şükela:  tümü | bugün
  • en az benim basimi ortmeme ozgurlugum kadar savundugum ozgurluktur. aksi takdirde kendi demokrasi ve ozgurluk inancimi sorgularim, inanilmaz bulurum.
  • sevda karaca evrenseldeki yazısıyla hem sağdan hem 'soldan' kıvırtanlara ayarı vermiştir. şimdi onlar düşünsün..

başörtüsü özgürlük müdür?
  • benim diyen matematikçinin çözemeyeceği dev paradoks.

+ama avrupa'da bunlar artık tartışılmıyor bile.

-iyi akşamlar. kendinize iyi bakın.
  • kimse kendini kandırmasın; bence özgürlük mözgürlük değildir.

başörtüsü, erkeğin kadın üzerindeki mülkiyetinin simgesidir.

bunu özgürlük olarak yutturmaya çalışan erkekleri anlıyorum da, ölümüne savunan hemcinslerimi anlayamıyorum. felsefesi bile tutsaklığı ifade ediyor.

not: başörtüsü takan insanların başlarını zorla açtırmakla ilgisi yok söylediklerimin. başörtüsü takmanın sosyal, kültürel ve dinsel nedenlerinin sorgulanması gerekliliğiyle ilgili.
  • olması gerekliliği tartışma bile gerektirmeyen hadisedir. bana göre dini vecibe, ona göre aksesuar, sana göre geri kafalılık. kime ne arkadasım, kimse benim mini şortuma, dekolteme karışıyor mu?
  • kendi istedikleri dışında hiç bir özgürlüğe tahammül edemeyenlerin istediği özgürlüktür.
  • din ve vicdan hürriyetini tehlike olarak görenlerin tahammül edemediği özgürlüktür.
  • vicdani ret ne kadar özgürlükse, "allah yok din yalan" demek ne kadar özgürlükse, eşcinsellik ne kadar özgürlükse, dekolte ne kadar özgürlükse başörtüsü de o kadar özgürlüktür. ne daha az ne daha çok.

dilenmek özgürlük, dilendirmek suçtur. örtünmek özgürlük örttürmek suçtur.

bana göre...
  • chp'den çok ak parti'nin yaygarayı kopardığı durumdur. adamlar bunun seçim malzemesi olarak kullanılmasını istemiyoruz dedi. konuyu kapattı sen daha niye kaşıyorsun.
  • içinde esir oldukları falan filanını bırakıp esas hadiseye bakmak gerekir. dini inançtır, inanır. ne kadar saçma da gelse, sana da çeneni kapatıp oturmak düşer. olayın özü bu kadar basittir.