• birkaç hafta önce bankada 1 saatten fazla kuyruk beklediğimden numaramdan önceki bir numaraya kaynadığımda genç ve yakışıklı bankacı ile aramda geçen diyalogtur:

bankacı: hanfendi numaranıza bakabilir miyim?
    kopruustu: (bu sorunun daha önce hiç sorulduğunu duymamıştır) ... aa... şey... hay allah benim numaram değilmiş (bilmediği külliyen yalan!)
    b: (aleni dalga geçerek) ya... oluyor böyle şeyler
    k: nerden anladınız?
    b: böyle yapanlar genelde gişeye yaklaşmadan önce en az bir adımlarını tereddütlü atıyorlar
    k: vay, bankacı değil psikolog olmalıymışsınız
    b: ya işte, kader...
    k: (tüm şirinliğiyle ve cazibesiyle) yine de işlemimi yapacaksınız değil mi???
    b: (sanırım sürekli karşılaşmaktadır böyle şeylerle ama bir yandan da muhabbet hoşuna gitmiştir yine de burnundan kıl aldırmaz) bakarız...

işleme başlar
    .........bir süre sessizlik

k: buna beni siz mecbur ettiniz, 1 saattir sıra ilerlemiyor (savunma 1)
    b: çok meşgulsünüz galiba??!
    k: evet, işe yetişmem lazım. buradayken iki kez aradılar (savunma 2, üstelik yine yalan)
    b: ne iş yapıyorsunuz ki?
    k: (çalıştığı iş iş karışıktır... detay vermemek için) bir danışmanlık şirketindeyim
    b: (sırıtarak) emlak danışmanlığı herhalde
    k: (alayı hissedip çirkefleşerek) hayır canım, proje danışmanlığı
    b: neymiş sizi bu denli meşgul eden projeler?
    k: (bir süre anlatır, sonra kendine gelir) ne anlatıyorum ya ben... hem hani müşteri her zaman haklıydı??!
    b: (sırıtır, birşey demez)
    k: canınız sıkılıyor galiba sizin
    b: sen olsan sıkılmaz mısın, şu sıraya bak...

işlem biter

b: bana borçlusunuz (gülümser)
    k: elim bollaşınca öderim, ne kadar aldığımı ve ne kadar ödediğimi gördünüz
    hem gününüze neşe katarak ödemişimdir herhalde, ne de olsa bayağı eğlendiniz benimle
    b: eh işte, iyi günler
    k: size de...
  • -hangi bölümde okuyordunuz?
    +makina muhendisligi
    -4. sinif mi?
    +evet 4e gectim.
    -benim kuzenim de geçen yıl bitirdi makineyi. sakarya'dan mezun o. itude yuksek yapıyor simdi.
    +ne kadar guzel!? (herhalde kuzenine uygun gordu beni, copcatanlik yapacak diye dusunuyorum)
    -hep anlatırdı o okurken: makinede okuyan kızların hepsi -sizi kastetmiyorum tabi...-bakımsız, bıyıklı diye.
    +e tabi genel olarak oyle (nasil geldi muhabbet simdi bıyıklara falan)
    -ben de derdim "tabi erkekler sayısal bir zekayla doguyor. kızların buna yetisebilmesi icin ekstra caba sarfetmesi gerekiyor. normal kendilerine vakit ayıramamaları."
    +dogru tabi...(allahim bitsin su islem bi an once)
    -buyrun -bankaci hanım makbuzu uzatır-
    +tesekkur ederim (nihayet gidebilirim)

(bkz: kadınlardaki aşağılık kompleksi)
  • askere giden bankacı yazıcı olursa: ` : just imagine`

+ devrem nöbete gidecem parola neydi unuttum bi söylesene yaff..
    - karargâh bölük yazıcısı olarak buna yetkim yok topraam. parolayı bağlı olduğun askerlik şubesinden telefonla 7/24 öğrenebilirsin. size başka nasıl yardımcı olabilirim?
    + bsg amk...
  • 1986 doğumlu bir hanım kızımız hesap açtırmak için şubemize gelmiş ve işlemler başlamıştır. kimlik bilgileri falan derken sıra eğitim bilgilerine gelmiştir;

ben: öğrenim durumunuz?
    hanım kızımız: bekar
    ben: !!!
  • maaş anlaşması gereğince banka değişmiş ve garanti bankası'ndan hesap açmak üzere iş yerine 2 kadın, 1 erkek görevli gelmişti. kapı önünde sigara içen arkadaşlar gelenleri görür ve muhabbet başlar:
    arkadaş: siz kimsiniz?
    bankacı: biz garanti bankası x şubesinden geliyoruz. maaş hesabı için gerekli işlemleri yapacağız.
    a: ben sizi sevmiyorum.
    b: pardon anlamadım.
    a: sizi diyorum, sevmiyorum diyorum.
    b: nasıl yani?
    a: ben baştan söyleyim de sizi sevmediğimi, sonradan davranışlarımı kişisel algılamayın. sizin bankadan nefret ederim.
    b: kem küm, gak guk.
    (daha sonra kendileri için hazırlanan odaya geçerler)
    b: beyefendi hesap açma işleminiz bitti, bu kağıdı da imzalar mısınız? (araya kredi kartı sözleşmesi de yerleştirilmiş)
    decco: bu ne için?
    b: o kredi kartı için.
    d: iyi de ben kredi kartı istemiyorum.
    b: neden ama. çok avantajlı bir kart.
    d: bundan 10 yıl önce yine bu işi * yapıyordum ve sizin bankanızdan kredi kartı almak istedim ama bankanız kriterlerine uymadığım için kredi kartı vermediniz.
    b: bir yanlışlık olmuştur beyefendi
    d: olabilir. şimdi de ben kredi kartı istemiyorum.
    b: (homurdanarak) nasıl bir yere geldik biz yaaa?
  • zaman zaman bankacıyı dumura uğratan sorularla başlayan diyaloglardır.

-----

m: bu formun neresini doldurmam gerekiyor?
    b: heryerini!!!

------

alt alta veya yan yana yazılı adı, soyadı+baba adı+doğum yeri+doğum tarihi soruları bulunan formu göstererek:
    m: buraya babamın doğum yerini/tarihini mi yazacağım?
    b: ?????

-----

(gözlüğü yanında olmayan annesi/babası yerine formu doldurabileceği önerilen genç m)
    m: buraya kendi imzamı mı atayım?
    b: ?????
  • iki bankacı arasında geçen diyalog, önünde sonunda banka/bankacılık hakkında şikayetlere veya başta yöneticiler olmak üzere diğer çalışanlar hakkında dedikoduya dönüşme eğilimindedir.
  • bankacılara sormayınız bunları efenim lütfen
    soru:1 gelen önüme geçiyo gelen önüme geçiyor benim numaram neden yanmıyo
    soru:2 numaram geçtimi?
    soru:3 bu numara ne zaman yanıcak
    soru:4hep 400 leri yakıyosunuz 600 lere ne zaman sıra gelicek
    soru:5diğer kasalar neden boş
  • müşteri: sizi buraya yarışmayla mı aldılar?
    gişe görevlisi:ne yarışması?
    müşteri: güzellik yarışması
    gişe görevlisi:hayır, bilgi yarışmasıyla aldılar.
  • hesap açmak için bankaya gidilir:
    bankacı: kimliğiniz lütfen
    ben: buyrun(kimlik uzatılır)
    bankacı: ama efendim, bu baro kimliği bunu kabul edemiyiz.masak yönetmeliği...
    olaylar gelişir...

(bkz: baro kimliğiyle banka hesabı açmaya çalışan avukat)
hesabın var mı? giriş yap