• "hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin"ci tayfayı çok üzecek haber.
    güzel haber.
  • öncelikle;
    (bkz: svihs)

şöyle olduğunu düşünüyorum, yanlışsa düzeltirler ben de editlerim. normalde çift vatandaşlık o ülkede yasak. bu elemanlar önce türk vatandaşlığından çıkıp avusturya vatandaşı oluyor, sonra avusturya vatandaşı iken türk vatandaşlığına yeniden başvuruyor. ve kabul ediliyor.

bizim devlet de dışarıya bu insanların vatandaş olduğunu bildirmediği için, avusturya'da yasak olmasına rağmen bu arkadaşlar aynı anda iki ülkenin vatandaşı olmuş oluyor.

şimdi geçen seçimlerde bu adamlar türkiye'de referandum için gidip oy kullanınca, bunlar iyot gibi belli olup bunun üzerine avusturyalılar da "la birader siz avusturya vatandaşısınız ama başka bir ülkenin referandumunda oy kullandınız, demek ki o ülkenin de vatandaşısınız" diye bunların vatandaşlığını iptal ediyor. bu arkadaşlara da türk vatandaşlığı kalıyor.

türkiye'de yaşamadığı halde bu ülkenin geleceği için avrupa'da çifte vatandaş olarak oy kullanan kişiler aynen devam etsinler.

bu avusturya vatandaşlığı iptal edilen arkadaşlar da artık türkiye'nin seçimlerinde geniş geniş oy kullansınlar.
  • avusturya'dan gidecek oy sayısını azaltacak olan hamle. bu karaktersiz ikiyüzlü çomarların türk vatandaşlığında kalacağını düşünmek son derece niaifçe.
  • keşke avusturya vatandaşlıkları iptal edilmek yerine bu tiplere seçim hakkı tanınsaydı. kaçı türk vatandaşlığını kaç tanesi avusturya vatandaşlığını seçerdi çok ama çok merak ediyor insan.
  • ben olsam ülkeden de atarım,adamlar yine insaflı davranıyor.istisnalar elbette var lakin, genel olarak adamın topraklarında her türlü çomarlığı,kıroluğu,kekoluğu yapmaya devam edeceksin,onlar da koyunlarına alıp sevecekler seni! sen suriyelilere nasıl bakıyorsan onlar da sana öyle bakıyor işte.
  • avusturya'da çifte vatandaşlık zaten yasaktı. burada olan şey, çifte vatandaş olduğu tespit edilen insanların avusturya vatandaşlığından çıkarılmasıdır. normalde türkiye cumhuriyeti devleti "şu, şu, şu isimli insanlar benim vatandaşımdır. " diye bilgi vermez. ama avusturya hükümeti son seçimden sonra bazı oy verenlerin listelerini ele geçirmiş ve bunun üzerine harekete geçmiş.
  • gel bakalım kucağa dedesini siktiğimin beyinsizi.
    darısı diğer tüm ülkelerin başına inşaallah. görelim gerçek "vatansever"leri.
  • "hepsi akpartici değil ki" değişiklerin de doluştuğu başlıktır.

bak dostum, bu işte seçimde oy kullananlar yanıyor. seçmen listesi avusturya hükümetinin elinde, oradan girişmiş durumda. adam çifte vatandaşlık istemediğini güzel güzel söylemiş. hala bunu bükeceğim diye uğraşan çomardır zaten. hiç şaşmaz.

"türkiye'den siktir olup gidenler" ise vatandaşlıklarını kazandıklarında tc vatandaşlığından çıkıyorlar zaten: bu insanlar gemileri yakmış insanlar, ne hikaye uyduruyorsun sen?

ha burakan bakınca mesele o parti, bu parti de değil: yurt dışında yaşayıp, oranın vatandaşı olup, oranın hükümetine vergi verip imkanlarını yaşıyorsan; sonra benim yaşadığım ülkemin ve çocuklarımın kaderini belirleyen sandığa da karışıyorsan, allah olmadı, avusturya hükümeti belanı versin. oy kullandığın sandığın listesi karının çocuklarının kabusu olsun.

şimdi topla gel, stokladığımız çaydan demledik, bekliyoruz...
  • keske vatandasligini iptal ettigi kisilerin oturum haklarini da iptal etseler yada calisma haklarini en azindan guzel ulkelerine geri donup insanca yasamaya baslarlar
  • bildiğim kadarıyla zaten çifte vatandaşlık almanya ve avusturya'nın kabul ettiği bir vatandaşlık değildi. çifte vatandaşlığı sadece türkiye tek taraflı olarak kabul ediyor ve o kişileri vatandaşlıktan çıkarmıyor.
hesabın var mı? giriş yap