şükela:  tümü | bugün
 • (ks. all terrain racing) team17'in amiga'da release ettigi en eglenceli oyunlardan biri, 3d ekranda kucuk arabalari oldukca iyi scene'lerde yari$tirmaktan oteye gitmiyor gibi gorunse de iki ki$inin multiplayer moddabirbirini kil edip zaman oldurmesi icin du$unulebilecek en iyi seceneklerden biridir.
 • avrupa gümrük birliği dahilindeki ülkelerin arasındaki ticarette malın serbest(gümrük vergisiz) dolaşımını sağlayan pek önemli belge
 • answer to reset, kisacasi atr, kartin (smartcard)kendini cihaza(receiver) tanitma amaciyla kullanilan nano.bu her resetlemede (kartin aktif edilmesi)oluyor.
  atr iso7816-3 anlasmasina göre yapilmistir. atr de genellikle cihazin/camkart ile haberlesmesi nassil olacagini söyler:programlama için voltu amperi,baudrate,senkronve asenkron haberlesme vesayre
 • yeni safak'in, dolayisiyla albayrak ailesinin kurmakta oldugu yeni haber kanali...
 • malların türkiyeden avrupa birliği üyesi bir ülkeye veya birlik üyesi bir ülkeden türkiyeye ihraç veya ithal edilmesinde kullanılan bir belgedir.
 • bir amiga oyunu.

  oyunu bitirebilmek için saatlerin harcandıgı,stresten etrafa yumruk attıran,ilginç ama süper bir yarış oyunudur.
 • kanada-fransa ortaklığı uçak üreticisi. halk tabiriyle pırpır, benim pervaneli, onların ise turboprop tabir ettikleri uçaklardan üretirler. turboprop üreticilerinin oluşturduğu pazarda %68 lik pasta payı ile lideri konumundadırlar. iki kanata monte birer adet pervaneli motorları ile atr-42 ve atr-72 isimli iki adet ana tip ve bu tiplerin modellerinden oluşan filo üretirler. atr-42 genelde 40-50 kişi, atr-72 ise 70-78 kişi taşır. atr-42 lerin belki de en rahatsız edici yanı business class koltukların limo koltuğu gibi birbirine yüzü dönük şekilde oturtulmuş olmasıdır. yeni üretimleri 500 serisi ile boeing 737 den daha geniş oturma düzeni kurduklarını iddia etmekteler. görünüm itibari ile boeing ve airbus uçakların yanında pervaneli ve ufak olmaları nedeniyle yolcular tarafından tercih edilmelerse bile uçuş güvenliği açısından onlardan eksiği yoktur hatta fazlası vardır. 2 motoru da aynı anda susmuş bir boeing 737 hızla yere çakılmaktan kurtulamazken, bir atr-42 veya 72 durmuş motorlarına rağmen, gövdenin üzerine monte edilmiş kanat yapısı sayesinde süzülerek uygun bir iniş sağlayabilir. türkiyede aktif olarak atr kullanan havayolları ise tarom ve olympic airlines dır.
 • anadolu'nun güzelim köylerini, kasabalarını, ilçelerini tanıtan kanal. test yayınında. ancak sesi çok çok kısık.
 • "son kale canakkale" belgeselini verirken mavi ekran verip bana da mavi ekran verdirmis kanal.