• bir adet kötü kalpli yenge barındıran yeni bir türk dizisi.
  • konuya bak hele ne değişik... ikiz kız kardeşler baba almış birini diğerini anne, baba kötü anneyi kötü anlatmış nefret ediyor biri, diğer kızın biseyden haberi yok ve büyük plan ikiz kardeşinin yerine gecip intikam alacak... on dakika izledim anladım...
  • zorlama dizi. genellerin ses volümüyle yakın çekimlerin volümleri birbirini tutmuyor, büyük ölçüde devamlılık problemleri var, senaryosu zorlama, olay örgüsü havada kalıyor. dizi'ye aras karakteri girince canlılık geliyor bi de bıyıklı abi de iyi oyuncu poyraz adı galiba, onun dışında sıkıcı..
  • bu diziyi izlemedim, annemden özet aldım. konu şöyle anladığım kadarıyla:

ikiz kardeşlerden biri zengin ve mutlu, diğeri sanırım fakir ve mutsuz. fakir kadın bir adamın gazına geliyor, zengini öldürmeye mi çalışıyorlar yoksa öldü mü sanıyorlar bilemiyorum, ama fakir zenginin yerine geçip onun hayatını yaşamaya başlıyor. sonra öldü zannedilen zengin kadın yüz nakli oluyor arkadaşlar evet yüz nakli (çok casual bir hadise) ve inanılmaz başarılı bir yüz nakli resmen baby face oluyor. ileride de kendisine yapılan bu fenalığın intikamını filan almaya kasacak galiba.

ve bu diziyi izleyen annemin takıldığı mantıksızlık şu: "aman canım kadının sesinden de mi anlamıyorlar sanki, hıh dizi işte"

bu diziyi izlemeye harcadığın bütün dakikalara yazık anne haberin yok. bu dizinin senaryosu joey tribbiani'nin days of our lives'da geçirdiği beyin nakli ve başka bir kadını canlandırması kadar bile mantıklı değil adeta. yazıklar olsun anne ya.
  • bir kadının sürekli ağladığı ve muhtemelen ağlamaktan öleceği star'ın dandik dizisi.
  • malesef acı çekmektir.
  • bugün yarım bölümünü izlediğim "şu onun bebeği" , " bu bunla evlenecek" ten öteye gidemeyen başka bir türk dizisi.
  • gece yayınına denk geldiğimde televizyonu kapatmam gerektiğinin farkında varıyorum. bir de uzunca bir süre her gece başlangıcına denk geldiğimizde sürekli star'ı izlediğimizi farketmiştik. uzunca süredir de denk gelmiyordum. şimdi sol tarafta başlığını gördüm de televizyon uzun süredir açıkmış, onu farkettim.

memlekete gittiğimde ise annem uslanmaz bir takipçisi olduğu için benim de izlediğim dönemler oldu. bence gündüz dizisi için o kadar da kötü değil. hatta akşam kuşağındaki büyük çaplı projelerin çoğundan daha iyi. "kalite/beklenti" oranı piyasadakilerin %90'ından yüksek.

yazdıklarıma bakınca ne anlatmaya çalıştığımı bilmediğimi ben de farkettim.
  • babaannem yüzünden zorla izlemeye maruz kaldığım dizi. kadın bıkmadan izliyor. hayır konuda saçma. birileri sürekli pavyona düşüyor, bir kız var sürekli ağlıyor, sinsi sinsi bakışlar.... yardım edin sözlük yazarları :(
hesabın var mı? giriş yap