• (bkz: tavla)
    (bkz: diafon)
    (bkz: siftah)
  • işhanında dukkanin onune cikip sigara icebilirsiniz, avmde ise bunun 82 tl cezasi vardir.
  • iş hanı samimidir.
  • eski tip işhanlarına girerken güvenlik taraması yapılmaz. ben eminönünde sayısız işhanına girdim bir tanesinde güvenlik taramasına denk gelmedim.
  • tuvalettir net olarak, iş hanı tuvaleti buram buram sidik kokar, ''wcmatiği çıkarmayın, delikten fare çıkıyor'' tarzı uyarılara rastlamak gayet doğaldır.
  • devlet için iş hanları gecekondudur tez zamanda yıkılması gerekendir. avm'ler el üstünde tutulan düzenli apartmanlardır. tıpkı o altlı üstlü yapılar gibi iletişim kurmak da sorunludur.
  • avmler karbon kopya ile üretilir.

hemen hemen tüm avmlerdeki mağazaların içerikleri aynıdır. hatta markalar bile aynıdır. koton, köfteci ramiz, teknosa gibi ....

iş hanlarındaki mağazalar daha çeşitli ve sunulan hizmetler daha sipesifiktir.

elektronikçiler için karaköy selanik pasajı gibi.
  • yemek katı...

avm'lerin yemek katları bir acayip dostum. her bünyeye, her damak zevkine hitap edecekmiş gibi görünüp bir boka hitap etmez. göze hitap etmediği çok belli, onu kısaca geçelim. zaten göz, en önemli organ diye kasılırız ama dalavereleciliğin kalesi gibi bir şeydir. vay "ben yeni tanıştığım kişinin gözlerine bakarım" lar mı dersin, "güzel bakan göz yağsız incik gibidir" ler mi... (karnım mı acıktı lan?)

neyse zaten hizmet olayı da ofsayt. kendi alıyorsun bir kere. suratsız veletler paranızı alıp elinize tepsi veriyor. bazıları da bir bölgeyi çiçeklerle çevirip içinde garson döndürüyor. sanki süper restoranmış gibi... adamlara bahşiş vermezsen, bir kat aşağıdaki tuvalette karşılaşınca tribini çekebiliyorsun. elitist filan yaklaşmıyorum ha; abilerden fakirimdir. ortak kullanım mantığı üzerine kurulmuş yerde garson ne alaka zaten? eğreti duruyor.

benim gibi ne emmeye ne gömmeye gelen tipler için kullanışsız. okul kantini gibi göt göte oturup tepside yemek...

tamam, iş hanında da yemek söylüyorsun; tepsiyi başkası taşıyor en azından. tepsi taşımamak bence en büyük lüks. tepsi, oh!
  • iş hanında, butona basılıp "olm bize üç çay" nidası duyulur.. diğerini söylemeye gerek yok..
hesabın var mı? giriş yap