• evet soyguncu banka.
    122 tl üyelik aidatı kesmişler kredi kartına. çok iyi hatırlıyorum kartı ilk aldığım zaman bankacı bana kesinlikle ücret kesilmeyecek, kesilirse dahi geri ödemesi yapılacak demişti. bunu söylediğim zaman sözlü yaptığınız anlaşma bizi ilgilendirmez dediler. yarısını geri ödeyelim 6 ay kalın diyorlar. sözleşme değişti diyorlar.
    hırsızlar.
    122 lirayla mı batacağım ben?
    122 lira benim size sadakam olsun elimdeki tek kredi kartını iptal ederim daha iyi.
    soyguncular sizi.
  • 3 ay önce wings ve axess kartlarıma 300’er lira kart aidatı kestiler, arayınca aynı şekilde 6 ay kapatmayın yarıya indirelim dediler.

kartları ve hesabı kapattım.

kesilen ücreti de geri almama az kaldı.
    her gün arıyorlar, biz ettik sen etme diye.

hem aidat alamamış olacaklar hem de iyi bir müşterilerini kaybettiler.
  • 'sözlü yaptığınız anlaşma bizi ilgilendirmez' dediyseler acilen bütün hesapları kapatmak gerektiğini göstermiş olurlar. bu işler güven üzerinden yürür, bir bankanın güven sağlayamayacaksa ne yapacak?
  • aidatı kartımdan çektiler. aradığımda 6 ay kapatmazsanız yarısını iade ederiz dediler. kabul edip yarısını iade aldım mecburen. tam 6. ayın dolduğu günü takvimime ekledim. bu sırada da mobilden kart limitimi komik bir rakama düşürdüm, böylece diğer bankalardan alabileceğim kredi limitim arttı. hemen diğer kartımın limitini arttırdım.

bu sırada akbank aradı ve kart limitinizi 6 ay düşürmeyin geri kalanı da iade edelim dediler...

kısmetse mart ayında 6 ay doluyor, kartı kapatacağım.
    büyük oyunu boz.

edit: bugün itibariyle süre doldu. kapatmak için aradığımda 6 ay kapatmazsam 90tl hediye sundular, kabul etmedim, 100tl'ye çıktı teklif, yine kabul etmedim.

büyük oyun bozuldu...
  • ---merhaba kart üyelik ücretimi iptal ettirmek istiyorum.
    -enes bey üzgünüz bu ücreti iptal edemiyoruz.
    ---kapatın kartımı o zaman.
    -biz sizi ilgili bölüme aktaralım.
    -merhaba enes bey kartınızı kapatıyoruz onaylıyor musunuz?
    ---onaylıyorum. kapat.
    -kart aidat bedeli için 65 tl chip para verelim, kartınızı 6 ay kullanmaya devam edin.
    ---istemiyorum. kapatın kartımı.
    -peki kapatıyorum onaylıyor musunuz?
    ---evet
    -kartınız kapandı. iyi günler dileriz.

(1 saat sonra)
    -merhaba enes bey 6 ay kartınızın açık kalma sözünüze 122 tl üyelik ücretini iptal edelim kartınızı kullanıma açalım.
    ---tamam açın.
    -kartınız kullanıma açıldı. iyi günler dileriz.

not: 65 tl de chip para göndermişler. dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldular.
  • 8 yıldır bunların wings kartını kullanıyorum.

tek bir kampanyasından, tek bir avantajından faydalanmış değilim. tüm ödemelerim düzenli. bir kaç defa da kredi çekip kapattım. ideal bir müşteriyim yani.

bunlara ek olarak düğünüme iki hafta kala kartlarını kopyaladılar, hesabımdan para çektiler, aylarca da onunla uğraştım, savcılıklar, banka şubeleri, dilekçeler, formlar...

bu ay benden 140 lira kesmişler. aradım, diğer tüm bankaların iade ettiğini söyledim, iade edemeyeceklerini söylediler.

kartımı iptal ettim. hakem heyetine de başvurdum. belki o parayı geri alamam ama ne oldu? belki bir 30 yıl daha müşterisi olacak, 140 liradan çok daha fazla gelir kazanacakları bir müşteriyi kaybettiler.

akbank'la işim olmaz artık.
  • bu ay gelen hesap özetinde, harcamalar bölümünde belirerek beni dumura uğratan ücret. müşteri hizmetlerini arayp, kartı alırken açıklaması yapılmayan bu ücreti sorduğumda duyduklarım daha da bir şaşırttı.

müşteri temsilcisi, kesilen 75 tl lik bu ücreti bir sonraki hesap kesim tarihinde bana iade edeceklerini söyledi. kredi kartı sözleşmesinde yer alan ve benim de farkında olmadan imzalayarak kabul ettiğim, senede bir her kart kullanıcısından kesilen bu ücreti neden iade ediyorsunuz dediğim de ise, size özel bir ayrıcalık! dedi.

yani o detayı orada göremeyip, müşteri hizmetlerini aramayan herkes o parayı ödüyor hesabı çıkıyor. henüz 1 aylık bir kullanıcıya neden böyle bir ayrıcalık tanınır ki?

uzun zamanlar boyunca kredi kartı kullanmamıştım ve bu arada kendini iyi geliştirmiş bankalar.

not: dikkatli olunuz ve hesap özetlerinizi iyi inceleyiniz.
  • geçen 119 lira üyelik ücreti kesmişler. biraz şikayetvar.com falan okudum bi güven geldi direkt müşteri hizmetlerini aradım "kartımı iptal edicem." dedim. biraz karın ağrısı yaptı, dik durdum "iptal edicem" dedim. "peki öyleyse şu anda size bi teklifimiz olsun 65 para puan ekleyelim tüm harcamalarınızda kullanabilirsiniz" dedi, "hayır iptal etmek istiyorum" dedim, "yeni anlık teklifimiz 80 para puan" dedi. istediğim kıvama geliyordu ben de kararlılığımı arttırarak "ya iptal etmek istiyorum anlamıyor musunuz?" dedim. "peki öyleyse iptal edelim ama biliyorsunuz ki iptal de ettirseniz bu ücreti ödeyeceksiniz." dedi adam. anladım ki yolun sonuna geldik, benim cevap vermeme kalmadan "kartınızı iptal etmeyi onaylıyor musunuz" dedi. "şey.." dedim. "son teklifinizi kabul edebiliyor muyum hala?" müstehzi bir gülüş attı. "evet amiyane bey." dedi. hayatımın özeti bu aq.

iptal etmek istiyorum anlamıyor musunuz tepkisi biraz fazla oldu galiba. biraz daha munis yaklaşsaydım teklifi 100 liraya çıkarmak işten bile değildi...
  • yaklaşık 8-9 yıldır bu ücret kartıma yansıtılır, ardından bankayı ararım. temsilciye bağlandıktan sonra ücret iptal edilir, yani bir sonraki ay (-) olarak ekstreme yansır. 6 ay boyunca kartı iptal etmeme şartını iletirler. hatta geçen yıl çalınma vs'ye karşı kart sigortası aldım beni yıllardır kırmadıkları için.

ancak yukarıda yazılanları görünce bu yıl acaba bana da aynısını yaparlar mı diye endişelenmedim değil. bu ay veya martta yansıyordu. bekleyip görelim, güncelleme atarım.

mart ekstreme yansıyan üyelik ücreti sonrası edit: yine geçmiş yıllarda olduğu gibi bankayı aradım, ilgili birime yönlendirildim. talebimi ilettim ve iadenin gerçekleşmesi 10 saniye sürdü. yanlış anlaşılmak istemem ancak düzenli ödeme, bankayla çalışma süresi, harcama hacmi vb. konular etki ediyor olabilir. aklımdaki diğer bir ihtimal de kart yaklaşık 7 yıllık olduğu için sözleşmede altına imza attığım bir üyelik ücreti maddesi olmayabileceği.
  • 98 lira kesmişler. iptal edin dedim etmediler. 10 lira puanınız var harcayın sonra edelim dediler, iptal edin dedim. bankamız 90 lira puan hediye etsin, 6 ay iptal etmeyin dediler, iptal edin dedim. bankamız 100 lira puan hediye ediyor dediler yine iptal istedim.

iptal ettiler. anlık sinir yaptık amk. puanı alıp sonra iptal ettirseydim keşke dedim ama olsun, takip etmem gereken bir kart azaldı
hesabın var mı? giriş yap