• javascript'in yaratıcısı, netscape ve mozilla'nın co-founderlarından brendan eichin yönettiği brave browser takımının eseri olan erc20 bazlı token. dijital reklamcılık dünyasında büyümenin yüzde 99'una sahip olan google ve facebook'un yoluna taş koymaya yönelik "cesur" bir amaçla yola çıkmış kullanıcı, yayıncı, reklamcı ilişkisini yeniden tanımlamayı planlayan devrim niteliğinde bir değer aracı olarak düşünülüyordu. dünkü ico'su (initial coin offering) bir rekor kırmış olup 24 saniyede 36 milyon dolar değerinde ether toplayıp soldout olmuştur. bizim gibi küçük yatırımcılar üçün birini alıp hüsran yaşamışlardır. zira sadece balinaların aşırı yüksek transaction fee'leri ödeyerek katılabildiği, totalde ilk etapta 190 küsür kişinin sahip olabildiği tokenlar haline gelmiştir. hatta bir kişi tüm tokenların çeyreğine sahip şu anda. google veya facebook bile almış olabilir. resmi olmayan alım satımı da liqui ve etherdelta gibi borsalarda başlamış ve fiyatı ico fiyatının 4-5+ misliyle satılmaktadır.

alana tutana hayırlı olsun

https://basicattentiontoken.org/
    https://etherscan.io/token/bat

not: hayatımda bu kadar hızlı bu kadar büyük paranın toplandığını hiç görmemiştim.
  • sebebini bilmiyorum ancak bir gun icerisinde yuzde elli artarak ilk kez bir dolar seviyesini gecmis kripto para.
  • brave browser kullanılarak azda olsa kazanılabilir ileride çok büyük yerlere gelecektir.saçma sapan telegram miningleri ile uğraşacağıza brave browser kullanarak hem reklamlardan kurtulun hem token kazanın.
  • gerilerden gelip topa yükselen ve kafayla topu ağlara gönderen futbolcu gibidir. çok fazla göremezsiniz, 10 maçta 3 golü vardır ama hepsi altın değerindedir. bat tam olarak böyledir, yavaş kazandırır ama öz kazandırır.
  • türkiye'de ki sivil toplum kuruluşlarının , derneklerin hatta bağımsız medya'nın bu token üzerinden kendilerine güzel bir finansman modeli çıkartabilieceklerini düşünüyorum henüz fazla keşfedilmedi. örneğin burada yayıncı hesabı olan bir basına kullanıcılar 1 bat token bahşiş bırakabilir binlerce kişinin bahşiş bıraktığını düşündüğümüz de oldukça iyi bir gelir oluşturabilir kamu yararına çalışan kurumlar için.
  • (bkz: #121821244)
  • brave sayesinde zaman içinde biriktirdiğim, şu anda nerdeyse havadan 100€ kazandırmış coin. satim mi başka bişey mi alayım tutayım mı bilmiyorum. bi 30-40ı çekip kalanını bırakırım heralde.
  • haziran 2021 itibariyle aylik aktif 33.8 milyon kullanicisi olan brave browser'in crypto tokeni. haziran 2020'de bu rakam 15 milyon idi. her yil sektirmeden kullanici sayisini ikiye katlayan brave browser'in 2023 senesi icinde 100m kullaniciya ulasmasini bekliyorum.

2-3 yil icinde 100 milyon kullaniciya ulasma potansiyeli gosteren bir projenin market capi su anda 1b $'in altinda seyrediyor. bugun itibariyle 0.50$ civari fiyati olan bu token'in birkac yilda 10-50$ arasi bir noktaya gelebilecegini dusunuyorum.

adettendir: (bkz: ytd)

edit: haziran 2022 itibariyle aylık aktif kullanıcı sayısı 62.4 milyona ulaşmıştır.
  • bugün 0.60$'ı görerek ath yapmış coin.

gün içinde %20 yaparak 10x ile %200 yakalamama ama aç gözlülük yapıp hepsini kaybetmeme vesile olan coindir aynı zamanda. saçımı başımı yolarken an itibarıyla tekrar bi %15 yakaladım ki gene aç gözlülük yapıp çıkmıyorum, bekliyorum. ha bu sefer %100 kar seviyesine stop limit koydum. devam ederse en sevdiğim coin olacaktır kendisi.

edit: en sevdiğim coin oldu. (%220)
  • dijital reklamcılık üzerine çalışmalar yürüten ethereum tabanlı proje. piyasaya sürmüş olduğu brave browser oldukça başarılıdır, chrome dan cok daha hızlı ve hata vermiyor.
hesabın var mı? giriş yap