• (bkz: şer ittifakı)
    bu nasıl ayrıştırıcı bir dil ya rabbi
  • ben şunu anladım bu sözlerden;

- akp iktidardaysa başkanlık sistemi iyi.

- ama büyük şehirler kaybedilip sonraki döneme muhalefet (kendi partisi değil tabi) güçlenerek girerse başkanlık sistemi kötü.

bu mu lan cidden?
    siz yönetirken (daha doğrusu siz değil, desteklediğiniz diğer büyük partiniz) sistem tartışılamaz; ama muhalefette ışık olursa sistem tartışılsın; çünkü onlar şer ittifakı...

ulan, neyse ya, yorum yok.
  • şer ittifakı dediği ülkenin aşağı yukarı yarısını temsil eden partilerdir. dolayısıyla ülkenin yarısını zararlı görüyor devlet bahçeli. bu dil, halk arasına nefret tohumları ekmekten başka işe yaramaz. sanki birileri insanları 60'lı 70'li yıllarda olduğu gibi kutuplaştırmaya çalışıyor.
    hükümet sistemini de oyuncak ettiler iyice. işimize hangisi gelirse onu uygularız demek istiyor bahçeli. yıllarımızı suni konularla heba ediyoruz. heba etmeye devam edeceğiz anlaşılan.
  • devlet bahçeli'nin başkanlık sistemi ile ilgili öngörüsünden ziyade dilinin iyice nefret, kin, ayrıştırma içermesinin dikkat çektiği beyanatıdır. son dönemde sürekli bu üslubu kullanıyor. belli yaştaki insanların milletvekilliği yaparken diğerlerine örnek olması gerekir. hele ki böyle bir dönemde, ortamda bu korkunç cümleleri kurmak ülkeye zarar vermekten öteye gidemez.

bu ülkede şer ittifakı yok. şer düşünen, iyiliği unutan, güzel cümleler yerine nefret söylemleri ile, ayrıştırmacı dille insanları birbirine düşürmeye çalışanlar vardır. ülkemiz için iyiliği, güzelliği, bilimi, huzuru konuşmaya hasret kaldık. devlet bahçeli gibi kocaman yaştaki bir insandan da ülke huzuru için, güzelliği için ders verici cümleler kurmasını beklemeli herkes. amacını bilmem ama devlet bahçeli bu dili kullanmayı kendisi de istemiyordur belkide.

karnımız doydu nefrete.
    ağzımızdan burnumuzdan geliyor zehri.
    durun artık lütfen.
  • akp istediklerimizi yapmazsa karşı tarafa geçeriz mesajı vermiş üstü kapalı. şimdi akp'liler düşünsün.
  • bknz: federal devlet
    bknz: devlete karşı işlenen şuç affı
    bknz: abdullah öcalanın serbest bırakılması
  • tam hali:
    bahçeli: istanbul, ankara ve izmir şer ittifakına geçerse, sistem tartışmaya açılır

"mhp genel başkanı devlet bahçeli, mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak "istanbul, ankara ve izmir'in şer ittifakının eline geçmesi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ni tartışmaya açabilir" dedi."

büyükşehirlerin kaybedilmesi halinde sistemin değişebileceğini iddia eden bahçeli beyanatı.

kaynak
  • işlerine gelince aynı gemideyiz. işlerine gelmeyince şer ittifakı.

ilk oyumu mhp ye atmıştım. hani şu kaset skandalı muhabbetine. sonra ki seçimlerde biraz da mecburiyetten chp ye bastım hep.

yerel seçimde de sandığa gitmeyecektim, gidersem iyi partiye basıp, şer ekseninde durmaya devam edeceğim.

tanım : akpnin mhpden sorumlu bakanı, devlet bahçeli beyanı.
  • (bkz: büyükşehirlerin şer ittifakının eline geçmesi)

ben ondan çok buna takıldım. ama daha başkanlık başlayalı 3 ay olmuşken tartışmaya açarız demesi de adı devlet olan birisinin türkiye devletini canı sıkıldıkça kurallarını değiştirebileceği basit bir çocuk oyunu ile karıştırdığını göstermektedir.
  • türkiye'nin yakın dönem siyasi tarihinde bir tane şer var o da devlet bahçeli.

şer sensin şer. tükürdüğünü yalayan, terör örgütü destekçisi yok kandilin bilmem nesi dediğin partinin kucağına tıpış tıpış oturan, hesap sormazsam namerdim dediğin adama kimliğini satan, aynı adamı ülkeye başkan yapan sensin.

hani lan bunlar rüşvetçiydi ? hani ülkeyi satmışlardı ? öyle demiyor muydun ? bunları yargıya vermezsem namussuzum demiyor muydun ?

hesap sormazsam namussuzum

türkiye'yi şer dediği şeye mahkum eden biri varsa sensin çok kaşıma buraları.
hesabın var mı? giriş yap