şükela:  tümü | bugün soru sor
 • görünüşe göre ilk entry'si olmak bana kısmetmiş.

  fragmanına facebook'ta rastladığım ve gayet de eğlenceli olacağını düşündüğüm bir film. yapımcılığını sinan çetin üstlenmiş, çekimleri mardin'de gerçekleşmiş.

  http://www.sinema.com/film/278307/ay-lav-yu

  bu ilgili haberlerden biri;
  http://www.sabah.com.tr/…ilminin_oscar_sansi_yuksek

  bu da fragman:
  http://www.facebook.com/…o/video.php?v=132828394335

  not: özellikle fragmanın sonundaki çocuğa bayıldım, şahsen merakla beklemekteyim.
 • fragmanından anladığım kadarıyla gayet tırt bir filme benziyor. komiklik anlayışı hala şiveyle dalga geçmek, çocuklara küfür ettirmek falan olan kişilerin yaptığı bir film galiba. umarım fragmandan farklı bir şeyler vardır filmde ve ben bu entry i yutarım.
 • (bkz: i love you)
 • mardinli bir ağanın amerikalı biriyle evlenip onu nüfusa kayıtlı olmayan bir köye götürmesini ve ardından gelişen olayları anlatıyormuş. bunu anlatırken politik konularada değinen filmde türkçe, kürtçe, süryanice ve ingilizce de geçiyormuş.
 • mirkelam'ın "kaybedenler kulübü" adlı şarkısının klibinde şahane bi şekilde dile getirdiği söz.
 • eğer fragman üzerinden eleştireceksek eğlenilmesi muhtemel film. çünkü amına godum diyen çocuğu ya askerde ya da köyünüzde görmüşsünüzdür. yani içi boş güldürü amaçlı bir küfür değil, gerçeğin ta kendisi küfürdür. fragmanını çok hoşuma gitti ama içinde sinan çetin varsa uzun metrajın benim de dahil olduğum belli bir kitleyi mutlu edemeyeceği kanısındayım.
 • filmle ilgili elimizdeki tek sağlam veri fragman olduğu için haliyle bunun üzerine konuşacağız.

  fragman nedir abicim? nedir ha, size soruyorum? bir filmin en önemli, en ilgi çekici anlarını harmanlayıp o film hakkında insanlara bilgi verme amacı taşıyan kısa görüntüler değil midir? burada insanlar fragman üzerinden eleştiri getirmeyi yanlış buluyorlar ama böyle bir saçmalık olur mu? tabii ki fragman üzerinden eleştiri getireceğim çünkü o fragman bana film hakkında bilgi vermek üzere çekilmiş.

  daha evvel bahsettiğim gibi, bence filmin fragmanı oldukça yavan. espriler ince veya komik değil. filmin sloganı olan "aşk her yerde yazıldığı gibi okunur" güzel değil. burada sözlük yazarlarından aforizmalar başlığını azıcık kurcalasanız çok daha ilginç ve çekici sloganlar çıkarabilirsiniz.

  bu söylediklerimi "bu filme para vermeyin, zamanınıza yazık" falan diyorum gibi anlamayın lütfen. sadece fragmanın benim gibi düz sinema izleyicisinin dahi beklentilerini karşılamadığını söylüyorum. açık söyleyeyim recep ivedik'in fragmanındaki "kapı benim kapım olduğu için bir problem yok" esprisine daha çok gülmüştüm.

  kusura bakmayın ama yukarıda bahsedildiği kadarıyla konu da oldukça klişe. mardinli ağanin amerikalı karısını köye götürmesi falan filan. ben türk sinemasından daha özgün ve yeni hikayeler bekliyorum açıkçası. tarihimizde devrim arabaları'nın konusu gibi bir sürü ilginç konu olduğu halde halen yüz yıllık klişelere, kemal sunal filmlerine özgü esprilere dayalı (ki orada çok daha gerçekçiydi) filmler görmek istemiyorum. bu filmin fragmanına "süper, harika" demek için nasıl gerekçeleriniz olduğunu ise hiç bilemiyorum.

  şimdi istediğiniz kadar kötüleyebilirsiniz.
 • çocukluğu top oynamakla geçen herkes fragmanda çocukluğuyla alakalı haddinden fazla parça bulacaktır. filmin konusu da gayet ilginçtir en azından fragman üstünden kötülenmeyecek kadar. görmek, izlemek lazım. kaldı ki konusunun komedinin ötesinde birşey olacağı bariz biçimde ortada. ayrıca her ne kadar recep ivedik serisini pek beğenmeyip az da olsa tebessüm eden ve kötülemeyen biri olarak; ulan gora'ya gülmüyorsunuz, arog'a gülmüyorsunuz, vizontele ile organize işlere gülmüyorsunuz, pardon'un bilmemnesine kulp buluyor, kutsal damacana'ya banal ve çok küfürlü diyorsunuz, gemide'yi izledin mi sorusuna o hangi film diyorsunuz, bu ülkede herkesin güldüğü eski yeşilçam filmleri dışında hangi filme gülüyorsunuz lan diye haykırmak geliyor içimden.

  edit: bak bu kadar filme bide eyyvah eyvah eklendi. şiveli konuşmalar dışında pek gülüncek birşey bulamadım diyenler oldu çevremde, fikire saygı olayını aşıp kafa göz dalıcam sonunda birine.
 • 22 ocak 2010'da vizyona girecek film...

  http://www.fragmanpark.com/…96&title=teaser fragman
 • sırf efsanevi polis akademisi karakteri mahoney'i oynayan steve guttenberg için gidilesi film. bayılırım mahoney'ye !