• --- spoiler ---

aslinda tum olayin riza'nin sarisin kıza acilmak icin uydurdugu bir hikayedir. cunku riza yillarca babasinin ona anlattigi ayperi hikayesini unutmamaktadir ve sarisin kizi gordugunde nutku tutuldugu için o da bu hikayeden yararlanarak ona acilmayi secer, bu şekilde ona seni seviyorum der. dikkat edilirse banktaki konusma basladigi andan itibaren kiyafetleri hep aynidir ve aradan bircok olay gecmesine ragmen son sahnede de ayni kıyafetleri vardir. leyla ile mecnun'un finalinde oldugu gibi bana masal anlatma'nin da finalinde burak aksak ayni yontemi secmistir.
    --- spoiler ---
  • son dönem türk komedi filmleri gibi skeçlerin ve aptalca esprilerin bir harmanı değil.
    her şeyden önce bir film ve türü komedi.
    burak aksak'ın anlaşılan bir mahalle takıntısı var ve onu sürdürüyor. başrol mecnun'u anımsatmadı değil ama başarılı bir filmdi. ayrıca ince nüanslar var dikkatli izlemek lazım.
  • burak aksak' ın başarılı bir senaryo ortaya çıkardığını düşündüğüm film.

leyla ile mecnun kadar olmasa da absürdlükler vardı filmde.

başarılı oyuncu kadrosuyla da başarılı bir iş olmuş.

hikayedeki kopukluklar yer yer dikkat çekse de sahneler ve oyuncuların başarısı bunları yedirdi.

tavsiye ederim.
  • film izlenir klasmanına ,ama bu cast olmasa bu ilgi olmazdı,izlenir kılan hikayeden öte oyunculuklar ve aradaki bazı süper diyaloglar,gereksiz demek belki ağır ama olmazsada olur be denecek şeyler biraz fazla,sonuç olarak bu ekip izlenmeli desteklenmeli
  • hakkında yazacak hem çok şey, hem de bir şey olmayan filmdir.
    öncelikle son zamanların en iyi türk filmi falan değildir, bu tanımı hak eden diğer eserlere ayıp olur.

evet yer yer güldük, yer yer de beton gibi kaldık. absürd komedide çıta bu ise yanmışız..

senaryo, hikaye anlatımı, kurgu hep kopuk. yerlere düşerek böğürerek gülen kitlenin espri ve komik anlayışı ilginç, bizim salonda bazı sahneleri tüm salon ayakta alkışladı. çüş! manyaklaşmayın lan!
  • velilerin çocuklarına söyledikleri deyimdir
  • --- spoiler ---

ben mi yanlis gordum yoksa kilise onunde papaz ve imamla konustuklari sahnede yolda yuruyerek gecen kisi behzat ç.'deki pavyonda oynayan adam miydi yoksa bana mi oyle geldi ?

eger oyleyse cok guzel bi gonderme olmus ben benzetmediysem.

--- spoiler ---
  • gidilir filmdir...

demesem içime dert olur: rıza karakteri ali atay olaydı iyiydi. hem de çok iyiydi...
  • kim ne ara yaptı bu filmin reklamını da, vizyona girdiği ilk akşam kadın erkek genç yaşlı insan akın akın sinemaya koşup, gülmeye programlı bir şekilde izlemeye koyuldu bu filmi anlamadım ama gercekten helal olsun. bir miktar ciddi komik sahne, filmin geneline yayılmış izlenebilirlik, ölçülü duygusallık, başarılı cast seçimi ile bu ara çıkan bir sürü türk filmi içinden sıyrılmış, gidin izleyin denilebilecek türden bir film işte. oyunculuklarına ayrı ayrı değinmek gerekecek bir sürü oyuncu barındırsa da bir cengiz bozkurt gerçeği vardır ki, bu topraklardan çıkmış olmakla gurur duydurtur.

--- spoiler ---

madness?

--- spoiler ---
  • leyla ile mecnun'u özleyengillerden biri olarak gittiğim filmdir. aslında ne zamandır white god aklımdaydı ama hadi, dedim, torpil geçeyim burak aksak'a.

gayet de memnun ayrıldım sinema salonundan şahsen. ilk yarısı özellikle güzeldi. sevimli, sıcak mahalle havasını hissettirdi tamamıyla. zaten bana mahalle falan dedin mi gözlerim ışıklıyor. fatih artman bir kere çok tatlıydı. kendisini hiç oturup izlemişliğim yok aslında lakin filme cuk oturmuş. samimi bi oyunculuk sergilemiş. çünkü ben oyunculuktan çok anlarım. hande doğandemir'e karşı da olumlu olumsuz pek bir hissiyatım yoktu ama yakışmış role. saçlarından başka bir şeye bakamadım zaten. zalımın kızı.

genel olarak sevimli bir hikayeydi yani. çok nadir filmden bi koptum, arada acaba biraz dağıldı mı dedim, ama bütünüyle toparlayıcı ve bağlantılı bi hikayesi olduğunu söyleyebilirim.

gidip izlenilebilir. sonra da yakınlarda keifi falan varsa beyaz kavun çayı için çogüzelmiş.

iyakşamlar.
hesabın var mı? giriş yap