• küfürlüdür efendim.evet, her$eye küfür edilir yolculuk boyunca...yoldaki ta$a, trafik lambasına, vites koluna, fren balatasına, yoldaki ezilmi$ hayvana...
    her$eyin sorumlusu başkasıdır.
  • [kafa camdan çıkartılır]
    -ulan $erefsiz madem park edeceksin sinyal versene trafiği niye tıkıyorsun?
    -nediyonlan!
    -pezevenk diyorum!
    ....
    bazen gülmekten koltukları tırmalatır...
  • ders olarak ehliyet sınavına gireceklere gösterilmesi gereken kullanış stilidir. yapılmaması gerekenler olarak tabi.

babam(antropoz sanırım) otomobil kullanırken "biraz" gergin olur. ülkede de insanı sinirlendirecek sürücü, karayolları genel müdürlüğü vs ne ararsan bolca olduğu için kaptırıp gider.

bir keresinde kendisiyle inatlaşan birini geçmek için makaslardan makas beğenirken sağa dönmesi gereken yolda en sol şeritte sıkışıp kalmıştı. küçücük bi ara bulunca hemen aracın(partner) burnunu oraya soktu ve o trafikte herkes saat 12 yönünde dururken kendisi saat 2 yönüne bakıyordu. tabi arkadan gelen korna yığınları artmaya başladı. ben(180cm'e 110kg ) elimi sağ pencereden yukarı doğru kaldırıp hızlıca aşağı indirip kes işareti yapıp " acemi acemi" diye bağırınca hepsi sustu -acemi dediğim adam 40 yıldır falan araç kullanıyor ve zamanında taksicilik bile yapmış biri- ve geçtik gittik. bu böyle ailece eğlendiğimiz bi anı olarak kaldı gitti.

ardından babam 6 aylığına sydney'e gitti. orada da trafiğe çıkmış falan. geri döndükten sonra adamın vizyonu değişti. artık trafikte böyle bi olay olunca bak bunlar sydney 'de hiç yok demeye ve beni çıldırtmaya başladı. bir gün yine trafikte seyrederken ilk kez girdiğimiz bi caddeye saptık. yol dümdüz ilerliyor ve bi 10 dk kadar böyle seyrettik. caddenin sonu dümdüz bi duvardı ve sadece bi tabela ile sola dönüp devam edin şeklinde bi uyarı konulmuştu.

- bak bunlar sydney'de hiç yok. şimdi adam sarhoş olsa, gelip geçirir duvara ölür.
    - e sarhoşsa ne işi var trafikte zaten, gebersin.
    - yavv sadece iki duble içmiş.
    - kim baba, iki duble içen kim?
    - yaw misal işte...

kendisiyle trafikte seyretmek harbi roller coaster turu gibi. anneminse tepkisi fiks her zaman:

ölürsek beraber ölürüz sorun değil. karı koca nihilizm'e sarmışlar iyi mi?
  • ondan baska herkes ehliyeti kasaptan almistir.. baba haric herkes hatalidir.. buna karsidan karsiya gecen yaya ve yoldaki cukurlar da dahildir.. kendisi hata yapabilir fakat o zaman da "ne var? ne bakiyosun?" cevabini verir..
  • güvenlidir, huzurludur...
    babanın kullandığı araba da uzun yolculuklarda gönül rahatlığıyla uyunabilir tek arabadır
  • "la la la laaaaa girdik amanın"
    "aha bu sefer kesin taktı"
    "hah kaldı vites topuzu elinde"
    "lan bu araba 9000 devire çıkmaz alcaz motoru elimize"
    "hastir nası gircek ki oraya"

dedirtir hep, ama içinden. ki benzer şeyleri hatta daha aşırılarını siz yapsanız da baba yapınca güvensiz olur "la la la laaaaa" olur.
  • kendi babam için konuşuyorum, aslında çok iyi kullanır, kontrolünden parkına, güvenliğinden süratine çok dikkat eder. genelde arabanın teknik arızaları bana kaldığından "yavaş geç şu tümseklerden" diye eleştiririm ben de hep.

yalnız ben şehir dışındayken sağolsun sikmiş arabayı. lan arabayı vurmanın da bi adabı olur, o kapı nasıl o hale gelir ben anlamadım ki. sol ön kapıyı o hale getirebilmek için spinle girmek lazım diğer arabaya. öyle paralel park esnasında falan olabilecek iş değil. anlamadım gitti.

diyebilsem şunu diyeceğim kendisine: "ver bakiim, anasını sikmişsin evet."
  • eleştirmeye gelmez. arabayı vermez yoksa bir daha, göt olur kalırsınız.
  • çocuk halinizle izlerken umarım bir gün bende bu kadar havalı bu kadar pürüzsüz kullanabilirim diyerek hayran hayran izlediğiniz araba kullanma şeklidir. tabi zaman geçtikçe o hayranlık yerini sıkılmaya bırakır o ayrı.
  • canım babam ilk önce (maşallah) hayatımda gördüğüm en iyi şofördür güvende hissedersin tek bir kural ihlali yapmaz ve gereksiz (selektör, korna )kullanarak araçları taciz etmez saygılı bir kullanıcıdır. bir tek ceza kaydı bulunmayan ender kişilerdendir. kendisinin ve insanların can güvenliğini tehlikeye atmaz...
hesabın var mı? giriş yap