• e3'te oynama fırsatı buldum;
    devasa bir haritaya ve suserlerin belirttiği gibi witcher 3 izlerine sahip taze ac oyunu.
    xbox one x 'te oynadım 4k da efsane gözüküyor, bilemedim etkilenmiş de olabilirim.
    izleyip siz kararınızı verirsiniz.

video : https://www.youtube.com/watch?v=wqpd7_7cvjc

ps: video bana aittir, reklam olduğunu düşünüyorsanız tıklamayın.
  • assassin's creed serisini sevmiyorum, ama antik mısır'da geçtiğini ve oynanış mekaniklerinin değiştirildiğini, az biraz witcher'a kaydığını görünce deli gibi beklemeye başladım origins'i. bir kere antik mısır zaten içine dalıp çıkılamayacak bir tema. eğer dünyayı dolu dolu yapıp atmosferi düzgün verebilirlerse efsane olur. haritanın genişliği ve antik roma'ya kadar uzanabileceği ihtimali ise ayrı heyecan yaratıyor. umarım kopyala yapıştır binalar, mekanlar olmaz, tek korkum bu oyun dünyasına dair. o kısacık tanıtım videosunda binalardaki hiyeroglifleri gördüm de dibim düştü bile, ama işte her binaya aynı şeyleri koymalarından korkmuyor değilim. "ubisoft'a ne kadar güvenebilirsin, ne derece iyi bir oyun bekleyebilirsin ki" diyorum bir yandan da.
    "assassin's creed oyunu gibi hissettirmiyor" eleştirileri var ama, birbirinin aynı mekanikleri olan, dövüş sisteminin aşırı sıkıcı olduğu bir oyunu artık biraz değiştirmeleri gerekmez miydi? ubisoft'u "her yaptıkları oyun birbirinin aynısı oluyor" diye eleştirmiyor muyduk? kaldı ki witcher 3 gibi bir örnek var artık oyun yapımcılarının karşısında. bir açık dünya oyunu yaparken önlerine witcher 3'ü koymaları, ondan ders almaları onların hayrına olur yani. minimap'in olmayacak olması da güzel bir yenilik. böylece daha bir antik mısır'da gibi hissetmemiz sağlanacak.
    bekliyoruz bakalım, fos çıkma ihtimali maalesef yüksek, ama fos çıksa bile antik mısır uğruna saatlerimi gömeceğimden eminim.
  • benim için assassin's creed revelations'da sonra biten serinin zorlama oyunlarından biri daha.
  • gösterilen e3 videolarına bakıp aldanmak istediğim ama oyunu yine ubisoft'un yaptığını hatırladığımda aldanamadığım oyundur. bu sefer kendini tekrar eden oyun yapısından kurtulursa neden olmasındır.
  • dinamikleri ve tek düzeliği konusunda yorum yapmak için biraz erken belki ama videolarındaki helenistik mısır atmosferi gayet başarılı durmaktadır, bu oyunu gözümde diğer serilerden ayıran da zaten geçtiği dönemi muhteşem bir şekilde yansıtmasıdır.
  • yapımcı firmanın artık farklı şeyler yapmak istediğini gösteren yeni oyunu. yavaş yavaş baymaya başlamıştı. yeni dövüş mekanikleri ile for honor ve the witcher 3 wild hunt oyunundaki dövüş sistemini harmanlayıp eğlenceli bir şekilde oyuna adapte etmişler gibi gözüküyor. kartal görüşü güzel bir şey fakat bir yere odaklandığımızda hiç değilse azıcık sarsıntı koysalarmış daha iyi olurmuş. * eşya ve silah sistemi de ilgi çekici duruyor. oyun süresi oldukça uzun olacağa benziyor fakat umarım sıkıcı takip görevleri ve kendini tekrar eden görevler olmaz.

beni heyecanlandıran bir oyun oldu kendisi. yine de önsipariş konusunda güvenemiyorum. muhtemelen oyunun incelemelerini bekleyeceğim.
  • ubisoft'un çıkardığı en son ac oyunu gerek oyun mekanikleri gerek eşya ve level sistemi ile köklü değişiklikleri barındıran oyun oldukça hoş gözüküyor oyundaki karakterimiz ilk assassin's oyunun dikkat çeken özellikleri arasında kartal kullanmak su altı yaşamı eko sistem genişliği gece gündüz döngüsü yaşayan bir atmosfer yaratmak ve hissettirmek için ellerinden geleni yapmışlar

bir hayli umutlu olduğum bir oyundur kendileri ...
  • şu an ac 2 ye baştan başladım, ve oyundaki hikaye örgüsü, tarihsel bağlantılar, oyunun içindeki bulmacalar, subject 16 mevzusu öyle güzel işleniyor ki, oyun değil hikayeyi dinlemek daha zevkli.

yeni ac oyunlarını öyle bir formata oturttular ki assassin lerin tarihteki mücadeleleriyle alakalı, hikayede daha önce işlenen ve bazı noktaları açık kalan ilk insanla onları yaratan üstün ırk ile alakalı hiç bir bilgi verilmiyor artık. far cry gibi kuru kuru koşturuyoruz öyle.
  • bu oyunun yapması gereken kesinlikle iyi bir senaryo ve ondan da iyi bir karakter. assassin's creed 2 ve brotherhood en iyisi olarak gözüküyor seride, neden peki? oynanış olarak en iyi değildi, çeşitlilik daha az son oyunlara göre, combat sistemi counter attack üzerine kurulu ve çok rahat. bu oyunları en iyi yapan getirdiği yenilikler ve hikayesiydi. bunlardan da önemli olan bir şeyi de mükemmel yaptı, karakter. o oyunları mükemmel yapan ezio karakteriydi. assassin's creed denilince kimse arno demez, connor demez, herkesin aklında ya ezio ya da altair vardır. origins oyunu çok güzel olabilir ama oyuncuyu oyuna bağlamak için karaktere ihtiyacı var. bu oyunun 3 oyun olacağı söyleniyor ezio serisi gibi. eğer ben bu oyunların her birine 50 100 saatimi harcayacaksam her anından keyif almalıyım. çeşitlilik, dövüş sistemi yetmez, bana sağlam bir hikaye ve herkesin kalbini çalabilecek bir karakter lazım. yoksa yine olmamış bu oyun deriz.
  • her oyuncunun ayrı öyküsü olacak denilmiş merakla bekliyoruz
hesabın var mı? giriş yap