• (bkz: the bands visit)
    2007 yapımı filmin yönetmeni eran kolirin oyuncular ise saleh bakri, ronit elkabetz, sasson gabai, uri gavriel, ımad jabarin, ahuva keren, rubi moskovitz, khalifa natour, hilla sarjon
    mısırlı bir polis bandosu, bir arap kültür merkezi’nin açılış töreninde çalmak üzere israil’e davet edilir. ancak havaalanına inen bando üyeleri, ev sahipleri tarafından onları karşılamak üzere hiç kimsenin gönderilmediğini fark ederler. adresi kendi başlarına bulmak için yola koyulan bando üyeleri bir otobüs tutarlar fakat aksilikler onları çölün ortasında, unutulmuş bir kasabada mahsur bırakır. ertesi sabaha kadar şehre dönme şansı kalmayan bando üyelerine, kasabadaki café’nin çekici yöneticisi dina(ronit elkabetz), geceyi kendi evinde geçirmelerini teklif eder.
    film görsel bir şölen havasında.ronit ablamızın yaşına rağmen akılalmaz çekiciliği,cool tavırları çok etkileyici.kamera kullanımı,açılar,film müzikleri çok başarılı.
    keyifli ve dingin bir film kesinlikle seyre değer.*
  • cer modern'de açıkhava sinemasında izledim az önce.

sıcacık insan sevgisiyle dolu, az konuşmalı bol duygulu filmleri çok seviyorum.

iyi ki gitmişim. en tatlı hislerimle seyrettim...
  • yeterince ilgi görmemiş baş ucu bir film. yönetmenin diğer filmlerini izleyemedim ama bu film sinemanın ne denli büyük bir sanat olduğunun göstergesi. mısır iskenderiye polis bandosundan bir grubun yanlış bir israil şehrine gitmesi sonucu oluşan bir gecelik temastan bahseder film. filmi izlerken tüm orta doğu gözümün önünden geçti adeta. bando şefi tevfik karakterinin tane tane konuşması, müzikle olan ilişkisi insanın içini acıtacak cinsten. komediyle derin bir hüznü fonuna koyan film israil - arap ilişkisine de farklı bir gözle bakmamıza sebep oluyor.
    (bkz: theband'svisit)
hesabın var mı? giriş yap