• beni protezden daha çok şaşırtan şey terimin inanılmaz bir biçimde doğru yazılmış olması ve kimsenin buna şaşırmamış gibi davranması.

yemeyelim birbirimizi çocuklar. tdk'yı açıp kontrol edenler favlasın da herkes doğruları görsün. dürüst olun. kaç senelik sözlük hayatımda ilk kez fav'lama lafını bu ulvi mesele için kullandım, siz de içinizdeki ulvi'yi konuşturun. sinsileşmeyin. italyan olmayın.

biri de gelip kangren bakınızı verip türkçe öğretsinler demiş; ulan ayı sen önce kendi bildiğini bir teyit et de öyle salla etrafa.

hadi bakalım italyanlar, dürüst olun doğru olun, ekspekto patronum.*
  • iki civciv almıştık kardeşimle, balkonda besliyorduk. kargaların saldırısı sonucu birini kaybettik, birini de son anda karganın ağzından aldık. fakat bir bacağı kopmuştu.
    her yer kan...
    çocuk halimizle çok korktuk. sonra anneannem sahiplendi civcivi. bir çubuk bağladı bacağına, hayvan da ayaklandı. paytak paytak yürümeye başladı. adı paytak oldu. her pazartesi anneanneme gider paytağı seyrederdik. kocaman tavuktu artık. sonra bir pazartesi gittik, paytak yoktu. anneanneme sorduk; "kestim, temizledim, yedim." dedi. anneannem de kargaların adamıymış diyerek kabullendik.

tanım: doksanlı yıllarda trakya 'da zaten uygulanan yöntem.
  • (bkz: gang bang)

sanırım bir aralar tdk 'doğrusu gangren' dedi. sözlüğü incelediğimde "bakın tdk'da da gangren diyor." şeklinde entry'ler buldum. tabii şimdi o entry'lerde verilen linkler iddia edilenin tam tersine gidiyor.

"gangren sözü bulunamadı"

not: başlık 'kangren' olarak açılmış, 'gangren' olarak değiştirilmiştir. tekrar değişirse bu entry anlamsız kalacaktır. bu açıklama ile durum netleşir.

şanslı tavuk için yapılan eylem.
  • sözlükte aşırı ayı olduğunu gösteren durum .... küfür serbets galiba...
hesabın var mı? giriş yap