şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öğretmen maaşından daha fazladır.
  • öğretmen maaşından havada karada daha fazladır. ama iki katı değildir. neden iki katı değil? hemen iki katı olsun. bu sayede 6 yaşından 17 yaşına kadar öğretmenlerimizin öğretmesi gereken şeyleri öğretemeyiz öğretmen, derslik eksikliği yüzünden, o çocuklarımızı "adam edecek" assubaylarımıza şık bir jest yapmış oluruz.
  • diğer mesleklerle değil de kendi aralarında karşılaştıracak olursak, subay maaşının yanında devede diken kalmaktadır. astsubaylar rütbe alıp kademe atladıkça maaşları götüm götüm artarken subayların yarbay rütbesinden sonra`:son düzenlemelerle artık binbaşılıktan sonra olabilir` maaşları %25e yakın oranlarda artmaktadır. hele albaylıkta maaşları coşar. kıdemli olduklarında ise demeyin keyiflerine.

işte 26 27 senede albay rütbesine gelmiş bir subay 2x alıyorken ayn süre çalışmış bir astsubay x alır.

ne kadar hak ederler hak etmezler onun tartışmasını değil objektif olarak subay astsubay maaş karşılaştırması yaptım.
  • son 11 yılda iyice eridiğini tahmin ettiğim ücret. zaten ne kadardı ki?

4 günde 4 intihar
  • aşırı fazla olduğunu düşündüğüm maaş. hiçbir işe yaramayan loser bir arkadaş gitti astsubay oldu. 6 ay sonra geldiğinde elinde 6-7 binlik telefon vardı. çay içmeye parası olmayan adam günde 200-300 tl harcıyordu. bir iş yaptığını da duymadım fazla.