şükela:  tümü | bugün
  • bunu mustafa kemal'e bir saldırı olarak algılamayın ama yeter. çocuklarımızın 15 senelik eğitimlerinin her anında cumhuriyet halk partisi'nin kurucusunun fikirlerini, onun hayatını anlatan menkıbeler, şiirler ve şarkılar öğrenerek geçirmesini istemiyoruz.

mustafa kemal gibi düşünmüyoruz, onun devlet, din ve yaşayış üzerine beyan ettiği fikirlerini kabul etmiyoruz. ülkemiz, halk tarafından hiçbir zaman kabul görmemiş iktidara da getirilmemiş bu geçersiz fikirlerden artık kurtulmalıdır. yeni nesiller bir siyasi partinin fikirleri üzerinden değil, 2020 yılındaki dünya gerçeklerini görebilen, bilime ve özgür düşünmeye açık bir eğitim sistemi üzerinden şekillenmelidir. joseph goebels tarafından 1930'larda geliştirilmiş ve chp tarafından birebir kopya edilmiş propagandist bir eğitim sistemini artık istemiyoruz. mustafa kemal'in eğitimdeki yeri, diğer tarihsel figürler kadar olmalıdır. bunun dışındaki herşey chp'nin propagandasıdır. artık daha fazla chp propagandasına maruz kalmak istemiyoruz. bu her türk vatandaşının hakkıdır. yallah arabistan'a diyeceklere peşinen bu ülkenin asli unsurları olduğumuzu ve herkes kadar bu ülkede yaşama hakkımız olduğunu belirteyim. ben çocuklarımın ekşisözlük'teki atatürkçüler gibi fikirlere yalnızca küfürle cevap verebilen beyni yıkanmış ama içi boş insanlar olarak yetişmesini istemiyorum. bu köhnemiş zihniyet elbette son bulacak ama neden bunu şimdi yapmayıp bir kaç nesili daha feda ediyoruz? ne uğruna? zaten atatürkçülük fikir olarak bitmiş ve iktidara gelebilmek için bölücü unsurlarla işbirliği yapar hale gelmişken neden hala kemalizm isimli bu cesedin kollarına girip gelecek nesillere taşımaya çalışıyoruz? neden oy oranı yüzde yirmibeş seviyesindeki bir siyasi partinin fikirlerini bütün eğitim sistemimizin temeli kabul ediyoruz? bizi buna zorlayanlar kimler? isteyen çocuğuna atatürkçü eğitimi evinde vermeli. bizim çocuklarımıza tasvip etmediğimiz bir siyasi partinin fikirlerini empoze etmek kimin haddine?

edit: aşağıda bir yazar darağacını boylayacaksınız yazmış. yani bir fikrin karşılığını atatürkçüler o fikrin sahibini idam etme tehditi olarak veriyor. işte ben çocuğumun bu şekilde hayvanlaşmasını istemiyorum. her türlü fikre insani cevaplar verebilmesini istiyorum. siz çocuklarınızın gerçekten bu alttakiler gibi olmasını mı istiyorsunuz?

edit: bakın aşağıda tam da anlatmak istedim chp'nin eğitim sisteminden geçirilmiş ve beyni 15 sene boyunca yıkanmış, dünyayı sadece dar açılı atatürkçülük perspektifinden görebilen dünya gerçeklerini anlamaktan uzaklaşmış, fikirleri fikirle karşılama becerisi edinememiş atatürkçü yazarlar var. onları okuyunca beni daha iyi anlayacaksınız.

edit: tahmin edeceğiniz gibi atatürkçüler mesaj kutumu allaha ve peygambere edilmiş küfürler ile doldurdu. aşağıda da küfürsüz ve medeni şekilde fikirlerimi belirttiğim için sözlükten uçurulmamı talep ediyorlar. muhteşem bir atatürkçülük özeti. ettiğiniz küfürler bana zarar vermiyor ama anlatmaya çalıştığım görsele çok kıymetli detaylar oluyorlar. ben ne kadar anlatsam eksik kalırdı, siz tamamladınız.

edit: eğer ekşisözlük iddia ettiği gibi her türlü fikrin demokratik temayüller dahilinde beyan edilebildiği bir ortamsa bu başlığın hiçbir kanuni sıkıntısı yok. ama eğer burası yalnızca chp'nin köhnemiş fikirlerinin yayılarak algı oluşturmakta kullanılan bir merkez ise, yarın da aynı baskıcı zihniyet kendisine baskı uyguladığında söyleyecek hiçbir sözü olamayacaktır.

edit: bazı chp'li yazarlar da 1930'daki chp ile şimdiki chp aynı değil yazmış. açın istiklal mahkemeleri başlığını atatürkçülerin yazdıklarını okuyun. zihinleri 1930'dan 1931'e geçebilmiş mi görün. hala ilkokul atatürk bilgileri ile cevap vermeye çalışıyorlar, verdikleri cevaplar o dönemde ezberletildikleri 23 nisan şiirlerinin düz yazılmış halini geçemiyor. bomboş, gerici ve saldırganlar. bu saldırgan zihniyettten bir an önce kurtulmalıyız. kemalizm, özgür düşünmenin önündeki en büyük engeldir. ülkelerin ideolojileri olmaz, hele eğitim sistemlerinin hiç olmaz. olursa işte bu alttaki gibi tuhaf tipler ortaya çıkar, size ilericilik adına fikrinizi söyletmez, küfür eder, ölümle tehdit ederler.
  • din dersleri zorunlu olmasın önerisi hakkında fikirlerini merak ettiğim yazar beyanı. tarihini öğrenmek bu kadar zoruna gidiyorsa (bkz: bak şurdan siktir git)

david lynch nickli yazar arkadaş başlıkları engellendiği halde neden görüldüğünü çözmüş kısaca anlatayım. başlığı çok bilinmeyen farklı bir hesapla açıyor, ikinci ve asıl hesabıyla da entry’i giriyor. başlıkları engellenmesin, sol frame’de görünsün diye böyle bir taktik geliştirmiş.
  • türkiye dışındaki tüm ülkelerde olan haktır. isteyen o ülkelerden birine siktirolup gidebilir.
  • kurtuluş savaşını değil de adnan menderes'in evli kadınlara sarkma maceralarını okumak isteyen cuckold sevdalısı ak-troll yazarın beyanıdır.

katılanlar da en az onun kadar cuckold dur.
  • çocuklara din ile ilgili hiçbir şeyi görmeme hakkı verirseniz neden olmasın.
  • (bkz: yallah arabistana)

edit: konunun ekonomiye geleceğini, halkın gündeminin ekonomi olduğunu anlayan yeşil topitoşlar her yerden sahte gündem pompalıyor.
  • modern ve insan gibi yaşamak yerine çağ dışı ve hayvan gibi bir hayat yaşamak isteyen insan müsveddesi hezeyanı. yaşa kardeşim, engelleyen yok. bizim gözümüze sokarsan ama o elindekini alır, çıkarttığın yere geri sokarız.
  • kurucusu atatürk'ün olduğu ülkede yaşıyorsan sike sike kabul edeceksin!

her ülkenin resmi bir yönetim anlayışı ve işleyişi vardır. türkiye'nin de bu şekildedir ve böyle kalacaktır.

beğenmiyorsan, sana uymuyorsa, her şey tamamen dine dayalı olsun diyorsan arap çölleri, arap ülkeleri bol, oralarda yaşayabilirsin.
  • “2020 yılındaki dünya gerçeklerini görebilen, bilime ve özgür düşünmeye açık bir eğitim sistemi üzerinden şekillenmelidir.”

bunu yapmak için öncelikle zorunlu din dersi kaldırılmalıdır. yerine felsefe ve etik dersleri koyulmalıdır.
686 entry daha