• en az benim basimi ortmeme ozgurlugum kadar savundugum ozgurluktur. aksi takdirde kendi demokrasi ve ozgurluk inancimi sorgularim, inanilmaz bulurum.
  • sevda karaca evrenseldeki yazısıyla hem sağdan hem 'soldan' kıvırtanlara ayarı vermiştir. şimdi onlar düşünsün..

başörtüsü özgürlük müdür?
  • benim diyen matematikçinin çözemeyeceği dev paradoks.

+ama avrupa'da bunlar artık tartışılmıyor bile.

-iyi akşamlar. kendinize iyi bakın.
  • kimse kendini kandırmasın; bence özgürlük mözgürlük değildir.

başörtüsü, erkeğin kadın üzerindeki mülkiyetinin simgesidir.

bunu özgürlük olarak yutturmaya çalışan erkekleri anlıyorum da, ölümüne savunan hemcinslerimi anlayamıyorum. felsefesi bile tutsaklığı ifade ediyor.

not: başörtüsü takan insanların başlarını zorla açtırmakla ilgisi yok söylediklerimin. başörtüsü takmanın sosyal, kültürel ve dinsel nedenlerinin sorgulanması gerekliliğiyle ilgili.
  • olması gerekliliği tartışma bile gerektirmeyen hadisedir. bana göre dini vecibe, ona göre aksesuar, sana göre geri kafalılık. kime ne arkadasım, kimse benim mini şortuma, dekolteme karışıyor mu?
  • kendi istedikleri dışında hiç bir özgürlüğe tahammül edemeyenlerin istediği özgürlüktür.
  • din ve vicdan hürriyetini tehlike olarak görenlerin tahammül edemediği özgürlüktür.
  • vicdani ret ne kadar özgürlükse, "allah yok din yalan" demek ne kadar özgürlükse, eşcinsellik ne kadar özgürlükse, dekolte ne kadar özgürlükse başörtüsü de o kadar özgürlüktür. ne daha az ne daha çok.

dilenmek özgürlük, dilendirmek suçtur. örtünmek özgürlük örttürmek suçtur.

bana göre...
  • chp'den çok ak parti'nin yaygarayı kopardığı durumdur. adamlar bunun seçim malzemesi olarak kullanılmasını istemiyoruz dedi. konuyu kapattı sen daha niye kaşıyorsun.
  • içinde esir oldukları falan filanını bırakıp esas hadiseye bakmak gerekir. dini inançtır, inanır. ne kadar saçma da gelse, sana da çeneni kapatıp oturmak düşer. olayın özü bu kadar basittir.
hesabın var mı? giriş yap