şükela:  tümü | bugün
  • 27.03.2011
    sevgili günlük, bugün saatlerce bilgisayar radyasyonuna maruz kaldım ama hala 3. kolum çıkmadı, o zaman nükleer santral kurmalıyım!
  • sevgili günlük,
    her geçen gün iyiden iyiye zenginleşiyorum, hiç kimse de "bu değirmenin suyu nereden geliyor" diye sorgulamayı akıl etmiyor.
  • "sevgili günlük. bugün en güzel giysilerimi giyip, öğretmenlerimle birlikte atamızın milletimize en büyük emaneti olan t.b.m.m'ne gittik. çok heyecanlıydım. çünkü 23. nisan'da geçici olarak başbakanlık koltuğuna oturacak çocuk seçilmiştim. gazetecilerin her türlü sorusuna güzel cevaplar verebilmek için dersimi de iyi çalıştım. ardından beklenen an geldi. içim kıpır kıpırdı. her şey bir rüya gibiydi adeta, anlatamam. sonra koltuğa oturdum ve tam birkaç güzel söz söyleyecekken o bıyıklı amca girdi lafa ve bana "başbakan sensin ister asar ister kesersin" demesin mi...

işte o an günlük, işte o an her şeyi anladım... millet menfaatleri için değil de asıp kesmek için oraya gelenler varmış. ağlıyorum günlük, biliyor musun?"
  • ntv'de mehmet barlas'ın sorularını yanıtlayan istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş, başbakan recep tayyip erdoğan'ın uzun süredir günlük tuttuğunu açıkladı.
  • bir gün kitap olur.. belediye dev reklamları bedava yapar.. kendisinden kurtulmuş oluruz ama günlükleri yakamızı bırakmaz.. reklam panoları üzerimize üzerimize gelir ileri demokrasi diye haykırarak..
  • "başbakanın günlüğü" atalay girgin'in "mehdi ve mesih" ile başlayan "lağımpaşalı"yla devam eden "kemeutopyalılar" roman dizisinin üçüncü kitabı.

girgin, ilk iki çalışmasında olduğu gibi, başbakanın günlüğü"nde de fabl türü anlatımın ironik ve politik dilini kullanıyor. bu dili, toplumsal olanın eleştiri ve sorgulamasına yöneltiyor. çalışmalara içselleşen ve dikkatli hiçbir okurun gözünden kaçmayacak olan felsefi bir anlayışla etik problemlere işaret ediyor.

"başbakanın günlüğü" yalnızca etik problemlere işaret eden değil, aynı zamanda felsefeyle beslenen siyasal bir roman.
  • sevgili günlük,

bugün de herkesi sağlam bir azarladım. ama napayım yani dimi? sonuçta onlar solcu onlar ateist onlar terörist insan nasıl azarlamaz bunları? aslında öldüreceksin birkaç tanesini taksim'in ortasında anlayacaklar da allah'tan muhafazakar demokrat yapıma ters böyle şeyler. lan olmuştu sanırım böyle bir şey? haa tamam tamam :)) o iş önemli değil bizim sadullah'ı ararım takip ediyordur zaten o davayı. yaa bi de bi şey sorcam? tamam dört dörtlük aleviyim ama bu alevi hakimler niye var yaa? çok saçma :// hepsinden nefret ediyorum keşke hepsi ölse.

yhaa günlük yhaa bu çocuk olmamış galiba yhaa :(( emine'yle de çok konuştuk ama naparsın atsan atılmıyor satsan satılmıyor verdik ülkeyi eline oynuyor işte başka türlü durmuyor çünkü. bir de şu adaya santral kursun bakalım bunu da beceremezse artık verecem ama sanayiye.

günlük bugün çok güzel bir haber aldıııımmmmm. hayırsever iş adamları sonunda özgürler. adalet çok güzel bir şey aslında valla bak. bir ara bekir'i arayıp teşekkür edeyim onun için de. çok mutlu oldum yaaaa :)))

günlük bu paralel yapıyı napacaz yaa? :( ne kadar safmışız bilemedik işte düşünsene yaa benim gibi dünya liderinin telefonları dinleniyor yaa. ben oğluma 30 milyon avroluk bir konak alamayacak mıyım ya? tabi onlar nerden bilecek ki? onların çocuğu yok. gerçi benim var da işte neyse ya içim daralıyo bu konuya girince.

günlük bugün dünya lideri olarak yine televizyon alt yazılarını takip ettim. hamdolsun sıkıntı yok. baklavaya zam gelmiş işte biraz ama mühim değil ben kadayıf seviyom zaten :)))

yaa günlük yaa bu mehmet metiner'i napcaz? neyse dur bakalım ilerleyen zamanda paralel metin der hallederim bir şekilde. şimdilik iyi bağırıyo kimseyi konuşturmuyo iyi oluyo. <3

haaa az daha unutuyodum yaa. fatih de güya artık aklınca bana laf sokmaya başlamış haa. ezik yaa kimse ciddiye alır ki artık onu. tabi yüz bulamayınca benden hemen diss atmaya kalkmış ergen yhaaa :))))

dün osmaniye'de miting vardı. topladım bir sürü şehirden getirdim. ay bir görseniz ne kadar fakirler yaa :)) neyse verdim milliyetçilik gazını bunlara. yaa zamanında "milliyetçiliği ayaklar aldık" dedim diye hemen çıkarmışlar. twitter ölsün yaa hepsinden nefret ediyorum, nefret ediyorum. gebersin yaa. dur bekir'i arayayım yasa çıkarsın hemen.

haa tabi ki 1930 cehape'sine yüklendim günlük nasıl unuturum yaa ilahi. diyolar ki 12 senedir iktidarsın hala 80 sene önceki şeyleri söylüyosun. ne alakası var yaaa!!! susun geri zekalılar hepinizden nefret ediyorum, nefret ediyorum. ölün!!

pennysylvania'yı bugün de aradım, açmadı :(( gelse keşke buraya. onu çok kıskanıyorum günlük. gazetelerini kimse okumasın istiyorum, okullarına kimse gitmesin istiyorum. sadece benim olsun istiyorum günlük. çok mu şey istiyorum? oysa biz çok güzel bir çift olabilirdik :((

neyse günlük bugünlük bu kadar kendine iyi bak. ben bilal'i arayayım bari çanakkale'de büyük balık yedircez diye çocuğu kandırmasınlar orada. keşke hepsi ölse!

obamaaaaa <3 <3 <3
  • tapelerden anlaşıldığı kadarıyla en az bi 10 milyon dolarcık var gibi. tabi yaptırılıcak işe göre, muameleye göre değişiyor meblağ. ama muamelesi iyi baya, değer yani, havaalanı inşaatı ihalesi bile geliyor nihayetinde
  • (bkz: not found)