• olsa da alsak dediğimdir.
  • öğrenciyken sık sık babamdan aldığım mesajdır "oğlum beni bir arasana" ilk başlarda arıyordum baktım baş edemiyorum aramamaya başladım.

bu da başladı ödemeli atmaya. hiç baba oğluna ödemeli atar mı ya? zaten finansör sensin, neyin peşindesin be adam.

hayat çok garip oğlum.
  • üç beş cevapsız aramadan sonra
    baba - açsana.
    ben - toplantıdayım
    baba - balık.aldım.akşam.gel (space tuşunu bulamamış)
    ben - uzayabilir, haber veririm.
    baba - ziftin.pekini.ye
  • "telefonuma hiç düşmemiş mesajdır" düşmesi mümkün olmayan mesajdır. hiç düşmeyecek mesajdır ki;

o şimdi sağ tarafı felçli bir şekilde ölümü bekliyordur, ben ise istanbulda bir gökdelenin 27 katında gecekondu mahallerine akşamın çökmesini izliyorum. ve unutmadan eleni karaindrou'nun "ulysess gaza" bombardımanını dinliyorum.

sürekli baba vurgusu yapmayın ipneler! ezik bir erkeklik yakın geçmişinin bayat acılarını özlemlerini yaşatıyorsunuz
  • yaz aylarında "500501504507509511520" şeklinde gelen mesajları ilk zamanlar babam matrix'e karıştı bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor sanıyordum.

sonradan öğrendim ki yazlıkta internetten iddaa sonuçlarına baktıracak kimseyi bulamamış.
  • bana, hiçbir zaman gelemeyecektir.
  • memlekette gezen tozan pederden mesaj gelmesi hatta o mesajın sms değil de mms olduğunu görüp açınca karşına çıkan manzara:

köyde beslediği köpeğe şapka giydirip fotosunu çekmiş, onu da mmsle göndermiş.

sonra "anne ben niye manyak oldum?" sorusunu sormuyorsunuz.
  • benimki söz konusuysa ölümüne eğlenceli mesajlar silsilesidir.

- izmir'den arabayla dönmem gereken über uykusuz olduğum gün;

babam : öğleden sonra ben ve sırt çantam gelecek truva ilen karşıyakaya...dönerik gece.
    ben : yok hayır gelme, ben hallederim, barcelona'dan sağ salim döndüm burdan mı gelemeyecem...
    babam : yol bizim işimiz...gelcem...belki barcelona'ya da geçerik.

- istanbul'a gittiğim vakit;

ben : geldim bilem.
    babam : nere gittiydin ki?
    ben : bilmiyorum garip bi yer her yer bembeyaz.
    babam : buz devri...kaç matinesi?
    ben : hakuna matata.
    babam : matilda.

- günlerden bir gün;

babam : çay içicem aşşaaa kafede.
    ben : ellaam ne kadan sıkıcı. oysa ki ben evde yorgan örtmek üzereyim soğuktan.
    babam : neeee!! s...ss...sakın uyuma...donarsın...sen ölürsen herkeş ölür.
    ben : ellerim çok sovuk. ayak parmaklarımda his kaybısı başladı.
    babam : aman tanrııım..bana da ulaşılamıyor...başıma bişey gelmiş olmasın

- yaptığı yalos aynaları teslim ettiği dükkanda hemen satılınca;

babam : satışlar anında patlayınca yat siparişi verdim limandan hemen.
    ben : benim fikrim sayesinde tabi...
    babam : fikrin neyse zikrin odun...ay odur.
    ben : yani o doğru aslında, odun buluyorum evet.
    babam : kim odun? odun ne budun ne ki senin zaten.

- babam denizli'den akçay'a dönerken;

ben : geldin mi?
    babam : çorum yozgat falan dolandım biraz vakit geçirmeye. nerdesin?
    ben : oturuyoruz deniz kenarında.
    babam : ne yaptırıyım ortaya?
    ben : midye yaptırdık biz.
    babam : var mıymış ki? birden aklıma yurdum midye işini yürütenlerin %99'nun midyat'lı oluşu geldi, ses uyumu mevzuu bunlarınki...çok kazanan sanatçıların artvin'li olması gibi deel yani...

- sabah işe beraber gidelim dediğimiz gün;

babam : sabah bankaya gidiciiim, beni bekleme kaptan, seyir defterini soora bi ara yaz.

- o gün elimden çıkan sanatsal faaliyetler fotoğrafı üzerine;

babam : manyak dedilerdi de inanmadıydım. hepsini bugün mü yaptın? manyak mısın sen? ay öyle dedim ben de.

böyleli işte benimkisi. üşenmiyor adam. imla kuralları ve yazıma dikkat etmedim değil, birebir böyle mesajlar. whatsapp falan kullanmıyo şimdilik, yarın öbür gün başlarsa tadından yenmez herhal.
  • (bkz: )
    (bkz: ouokl)

kisa ve oz mesajdir, ama anlatilmak isteneni tam olarak vurgular.
  • tarih: 10 ekim 2011
    gelen mesaj:".ajddajdaptw..wjjgm."

gelen mesaj üzerine babamı aradım. babam mesaj atmayı bilmezdi. baba dedim naptın mesaj mı yazdın sen, gülerek "yok oğlum üzerine oturmuşum farketmedim eheheh" dedi.

keşke yine öyle mesajlar atabilsen. numaranı rehberimde görünce bile içim parçalanıyor, silmeye de kıyamıyorum.

umarım rahat uyuyorsundur.
hesabın var mı? giriş yap