• (bkz: #90261189)

klibinde avrupa'ya gelip sorun cikartan gocmenlerden degil, afrika'ya gidip sorun cikartan avrupalilardan bahsetme olasiligi yuksek rammstein sarkisi :)
  • bunu sıcak bir yaz akşamında, hayatında rammstein dinlememişlerden oluşan bir köpüklü disko ortamında bangır bangır 2 kere çalsalar millet zevkten kendini okşar. tekrar çalmazsa dj'yi bıçaklarlar, öyle şarkı.

edit: mna kodumun covid'i, kurduğumuz hayallere bile çöktü.
  • "welcome" ı kabul etmedikleri sahne bile yeter :)
  • sömürgeciliği anca bu kadar güzel trajikomik bir şekilde hicvedebilirsiniz.klip ve parça yine tam onların şanına yakışır olmuştur.
  • deutschland sonrası yine muhteşem bir rammstein klibi. o kadar güzel olmuş ki, ne yalan söyleyeyim şarkıya odaklanamadım.
  • yine izlerken kafayi gozu yaran sahane rammstein filmi.
    su albume de hala kotu filan diyen varsa, ergendir, liselidir, korpedir, sabi subyandir.
  • grubun flake'e yine yapacağını yapmış olduğu rammstein parçası.
  • almanca yabancı demek olan harika bir rammstein şarkısıdır.
    şarkıda almanca'nın yanında ingilizce, fransızca, italyanca ve rusça kelimelerin, cümlelerin olması klibi de işin içine katınca sömürge devletlerine bir gönderme olsa gerek.

edit: gitsenbengelcem uyardı, yabancı yerine ecnebi daha doğru imiş.
  • klibi bu akşam türkiye saatiyle 8'de yayınlanacak. şunu açabilirsiniz, bir kenarda dursun.

trailer ve fotoğraflardan anladığımız kadarıyla beklenenin tam aksine emperyalizm ve kolonicilik faaliyetlerinin afrika'yı nasıl perişan ettiğiyle ilgili bir klip olacak. öte yandan sözlere bakınca ister istemez "bu iki konuyu nasıl bağlayacaklar?" diye düşünmeden edemiyorum.

izleyip görmek en iyisi olacak, emperyalizm ve kolonicilik faaliyetleri falan derken till'in kumsalda kız kovaladığı başka bir video da görebiliriz sonuçta. bakalım bakalım.
  • rammstein'ın tiki barlarda bu yazın hiti olacak şarkısı ama ben yine de sevdim ya kıpır kıpır
hesabın var mı? giriş yap