• bebeğin hayatı bir enfeksiyona bakar. tertemiz kanı bir yana dursun, daha bağışıklık sistemi oturmamış yavruya yapılır mı bu?

din ticaretinin binbir şeklinden birisi bu. muhataplarının ne kadar cahil bir kesim olduğunu buradan daha net bir şekilde görebilirsiniz.
  • yaptıran arkadaşlar zaten aşı karşıtı olduğu için şaşırtmamıştır. hacamatla kombo yapmışlar. beyin terk belli. hayır aşı yaptırmama olayının ucu bize dokunuyor olmasa ve zavallı bebeciklere acımasam doğal seleksiyon böyle işliyor diye sevineceğim ama aşı yaptırmama olayı toplum sağlığını da tehdit ediyor.

bir de bunu yaptıran abla nasıl yaptırmış merak ettim. kızım bu kadar küçükken anneme bile veremiyordum, öyle hayvani bir sahiplenme güdüsü hakimdi. hacamat etmeye kalkacak kişinin de götünü hacamat ederdim valla. gazsa gaz amk, çekeceğin en fazla bir kaç ay, 30 sene sürmüyor ya?! bu kadar zor geliyorsa yapmayın ulan çocuk mocuk! gitmiş çocuğu kestirmiş sikik, yazdıkça sinirlerim tepeme çıktı, gidiyorum ben!

edit: kolik bebe annesi diye imza atayım da, yaşamayan bilmezciler, empati böcükleri gelip beynimi yemesin. o 2 ay boyunca haftalık toplam uyku saatim 20’yi bulmadı. geçiyor o günler çok şükür.
  • sağlık bakanlığı'nda bu işlerin birkaç yıldır daire başkanlığı var.* hacamat, sülük, larva, homeopati...ne kadar çağ dışı ve üçkağıt sözde tedavi varsa oradan koordine ediliyor, yetki ve eğitimler veriliyor, uygulanması sağlanıyor. bakanlık gereken cezayı versin denmiş, bu işler zaten bakanlık sayesinde oluyor.

cumhuriyet döneminde cehalet hiçbir zaman bu derece sistematik hale gelmemiştir.
  • çocuk istismarıdır.

aşağıda bulunan linkteki potansiyel katiller tarafından uygulanmıştır. hiçbir sike derman olmayan saçma sapan bir uygulamayı küçücük bir bebeğe uygulayanın da (ek olarak aşı karşıtlığı yaparak toplum sağlığını da bir kez daha tehlikeye atıyorlar) uygulatanın da ağır cezalar alması gerekir. ama burası türkiye, ödül bile verebilirler bu beyinsizlere.

https://twitter.com/…sari/status/943514947010662402
  • ağır bir çocuk istismarıdır, suçtur, hemen yasal işlem yapılmalıdır.
    fotonun aşı karşıtı bir facebook grubunda paylaşılması aşı karşıtlarının zeka seviyesi hakkında da fikir vermektedir.

çekin o pis ellerinizi ve fikirlerinizi çocukların üzerinden.

kiminiz içinde paraben var diye d vitamini vermez, unutuyorum diye demir vermez çocuğu kansız bırakır, kiminiz bi bok bilmeden aşıya karşı çıkar tüm çocukların sağlığıyla oynar, kiminiz antibiyotiksiz iyileşmez bu çocuk diye her hastalıkta saçma sapan ilaçları dayar. bu ülke kadar çocuk ihmali olan bir ülke yok avrupada.

hacamat son nokta ama oraya gelene kadar neler ediyorsunuz bu çocuklara.
  • bebek en fazla 3-4 aylık. 3-4 aylık bebekte deri altında kirli kan ne arar. hacamatın asıl amacı kirli kandan arınmak değil mi? hangi akıla hizmet bebeğe yaparsın ki bunu. eti ne budu ne o bebeğin de tertemiz kanını alıyorsunuz.
  • öncelikle cümlede anlatım bozukluğu olduğu için bebeklerde altına kaçırma problemi için hacamat yaptırın demiş gibi olmuş. çocuklarınızda altına kaçırma problemi için hacamat diyor. bu gereksiz düzeltmeyi yaptıktan sonra bunun ne kadar aptalca ne kadar ahmakça ne kadar gerizekalıca olduğunu söyleyebiliriz. bir insanın bebeğinin gazının hacamat ile geçeceğini düşünebilmesi inanması için nasıl bir beyne sahip olabilir kafam almıyor.
  • cumhuriyet savcısına şikayet etmek lazımdır.
  • 2 aylık bebeğin hacamatla altına kaçırma sorunu nasıl çözülüyormuş? bebek dile gelip "pardon lavaboyu kullanmam gerekiyor." mu diyormuş? yoksa ayağa kalkıp yürümeye başlayıp tuvaletin yolunu mu tutuyormuş?
  • hay sizin hacamatınıza. yalan yanlış tıbbi dayanaklar oluşturarak sünnet münnet ayağına saçma sapan orta doğu geleneklerini empoze ettirmeye çalışan zihniyetin ürünü. kendiniz ne yapıyorsanız yapın lakin el kadar bebekten ne istediniz? bebek ulan o gazı da olur, altına da kaçırır.

savcılar göreve!
hesabın var mı? giriş yap