• cha'sina elinde sigarayla +5 almasina ragmen super eglenceli halinden hicbir $ey kaybetmeyen bir adam. yaninda da cool bir okur oluyor genelde.
  • benim fanim oldu sagolsun. selam ederim.

- atreju became a fan of sebnem ferah fan. (yani ben)
  • michael endenin bitmeyecek öykü isimli harikulade daimi-çocuk romanının çocuk kahramanı. çocuk imparatoriçe'yi ve fantazya'yı kurtarmak için ejderhası fuchur'un üzerinde macera dolu yolculuklar yapar. aslında atreju, aynanın diğer tarafına geçmiş bastian'dır. ya da şöyle söylenmeli, atreju, bastian'ın "tutku"sudur... kitabın hemen başında bir not-cümle var: "insan tutkuları bilmecemsi şeylerdir ve bu, çocuklarda da yetişkinlerinkinden farklı değildir... kısacası, ne kadar değişik insan varsa, o kadar değişik tutku vardır." atreju, michael ende'nin tutkularımızı anımsamamız için yarattığı düşsel ülke fantazya'nın biraz "biz" olan kahramanıdır.
  • ters takmayı seven bi insandır..
  • tatil çocuğu.. yıllık izin mutlusu.. 15 gün dünyaya pembe gözlükle bakacak it sıpası..
  • gün itibarıyla suratının sağ yarısı sol yarısının iki katı olan insan.. balon yutmuş gibi olmuş bu atreju.. ve fakat balon irtifa kaybedeceğine mütemadiyen şişmekte.. 8 sene kadar önce belirmesi gereken bir çift diş, ağız haritasında bölücü failiyetlere başlayıp, hak iddia edip ve çıkacak yer kalmadığını anlayınca verdi kendini teröre, verdi kendini ibneliğe.. insan metabolizması ne yumicik bir oluşummuş şimdi daha derinden anlıyor atreju.. bu arada atreju dedim de aklıma geldi, karpuzun kilosu bi milyona kadar düşmüş..
  • bugün benim doğum günüm, hem sarhoşum hem yastayım, bir fanta kulesi üstünde, babamın öldüğü yaştayım.. *
  • artıkın "alternatif yuva"mın yakışıklı ev sahiplerinden birisi. baskın basanındır zihniyetiyle aramadan giderim, çayını spagettisini umarsızca tüketirim*, kosimina, atreju ve bir diğer üçüncü tekil şahıstan* oluşan cemaatin ofiz günlerinin bitmesinin burukluğunu üzerimdem atarım, bu gazla bi 500 entry daha yazıp, hep birini de iki noktayla sonlandırırım, aha şöyle..
  • tavern kapısından giren ürkeklere "biz burda yabancıları pek sevmeyiz" tadında yaklaşan bi lazarus, artı karizma veren maskesinin altında jack of all trades bi cage, bütün düğümlerin çözülmesini sağlayacak anahtar bilgiye sahip ama konuşmaktan hoşlanmayan meyaba diye karşımıza çıkan küçük bi çocuk, hayatını gerçeğe ulaşacak dev balonu dikmeye adamış dengesiz bi deli yahut pek gizemli bi haritacı.
    hepsi birden, hepsinden bi parça ya da hiçbiri: gerçekte hangisi bilemediğim, hepsini çok sevdiğim...
hesabın var mı? giriş yap