• yan etkilerinde aynen şu yazar.

kalp durması halinde acilen doktora başvurunuz.

kalp durunca nasıl başvuruyorduk söyleyin lan bana ben bilmiyorum.
  • etken maddesi baldiran zehiri olan genis spektrumlu hede..
    5 gundur sabah tok karnina aliyorum.aldiktan 30 dk sonra gelsin bulanti ve nane sekeri ile kusmayi engelleme çabam... direk 5-6 saat hapli geziyorum ve isiga bakamiyorum. kapali ortamda bile gunes gozlugu takma mecburiyeti hissediyorum.

yedin bitirdin beni avelox.bayer leverkusen kume duser insallah.
  • ben böyle bi ilaç görmedim arkadaş. prospektüsündeki 0,00001%' lik dilime mi girdim nedir bütün gün kafa bi dünya dolaşıyorum. sanki antibiyotik değil anti-antidepresan.
  • daha ilk alımımda beni yavaş yavaş hellboy'a çeviren ilaçtır.

kırmızı döküntüler aynı süper kahraman filmlerindeki gibi gözle görülür bir hızla ortaya çıkıyor ve derimi şişirerek birleşiyorlar.

bu görüntü o kadar korkutucu ki ilk gören özel hastane hemşiresi "ayy hemen hocayı çağırıyorum." diye panik olup koşturmuştu.

ayrıca halsizlik ve ateş yapıyor.

malesef ki acil servis hekimi sebebin avelox olduğunu anlamamış ve suçu öksürük şurubuna atmıştı.

bu nedenle ikinci bir kez aldım ve yine aynı şey oldu.

sendrom sonrası bana kortizon verildi. asıl ilginç taraf bu sefer hulk'un dönüşümü gibi şişkinlik ve kızarıklık gözle görülür bir hızla geçti.

bu arada bir daha devlet hastanesine gitmememe sebep oldu. çünkü gittiğim devlet hastanesinde benimle özel olarak ilgilenmediler, ayakta sıraya soktular. allah muhtaç etmesin. gidenlere de allah kolaylık ve kurtuluş nasip etsin.
  • bu ilaç yüzünden 4 yıl önce omuz kapsülümü fena sakatladım. kaslarda tendinite sebep olduğunu doktorların çoğu bilmiyor bilenleri de hastalara uyarı yapmaya gerek görmüyor. bu hafta doktorum (bkz: tavanic) yazınca aklıma geldi sordum durumu onunda aynı etkisi mevcut 2 hafta ağır spor yapma sen dedi. google amcaya bi sordum 3 ay sonra bile sakatlanmana sebep olabilir bilgisine ulaştım. ben yandım sen yanma sözlük. http://www.drugs.com/cdi/levofloxacin.html
  • zatürre nedeniyle aldığım antibiyotik; ikinci gün köprüye gidiyordum da kardeşim doktora gidelim değiştirsin ilacı dedi. öyle bir kafası var.
  • aval aval bakmanıza neden olan bir ilaçtır avelox. sıtma, terleme, cigerden öksürme ve aşırı titreme ile başlayan hikayem: doktorun akciğer filmine bakıp "bronşların dolu görünüyor" demesi sonrasında yazdığı reçete ile tanıştım avelox denen meretle. bunun dışında 4 tane ilaç yazdı, art niyetliysem onlardan niye şikayetçi değilim di mi? 5 gün kullan avelox'u sonra bırak dedi. ya zaten 7 tane var kutunun içinde, o ikisini de içsem ziyan olmasın. yok 5 tane yeter, dedi. iyi dedim de arkadaş nasıl bi ilaç ki bu: antidepresandan farkı yok. iki gün rapor alıp evde yattım geçmedi kalktım işe geldim, patron gelmiş siklemiyon bizi diyo, estağfirullah dedim her türlü siklerim dedim öyle şey mi olur efenim dedim inanmadı. kafamın sol yanında bir ağrı var, göz kapaklarımı düşürüyor, tepkilerin yavaşladı, algı ve konsantrasyon sorunu yaşıyorum. prospektusu okudum, araç kullanmak sakıncalı diyor, eve nasıl gidecem, melankoli bastırdı aklıma eski sevgilim geliyor, gözlerimi kapatıp elim klavyede uyuyabilirim. de aklım kalan 2 tanede, ziyan olacak. doktoru takmayıp kullansam nolacak ki, nerden haberi olacak.
  • her son bahar yaşadığım sıradan bir grip nedeniyle doktorun verdiği antibiyotik. 24 saatte bir alınıyor olmasından bi gariplik hissettim ama fazla üzerinde durmadım. öğlen 1 gibi içtiğim ilaçtan sonra günün geri kalanında baş dönmesi, kulak çınlaması, çarpıntı, halsizlik gibi şeyler hissediyorum ama zaten hasta olduğum için ilaçtan olacağını düşünmedim bi de şimdiye kadar herhangi bir ilacın çok belirgin bi yan etkisini görmemiştim. akşam da basit bi konu yüzünden gereksiz yere anneme bağırıp bi de üzerine hüngür hüngür ağlayıp, kendime kızıp ne kadar kötü bi insanım ben yaşamayı hak etmiyorum vs gibi saçmalıklar düşünmeye başladım. ama bunları düşünürken ve ne oluyor ya bu olanlar yaptıklarım çok saçma diyorum ama kendimi bi turlu sakinleştiremiyorum. ertesi gün de öğlen aldım ilaçtan ve baş dönmesi ve çarpıntıyı çok belirgin hissedince ilacın yan etkisi olabileceğini aklıma geldi. o da nedir ya okuyunca şok oldum neredeyse tüm yaşadıklarım ilacın yan etkilerinden dolayı olmuş. doktora gidip anlatınca çok isteksiz bi şekilde ilacı değiştirdi ama bundan olacağını düşünmüyorum ama hadi neyse için rahat etsin dedi. sanki uyduruyorum yani
  • farenjit tedavisi için doktorumun yazdığı pensilin grubunda olmayan antibiyotik. yan etkilerinde kalbin durması, ölümcül vakalar ve intihar düşüncesi gibi şeyler yazıyor. ben cesaret edip kullanamadım. oldukça iddialılar yan etki konusunda.
  • etken maddesi moksifloksasin olan pnömoni için harika bir kinolon grubu antibiyotiktir.
    çünkü hem gram+ pnömokok, hem gram - , hem atipik hem de anaerop etkinliği vardır. geniş spektrumlu olduğu için monoterapi olarak kullanılabilir.

anti tbc etkinliği olduğu için tbc düşünülüyorsa ilk etapta kullanılmaz. dirençli vakalarda tedaviye eklenebilir.

onun dışında atriyal fibriyasyonda kullanılmamalıdır, ritim bozukluğunu arttırır. tamamen karaciğerden metabolize edildiği için pyelonefritte ve idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılmaz. idrara geçmediği için etkisi olmaz.

iv formunun olması da ayrı bir avantajdır. güzel antibiyotiktir.
hesabın var mı? giriş yap