• (bkz: ali atay)
  • iflah olmaz bir romantik, duygu ve ilke adamı.
  • hayatı, tüylerin diken olduğu anlar için yaşayan zat... o anlardan uzak olmanın mümkün olduğunu hatırladığı gün hayat bayram olacak.
  • icten yazan guzel yazan taze yazar.. genc padawan.
  • nasil tarif edecegimi bilemedigim bir dost... kimseye anlatamadigim seyleri nasilsa agzimdan almayi basariyor kendisi... we bunu dil dokerek degil samimiyetiyle yapiyor..
    hayatta en iyi seyleri hakeden ama bunun icin gayret gostermesi gerektigine inandigim, pek bir tatli pek bir samimi pek bir içten dost.... ..
  • samimiyetini seviyorum ben bu adamın. uzun bir süredir görüşemediğin çok eski bir arkadaşını görmüşsün gibi, oysa tanımıyorum, sözlük dışında görmüşlüğüm yok, ama atay sıcaklığını monitorden hissetirebilen bir kişi. ne güzel. nesil konusunda önyargılı değildim zaten ama olsaydım da yanıldığımı anlamamı sağlayacaktı.
  • en "farklı" erkek ismidir.
    gönül isterdi ki, bu fark güzelliğinden ve sevildiğinden kaynaklanıyor diyebileyim. lakin durum birazcık değişik. niye bu kadar farklı bir isim olduğunu şöyle açıklayayım:

birçok yeni duymuş kişi "atay" hariç binbir "farklı" türde telaffuz eder ismimi.
    alın birkaç örnek, abartmıyorum!
    atay yerine:

ata
    atalay
    atilla
    hatay
    atakan
    alay (askerlik şubesinde olması ayrı bir bomba)
    aray
    akay
    atak
    ataç (bunu atmış olabilirim)
    aras

ve günün finali,

hakan (nasıl olur demeyin, oluyor)

not: yeni şeyler duydukça da editleyeceğim.

edit:

bir polonyalı --> ataj
    bir italyan --> hatai
    bir yünan --> atai okunuşta ataaaaaaaaaiiii
  • (bkz: oguz atay)
  • duzgun turkcesini lisede aldigi ozel derslere borclu olan, yeri geldiginde allah kitap indira gandi yapabilen, beraber gulmekten buyuk keyif aldigim dost.
hesabın var mı? giriş yap