevmemenin bir göstergesidir.
  • kuyuya taş atan delinin rakamlarına göre erkek nüfusunun %95'inin karşılığıdır.

yani bu %5 öyle akıllı, öyle muhteşem, öyle muktedir, öyle yüze, öyle uludur ki, her boku kalan %95'ten çok daha iyi bilmektedir.

tapıyoruz size ey her şeyi en iyi bilen ergen milliyetçi az gelişmiş yarı zekalı muhteşem organizmalar...
  • ben... evet, yük olarak görüyorum... bu beni, gazla çalışan ergen milliyetçilerin gözünde vatan haini yapıyorsa, evet, vatan hainiyim, kağıttan kaplanım vs...

...zira bu düşünceye sahip, gençliğinin o beş buçuk ayında yapacak daha kayda değer bir işi olmayan gereksizlerin gözünde nasıl göründüğüm beni zerre kadar ilgilendirmiyor...

edit: ilave...
  • basındır. polislere askerlik görevinin kaldırılması üzerine "polise müjdeli haber" başlığını atanlar da o zaman vatan hainidir. madem askerlik yapmamak müjdeli haber?
    bir de gittim, askerliğimi yaptım geldim. şimdi ben vatanımı çok mu sevdim?
  • kadrolu olan askerlerin hayatini kolaylastirmak baska bir ise yaramayan, askere alindiginda "dunyanin en iyi universitesinde okumus olabilirsin ama ben bu ulkenin ve senin sahibinim. simdi patates soymaya" diye pasifize edilen hain turudur.

ayrica bu ulkede bir cephe acilir ve bu ordu ben ve benim gibilerden medet umarsa zaten vay halimize sayin seyirciler. bu zamana kadar eli silaha degmemis bir genc olarak bayagi faydali olurum sanirim. ama bunun yerine askerligi gercekten meslek olarak yapmak isteyen insanlari, modern bir egitimden gecirip profesyonel bir ordu kurmak sanirim daha akillica bir is olur!
  • bahsedilen %95lik kesimin içindeyim ama vatan haini değilim.ülkemi de seviyorum.yediğim ekmek de sonuna kadar helal.ben o ekmeği yemek için it gibi çalıştım.devlet önüme ekmek koymadı.asıl hain benim ülkemi sevip sevmediğime karışan,yediğim ekmeği bana haram edebileceğini düşünenlerdir.siz kimsiniz de benim yediğim ekmeği bana haram ediyorsunuz.ekmeğimi sen mi verdin.ben 15 ay askerlik yaptım arkadaş anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler. o sayı neden %95 biliyormusun askere gidip gelen hiç bir erkek bu askerlik de yararlı bir şey demez,çektiği çileyi,gördüğü yanlışları sivilde arkadaşlarına anlatır doğal olarak arkadaşları da askere gitmek istemez.asıl vatan haini de,yediği ekmek haram olan adamlar da kim belli ama yazıp da götüme girmesin şimdi.
  • vatan hainliği olarak düşünmediğim konu . ne zaman böyle düşünmeye başladım ? pkklıları sınırda törenle karşıladıklarından beri .pekte haksız değiller ,değil mi ? sen 18-24 yaşında göz bebeğin oğlunu gönder askere .sen üşüyecek,hasta olacak diye gözünün içine bakarken çıksın askerde bir pkk lı o. çocuğu öldürsün onu. sen evladına yanarken hoptiri hoptiri siyasi yapı törenle pkk lıların tr'ye girişini karşılıyor . naparsın mezarın başında oğluna mı yanarsın yoksa o siyasal yapıya ... profesyonel askerliği savunuyorum kardeşim var mı ötesi ?

ayrıca batı'da yapanlar için söylüyorum. patates soymak ile kiremitten baca olmaz, piyadeden koca olmaz ; alacaksan jandarma al küt küt vurur hiç yorulmaz söylemleri ile vatan,millet kurtarılmıyor. gerekli , gereksiz her yerde yüz binlerce kişinin masrafı var birde . profesyonel olsa , vatan millet sakarya'dan kurtulsak daha mantıklı olmaz mı? 18 yaşında çocuğu verdiğin 3 aylık eğitimle dağa sürmek mi vatan aşkı ?
hesabın var mı? giriş yap