şükela:  tümü | bugün
  • ayasofya dışında ibadete açık o kadar muhteşem camilerimiz varken, o kadar heybetli cami inşaatlarının reklamı yapıldıktan sonra amacın ne olduğunu anlayamadığım gereklilik.

tarihi sultanahmet camisi ibadete kapalı mı? milyonlar harcanan çamlıca camisi açılır açılmaz unutuldu mu?

ayasofya'da namaz kılmaz hristiyan dinine mensup insanlara saygısızlık anlamına da gelmiyor mu? hoşgörüye ne oldu? ırkçılık sebebiyle yapılan bu saldırılara karşı durmak yerine bir yenisini daha eklemiş olmuyor muyuz?

bu kadar acı bir olay sonrası herkesin ilgi odağının ayasofya olması ne alaka?

bu ırkçılık saldırısını, hayatını kaybedenleri vs. konuşmak yerine neden ilgi odağını kendi çıkarlarınıza göre çevirmeye çalışıyorsunuz?

yemin ediyorum inanılmazsınız. inanılmazsınız.
  • yılda 3 milyon insanın ziyaret ettiği, ülkenin en çok para kazandıran yapısını namaz kılacaklar diye şalvarlılara emanet etmez bu hükümet. yedirirler mi lan size orayı? para basıyor orası para, gözlerinden daha iyi bakıyorlar oraya.
  • ulan ülkeye en çok döviz kazandıran tarihi eseri yedirir mi erdoğan? o kadar da değil takkeli kardeş..
  • cemaati öldür, ibadethaneye çök.
    binlerce yıldır bu yöntem hiç değişmemiş.

dinler de yapmayın etmeyin, insanların ibadethanelerine dokunmayın demiyor. yakın yıkın öldürün ele geçirin diyor (evet bunu diyor) herkes kendi ibadethanesi konusunda hassas, herkes başkasının ibadethanesini silah zoruyla ele geçirip kendi dinini yaymak peşinde.

dinler olduğu sürece bu yaşananlar bitmeyecek anlaşılan.
  • olmayan gerekliliktir, geçiniz.
  • dünyanın yedi harikasından birini çorap kokutmanın gereksizliğidir.
  • terörist sever bunu. bak koca devlet beni sikledi. fatih beni sikledi. osmanlı beni sikledi. istersen aç ibadete fakat bu terörist için, salak bir teröristin eylemine tepki için yapma bunu.

siz osmanlı falan değilsiniz amk. fatih sultan mehmet terörist bir manyak ergeni siklemez yoksa. imparatorluğun yönettiği anadolu bebelerisiniz.
  • camiye yapilan saldiriya karsilik vermek gibi duran oneri. ya da firsattan istifade de olabilir. her sekilde dinler arasi binlerce yildir bitmeyen catismaya katkida bulunmaktan baska ise yaramayacaktir. ayrica gosteri namazi kilmak isteyenler icin camlica camii var, milyon kisilik, gider kilar.
  • kiliseden camiye dönüştürülen bir yapıda ısrarla namaz kılmayı istemek düpedüz salaklıktır. adım başı cami, git orada kıl namazını.

tabi niyetin namaz kılmaksa.

ekleme: başlığı açan arkadaşın kendisinin de dediği gibi derdi namaz kılmak değilmiş. açıklamış olması şahsımı mutlu etti. bırakın kardeşim bu ali cengiz oyunlarını, reisinize kulak verin biraz.
  • ölen onca insan için dertlenmekten çok bunu politikleştirip üzerinden çıkar sağlama girişimidir.

bahane oldu hadi açalım ayasofya'yı diye sevinecekler neredeyse. ölene saygınız olsun, misilleme yapmadan önce biraz zaman geçsin bari.