• geçen gün biri ile kulaklığını paylaşmasını istedim ama ne yaptı ne etti ortak dinlemedik. baya uğraştım ama dinleyebilmek için yok arkadaş nuh dedi peygamber demedi. ben de içimden azcık saydırdım. ertesi gün bana kulaklığının tekinin artık çalışmadığını söyledi. iştee bu ahahha xd
  • mazlumun duası makbuldür. bazen kişinin ahını almak bile yeterlidir. bela peşinden gelir. özellikle bu devirde daha çok dikkat etmek gerekiyor.
  • beddua tutmaz ama ahlar tutar arkadaşlar.
    içten gelen, çok acıtan şeyler o kişilerin yanına kalmaz.
    bu kendi aileniz, kanınız dahi olsa bile.
  • kesinlikle dogru olan fenomen. bizzat yasanmis bir hikaye anlatmak istiyorum. bir tanidigimiz cok genc bir yasta araba kazasinda vefat etti. en buyugu 5 yasinda 3 tane kiz coucugu yetim kaldi. olumunun ardindan ablasinin yaptigi itiraf tuylerimi diken diken etti. olen kisi 17 yasindayken gece yarisi tarladan donerken tenha bir yerde birine carpip olumune neden olmus. tabi olayin faili olan bu sahis tespit edilememis. olen kisinin de ayni kendisi gibi 3 kucuk kizi varmis. seneler sonra, tam da sartlar esitlenmisken, bir gece yarisi kendisi de araba kazasinda vefat etti. ne cok beddua aldi kim bilir.

kirilan kalbinizin hesabi er ya da gec degil tam da zamaninda sorulur. sartlar esitlenmisken...
  • en son ölmüş ayıya beddua ediyorlardı allah belanı versin diyerek belasını bulmuş.

son dereceye gelene kadar beddua etmemeye çalışın tavsiyem

allah tayyip' ın belasını versin. amin
  • beddua ağızdan çıkınca sahibini bulamayınca geriye döner derler. benim hakkımı yiyenlere, bana kötülük yapanlara beddua etmem. evren, onlara yaptıklarını mutlaka önlerine getirecektir. sadece çocuklara ve hayvanlara tecavüz edip öldürenlere beddua ederim. hem de tüm lanetleri bedduamın üzerine yükleyerek, tüm duyularımı yoğunlaştırarak "lanetullahi alez zalimin" derim. umarım lanetleriyle acı çekerek geberirler diye de eklerim.
  • fargo mod on - based on a true story - fargo mod off

bir kaç yıl önce ilçeden ağrı'ya giden bir minibüste tanık olmuştum. minibüste 3 ya da 4 kişiyiz. biraz önde oturan abinin telefonu çaldı. telefondan gelen teyzenin sesini hepimiz duyuyorduk apaçık. anladığımız bu abi ağrıya bi mahkeme işi için gitmekteydi ve hasmı da kendi arabasıyla ağrı yolundaydı aynı mahkeme için. teyze, hasımları olan kişiye habire aynı bedduayı ediyor: inşallah ağrı'ya varamaz. neyse efendim bu telefon kapandı ardından iki dakika sonra bir başkası aradı bu abiyi, ah alan vatandaş kaza yapmış imdadına gidiyorlarmış. bizim adam bi dondu ki sormayın hiç bi haneke öyle bir durağanlık çekemez. adam arabadan inip gitti ama öncesinde bu kadın tekrar aradı ve durumu öğrendi lakin hiç renk vermedi bedduam tuttu diye.

fargo mod on - based on a true story - fargo mod off
  • benim canımı yakanlar bir şekilde zor durumda kalıyorlar. önceleri fark etmemiştim. sonra iş yerinde birinin dikkatini çekmiş. sekreter de laf arasında bana söyledi. demiş ki " bakın ona haksızlık edildi harcamaya çalıştı şu kişi gördünüz mü aynısı başına geldi bir başka zaman da şunu yapmışlardı ona bu başına gelen de onun sonucu demiş ".

sonra ben de dikkat ettim. geçmiş olayları da birleştirince öyle olduğunu gördüm. kim birine haklı olduğu halde saygısızlık ve zulüm yapıyorsa başlarına bir şeyler geliyor. ilahi adalet var.
    ek : düzeltme
  • baya küçüktüm ama travmatik bir olay oldugu için hatırlıyorum.babamın ortakları birlik olup dolandırmış ve haksız yere evimize haciz gelmişti, şok olmuştuk. annem kapımızın eşiğinde ağlamaktan çökmüş " ağzınızdan, kulaklarınızdan kan gelsin inşallah" diye bağırıyordu, hala kulaklarımda yankılanır. ertesi gün bakın ertesi gün! birinin oğlu baya yüksek bir ağaçtan düşmüş tüm dişleri kırılmış, ağzı kan içindeymiş, diğer ortağınsa çok sevdiği abisi traktör altına ezilmiş, kulaklarından kan gelerek can vermiş. annem vicdan azabından tövbe etmişti...
  • normalde beddua etmek tarzım değildir. güçsüzlükle bağdaştırırım. benim çözemediğimi x varlığı mı çözecek diye.
    gel zaman git zaman başıma çok kötü bir olgu geldi. (bu olay olamaz, hayatımı değiştirdiler amk) her neyse beddua etmeye çok dirençliyim. ki inançsızım da. ama bir bedduayı tutturmak için her türlü şartlarım var.
    hem mağdurum, hem mazlumum, hem de kul hakkımı yediler. maddi olarak çok zayıfladım. benim yerimde sıradan bir x kişisi olsun; doğrudan katil olurdu. hatta seri katil olurdu. bunu cidden abartısız söylüyorum. bütün olumsuzlukları zerremden kürreme kadar yaşadım. olayın bu hale gelmesini sağlayan tam 20 kişi var. ama bu arada halen beddua etmiyorum. geçenlerde düşüne düşüne düş oldum, istemsizce sıradan bir beddua ettim, ama tabiki bedduaya bel bağlamıyorum.
    sıradan bir bedduanın sonucunda koskocaman avukat hastanelik oldu, yoğun bakıma yattı. sadece yere düşmekle geldi bu başına. ha şimdi nasıl diye sorarsan it gibi geziyor. erol taş gibi gülüyor.

eğer bu bir trickse veya ilahi adalet kendini göstermeye çalışıyorsa sabah akşam seri sıralı beddua edeceğim. bu adi ülkenin adi lanet hukuk sisteminde hayatımın %10'unu davalara ayırıp yaşamak, sürekli bu lanet, habis durumu ve necis insanımsı yaratıkları düşünmek istemiyorum. sabah öğle akşam sürekli beddua edeceğim.

(bkz: ne hallere düştük amk)
hesabın var mı? giriş yap