• 1852 yılında, fotoğraf makinasının bulunuşunu, apple'ın yeni iphone üretmesi gibi algılayan zihniyetin sorduğu sorudur.

"1852'de fotoğraf makinası bulundu, ilk etapta 1 milyon tane üretilecek ve kasım ayında türkiye'de satışına başlanacak" gibi bir şey mi var acaba kafada? bireysel olarak, eve alıp fotorğaf çekmek zor iş o zamanlar canım kardeşim. çek-at gibi bir sistem değil o.

ha onun dışında, en net cevap; vatanperverlik adına, anasından, ailesinden ayrı geçirmiştir ömrünü. facebook başında her gün profil fotoğrafını yenileyerek değil.

gönüllerde almıştır like'ları, sanal alemde değil. yüreğine sağlık demiştir türk milleti ona, klavyene sağlık değil. türkü türkü türkiyem demiştir aşlsdkfşa

falan, anladın işte. arabeske sarıyorum bazen.
  • ben küçükken ailece fotoğraf çektirmek için studyoya giderdik. onun dışında komşunun filmli fotoğraf makinesi varsa, o da düğünlerde bir ihtimal, birlikte fotoğraf çektirirdik. ya da almanya'dan falan bir komşu gelirse... ben 1990 lardan bahsediyorum ki bundan 80-90 sene evvel aile fotoğrafının olmayışını tartışmak afedersiniz ama eblehliktir.

düzeltme: 100 sene evvel.
  • rahmetlinin , kıçımızı kurtarmak için cephe cephe savaşmaktan vakti olmadığının kanıtıdır.
  • ''atatürk'ün facebook profil fotoğraflarında hiç kendi fotoğrafı yok, hep manzara fotoğrafı var .s.s.s''

kadar saçma bir cümledir.
  • iphone 42010 yılında yapılmıştır,
    3g teknolojisi 2000'li yıllarda yapılmıştır,
    bilgisayar ise ohoooooo ta ne zaman yapıldı.

bu üçünden haberi olmayan ve herhangi ikisini yanyana görmeyen insanların varlığı da gariptir.
    bu da akla bazı sorular getirmiyor değil.
  • vakit mi vardı ki o kadar gereğin yanında çok mu önemliydi foto çektirmek.yarın kendisine çamur atılsın sorgulansın kötü laf söylensin diye bu ülkeyi kurtarmakla meşkuldü.halbuki çekil ailenle resimleri takıl onların yanında savaş senin neyine italyan yunan girmiş toprağına aman bee boşver, sana kötü laf edenlerin dedeleri kurtarırdı bu toprakları sen çekileydin albüm albüm fotonu güleydin oynayaydın.
    (bkz: bu topraklar bu insanlar çok değişti be atam)
  • babanızla fotoğrafınız olsun diye uğraştığından fırsat bulup çektirememiştir.
  • atatürk'ün hiç oruç tutarken fotoğrafı olmaması kadar vahim durumdur.
  • 1979 yılında doğmuşum
    ilk fotoğrafım 1980'de
    annem ve babamla birlikte ilk fotoğrafım 1984'te
    aradaki 5 yıl ne yaptığım belirsiz.
    çok çelişkilerle dolu bir 5 yıl geçirmişim.

ama kızımın öyle bir açığını bulamayacaklar, zira 1 yaşında ve yaklaşık 10 bin fotoğrafı var.
hesabın var mı? giriş yap