135 entry daha
  • ilk defa gördüm, görmez olaydım, nötr idim, nefret ettim. sanki zorla getirmişler programa*. başka takımı tuttuğu için çocuğunu azarlayan baba misali oyuncusunun fikirlerine, yorumlarına karışmasına ise deli oldum, yahu sanane!

bir de filmi seyredilmediği için başörtüsü konusunun mesele olmadığı yorumu vardı ki, bambaşkaydı. o mantıkla bakarsak memlekette 1 miyon atatürkçü*, 450 bin fethullahçı*, 4 milyon hanzo* var, bakiye kısım kendini anlatan bir film olmadığı için boşta kalmış.

film çekmiş, seyredilmemiş, üzül ama kızma yahu, hangi dayanakla kime kızıyorsun? seyredenlerin sayısı çok az diye onları zaten iplememiş, seyretmeyenler için de sürekli bir "allah belalarını versin, her şey müstahak onlara, demek ki türban sorunu yokmuş" tavrı. o böyle davrandıkça ben de kendisinde "hazır başörtüsü meselesi türlü şekil gündem işgal ediyor, bi film çakalım, kıralım parayı." hesabının hakim olduğunu düşünüyorum. bunda hiçbir sakınca yok ama o zaman da film seyredilmeyince de potansiyel müşterinden memleket meselesine duyarsız kaldılar diye şikayet etme. bu minvalde (aynı programda diye kıyaslıyorum) ata demirer'in filminde kullandığı şarkıyı albümüne koymakla fırsatçılık yaptığını söyleyen atilla taş daha samimi idi.

hele o sevdiğiniz karikatüristler kısmında kendisine gerçek anlamda acıdım. mine kılıç kendi adını söylemedi diye posta koydu, bu nasıl bir ruh halidir. nedense bu konuda konuklar arasında aşağılamak için kendine atilla taş'ı seçti ama elinde patladı bence. yenilerden kimseyi beğenmediği anlamına gelecek açıklamasıyla da gündem kapmaya çalışan umursanmayan sanatçılara benzedi.

bildiğin kifayetsiz muhteris. "ama iyi yazıyor/çiziyor!" banane! "karakterini eleştiriyorsun da hiç okudun mu?" sanane! adam dünyanın en iyi karikatüristi/çizeri olsun, programındaki haliyle mesleğinin ne alakası var, adamın sergilediği tavırlara binaen "çizimi kötüdür" diye bir yorum yapılmış sanki.
40 entry daha
hesabın var mı? giriş yap